243 Shares 2406 views

Samochodów "Saab 900": opinie, zdjęcia

Wiele słyszałem o niemiecką niezawodność samochodu. Jednak niewiele osób wie o „Saab” szwedzkiego producenta. 900-I modelu, który został opublikowany w 1980 roku, udało się przekonać wielu. Maszyna posiada potężny silnik, imponującą konstrukcję i wysoką wydajność bezpieczeństwa. Co to jest „Saab 900”? Recenzje i specyfikacje samochodów można znaleźć w naszym artykule.


projekt

Samochód został stworzony w dobie unifikacji samochodów. Jednak „Saab” była maszyna, podobnie jak każda inna. Tutaj szwedzką historię i trendy. Spójrz, wygląda pierwszej generacji „Saab 900”. Maszyna fotograficzna – w dalszej części artykułu. Co dziwne, ale cechy „Saab” zachowane w obecnych modeli. W szczególności warto zwrócić uwagę na charakterystyczną „twarz” – swego rodzaju pterodaktyl, właściciele mówią. Maszyna naprawdę ma niezwykłą konstrukcję. W tym czasie, zrobił niesamowite wrażenie na publiczności. Kanciaste reflektory optyka, szerokie i długie zwisy – wszystkie charakterystyczne cechy szwedzkim samochodzie „Saab 900”. Maszyna produkowana jest w różnych organach. To dwudrzwiowe coupe, czterodrzwiowy sedan, hatchback i kabriolet.

"Saab" po 1993 roku

Jako takie, urządzenie produkuje do 93 lat. Ponadto, maszyna przeszła szereg zmian, nie tylko zewnętrznie, ale także wewnętrznie. Jaka jest druga generacja „Saab” 900-tego modelu?

Konstrukcja maszyna zmieniła się tylko nieznacznie. Zatem Szwedzi poszedł ze starej, prawie pionowej krawędzi przedniej szyby i sprawił, że samochód bardziej opływowy.

„Saab 900” drugiej generacji – legendarny protoplasta 9-3. Zewnętrznie, maszyny te są uznawane za tę samą charakterystyczną osłoną chłodnicy i reflektory długo. Jest nowy projekt napędy. W następnym modelu, będą „niezdarny”. Wraz z wydaniem „Saab 9-3” będzie popularny wśród rosyjskich wypowiedzi Kierowcy „Pies z osi.”

Korpus posiada wysoką odporność na korozję. Maszyna została zaprojektowana do pracy w trudnych warunkach szwedzkich. Dlatego „Saab” wspaniałe uczucie w środku i północnych szerokościach geograficznych Rosyjskiej.

Pod względem wielkości urządzenia odnosi się do segmentu D. długość pojazdu 4,64 metra, szerokość – 1,71 m, wysokość – 1,44 m. Prześwit – 15 centymetrów. Opinie mówią, że samochód jest bardzo boi się nieprawidłowości. Na brud drogi powinien być bardzo ostrożny – to zbyt długo zwisy przedni.

Salon pierwszej generacji

„Saab” – jest taka sama jak „Scania”, tylko w wykonywaniu samochodów. Przynajmniej pod względem wygody i ergonomii. Salon już spojrzał na celu bardziej nowoczesny niż produkty konkurencji. Charakterystyczną cechą – skręcić w desce rozdzielczej kierowcy. To można zobaczyć tylko na podwoziu autostrad. Ale wygodna rzecz, powiedzmy kierowców. Konsola środkowa jest wszystko, co jest konieczne – otwory piec jednostka sterowania radiowego, nisze i kilka przycisków. Kierownica jest bardzo poręczny i wygląda jak „Vol'vovskii”. Szwedzi są stale dokonywania zmian w projekcie, dzięki czemu wnętrze jeszcze bardziej wygodne i komfortowe.

"Saab 900 II"

We wnętrzu drugiej generacji doświadczył wiele zmian i zaczął wyglądać jak na zdjęciu poniżej. Panel jest nadal w twarz kierowcy. Koła stał się bardziej obszerne, z wygodnym uchwytem. Deska rozdzielcza nie jest przeładowany szczegółami i bardzo pouczające. Nawiasem mówiąc, wyłącznik zapłonu nie jest na kolumnie kierownicy. Gdzie to jest – może na przednim panelu? znowu źle. Szwedzi nie byli jak inni, a wraz z „cargo” panel umieszczony stacyjki pomiędzy przednimi siedzeniami. Deflektory stalowe bezszwowe i nabyły bardziej zaokrąglony kształt. Siedzenia mają dobre lędźwiowych i trzymanie boczne. Aby przejść długą drogę do „Saab” – przyjemności.

Wewnątrz jest miejsce zarówno dla kierowcy i pasażerów z tyłu. Pojemność bagażnika jest również imponująca o niej opinie mówią właściciele. W wersji standardowej może pomieścić do 495 litrów bagażu (sedan). Druga generacja samochodów „Saab 900” wyróżnia się nowych systemów bezpieczeństwa biernego i czynnego. Istnieją potężne hamulce, bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa z napinaczami i masywnych belek ochronnych w drzwiach. Nawiasem mówiąc, już w maszynie bazy mans poduszki. Zabezpieczenia dla Szwedów – ponad wszystko.

parametry techniczne

Nawet wtedy, ten wóz miał mocny silnik. „Saab 900” pierwszej generacji został wyposażony w trzy jednostki benzynowe. Junior w sprzęt GL opracowano 99 koni mechanicznych. Nie było również wersja GLS z silnikiem wyposażonym w dwa gaźniki. Maksymalna moc tego silnika wynosi 106 KM. Ale to nie wszystko. Warto wspomnieć, kolejny model „Saab 900 Turbo”. Ten potwór nie do pomyślenia, opracowane dla 80-143 KM. „Szwed” był bezpośrednim konkurentem niemieckiego „Mercedes” i „BMW”. Niezależnie od wersji, wszystko konfiguracja przyszedł z pięciobiegową manualną skrzynią biegów.

Z drugiej generacji szwedzkiego sfinalizowane hamulców (jak teraz one dysku wentylowane) oraz silników. Zasilacze wyposażone właściwą wentylację. Silnik podstawowy w objętości 2 litrów do 133 koni mechanicznych rozwiniętych. Ponadto, urządzenie to z „Opel” objętości 2,3 litra na 150 koni. Jest to wersja turbodoładowaniem 2,5 litra. Dzięki niemu, „Saab” ma moc 185 koni mechanicznych. Ponieważ transmisja oferowany jest już znany wszystkim mechaników na 5 poziomach i 4-band „automatycznym”. Warto zauważyć, że wersja z turbodoładowaniem miał systemu intelektualnego „sensonik”, który pozwala przełączać biegi ręcznie bez moczenia sprzęgło.

dynamika rozprzestrzeniania

Wydany w '80 wersji z turbodoładowaniem o „Saab” miał doskonałe osiągi dynamiczne. Według jego maszynie paszportu przyspiesza do stu 9,8 sekundy. Prędkość maksymalna wynosiła 190 km na godzinę. Druga generacja była bardziej dynamiczna. Zatem wersja SE z „opelevskim” silnik bez turbiny od zera do setki w 7,8 sekundy w wersji sedan. Modyfikacja z turbo coupe rozproszone do 100 w 6,7 sekundy. Maksymalna prędkość maszyny wynosiła 225 kilometrów na godzinę. Samochód jest w top 10 najszybszych samochodów w '96. Również maszyna wielokrotnie otrzymała nagrody za najlepszy projekt i wytrzymałości. Model aktywnie dostarczać nie tylko europejskiej, ale również na rynek amerykański i japoński. W Rosji 900-I model nie jest oficjalnie wydana.

opinie

Niemal każdy, kto miał w posiadanie „Saab”, mówiąc o jego niezawodności. Urządzenie nie powoduje problemów z naprawami. Przez tak długi okres eksploatacji głównej pozycji wydatków – jest to olej i filtry. Wśród innych szczegółów właściciele twierdzą, że wymiana amortyzatorów, linkę sprzęgła (w tych modelach nie zostały napędem hydraulicznym) oraz bloków buforowych. Reszta samochodu jest mało wymagająca pod względem konserwacji. Na demontażu zawsze można znaleźć części zamienne. „Saab 900” – bardzo wygodny samochód. Opinie właścicieli powiedzieć, że samochód doskonale nadaje się do podróży na długich dystansach. Nadal istnieją korzenie pniu „Scania”. Salon jest bardzo wygodna, praktyczna. Plastik nie grzechotka w dołach. Na drodze, samochód zachowuje się z ufnością. Doskonałe zima przejawia się zarówno w warunkach rozruchu i sterowalność na śliskiej drodze.

wniosek

Tak, zorientowaliśmy się, co jest szwedzki „Saab» 900 opinii, projekt i wykonanie. Czy nie kupić taki samochód teraz? Właściciele twierdzą, że samochód ma dobre dostaw zasobów. Jednakże, jeżeli nabycie dopiero druga generacja 900-tego modelu. To było dostrojone wszystkie niedociągnięcia, a jej rynku można znaleźć wiele częściej niż rzadkich 900-TH 80 lat od wydania. również spadły znacząco następcę 900-TH – "Saab 9-3". Maszyna nie mniej wiarygodne, jak i na zewnątrz wygląda bardzo świeże do dnia dzisiejszego.