660 Shares 8130 views

Markov Dmitry: rosyjskie realności na zdjęciach

Na zdjęciach w Instagramie Dmitrij Markov pokazuje ludziom, jak wygląda realne życie rosyjskiej rezydencji, zwracając szczególną uwagę na problem sierot.

Rzeczywistość przez oczy fotografa

Markov Dmitry jest fotografem dokumentalnym. Zajmuje się publikowaniem zdjęć wykonanych głównie na telefonie komórkowym, w Instagram. Działki na każde zdjęcie, które zabiera z pracy wolontariackiej. Mogą być postrzegane historie rodzin dysfunkcyjnych, sierot, mieszkających w domach kempingowych, ludzi poniżej granicy ubóstwa itd.

Do 2006 roku Markov pracował jako dziennikarz, a następnie asystent tutora w osadzie dla sierot. W 2005 roku zainteresował się fotografią. Studiował u słynnego fotografa Aleksandra Lapina, pomagając równolegle w adaptacji społecznej absolwentów internatu dla osób umęczonych umysłowo. Regularnie robiąc testowe zdjęcia nastolatków, postanowił, że musisz stworzyć opowieść o nich. Było to przede wszystkim po to, aby przyciągnąć sponsorów.

Dmitrij Markow jest fotografem, który kilkakrotnie udzielał nieodpłatnej pomocy organizacji Pskov organizacji charytatywnej Rostok. Pomógł rodzinom kryzysowym, będąc członkiem Funduszu Charytatywnego "Wolontariusze pomagający sierotom".

Z biegiem czasu Dmitrij Markow stał się popularny poza regionem Pskov. Jego zdjęcia zaczęły pojawiać się na stronie internetowej Agencji Informacji Pskov i rosyjskiego reportera. Zajmuje się również fotografią dokumentalną dla redakcji "Takie przypadki". Jego publikacje można czytać w żywej gazety Ilyi Varlamov.

Osiągnięcia fotografa

Getty Images zapewnia wsparcie fotografom, którzy korzystają z konta w programie Instagram, aby pokazać światu jak żyje się w różnych częściach globu. W 2015 roku Dmitrij Markov otrzymał zaszczyt otrzymania dotacji w wysokości 10 tysięcy dolarów. Obiecał swoim fanom, że te pieniądze pomogłyby rozwinąć geografię filmowania.

Zdjęcie wykonane na dworcu kolejowym w Pskov pojawiło się w metrze
Nowy Jork dzięki kampanii "One Night on the iPhone 7" firmy Apple. Projekt rozpoczął się 5 listopada 2016 r. W ciągu tygodnia Markov Dmitrij podróżował po Pskowie i okolicach i sfotografował wszystko, co widział przed jego oczami.

Niełatwym zadaniem jest robienie interesujących i wysokiej jakości zdjęć w smartfonie każdego dnia. Markov Dmitry wykonuje zdjęcia i profesjonalną kamerę. Instagram używa z powodu możliwości szybkiego udostępniania zdjęć abonentom, które ma już ponad 190 tysięcy.

Wnioski

Główną inspiracją fotografa jest codzienne życie, prawdziwy świat, który wielu przechodzi bez zauważania.