512 Shares 9615 views

Podrażnione brodawki sutkowe podczas karmienia, co robić?

Każda kobieta, przyszła mama, oczekując moment, kiedy będzie mogła dołączyć do piersi jego okruchy. Jednak nie zawsze jest to proces przebiega sprawnie i bez żadnych trudności. Nierzadko matki nowo podrażnione brodawki sutkowe podczas karmienia. Przyczyny tego mogą być różne. W tym artykule dowiesz się o dlaczego podrażnione brodawki sutkowe podczas karmienia i jak to może być zwalczane.

karmienie piersią

Nie jest tajemnicą, że karmienie piersią jest całkowicie naturalnym procesem. Poprzez mlekiem matki dziecko otrzymuje niezbędne składniki odżywcze. Ponadto, okruchy immunitet w ciągu pierwszych kilku miesięcy po urodzeniu jest bardzo słaby. Mama może karmić dziecko, a tym samym dać mu jego obrony immunologicznej.

W pierwszych dniach po porodzie kobieta nie może być mleko. W tym samym czasie zaczyna się wyróżniać siarę w małych porcjach. Nie martw się o tym, że dziecko nie było. Natura pomyślała o wszystkim. W ciągu 2-4 dni mleko zaczyna przyjazd po porodzie. A potem są pierwsze trudności, które przejawia się w tym, że kobiety są mocno boli sutek podczas karmienia. Jak radzić sobie z tym zjawiskiem?

Należy zwrócić uwagę na ilość mleka

Jeśli ból sutków podczas karmienia, może to być oznaką pośredni że dziecko nie jest wystarczająco dużo żywności. Oglądaj okruchy podczas procesu ssania. Słuchać jego połykaniem. Być może w twojej piersi nie mają mleko? z tego powodu, że dziecko drażliwość, zaczyna ssać mocniej, ale efekt nie występuje.

W tym przypadku jedynym rozwiązaniem będzie tymczasowa przynętą. Zastosuj dziecko do piersi tak często, jak to możliwe. Stymulacja złączka będzie prowadzić do zwiększenia laktacji. Można także spróbować pić specjalne herbatki, aby zwiększyć ilość mleka. Że w tym czasie dziecko nie głodny, daj mu niewielką ilość przystosowanym formule.

Naucz dziecko prawidłowo chwycić piersi

Jeśli masz podrażnione brodawki sutkowe podczas karmienia piersią, może to być spowodowane złym przywiązania dziecka. W normalnej pozycji Pipsqueak muszą w pełni zrozumieć otoczki. Jego język jest umieszczony na dolnej szczęce , a nawet mogą wykraczać poza usta. Gąbka dziecko powinno być zrelaksowany i odwrócił się na zewnątrz.

Jeśli okruchy zaciska mocno usta i język szczepy, takie zajęcie jest nieprawidłowy. W tym przypadku, on daje jej matka wiele bólu i po prostu spłaszczyć sutek. Pokaż dziecku prawidłowy chwyt. Palcami delikatnie wyjąć gąbkę i przyniesie je w stanie relaksu. Dziecko będzie bardziej wygodne do jedzenia w takiej pozycji. W ciągu kilku dni można zauważyć, że ból zaczął ustępować.

Użyj podkładki na piersi

Jeśli masz podrażnione brodawki sutkowe podczas karmienia, może to być ze względu na nieregularny kształt. W tym przypadku, piersi u kobiet często małe. Płaskie lub wklęsłe brodawki sutkowe mogą być rozwijane w czasie. Jednak w tym przypadku trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość.

Wyjście z tej sytuacji jest dość prosta. Zakup podkładki silikonowe na piersi. Z ich pomocą dziecko będzie karmione i nieprzyjemne odczucia matki podczas procesu zniknie.

Użyj leki, ile potrzeba

Często podrażnieniom podczas podawania z powodu zakażenia. W większości przypadków jest to zakażenie grzybicze. Pleśniawki mogą być nie tylko mama sutek, ale w ustach i dziecka. To nie jest samoleczenia. Warto udać się do specjalisty o pomoc wykwalifikowanego i powołania.

Jedyne, co można zrobić w tej sytuacji na własną rękę – roztwór sody proces pierś. Jednak przed następnym karmienia powinny być starannie wykonane do spłukiwania kompozycji. W przeciwnym razie dziecko będzie czuć gorzkiego smaku i całkowicie zrezygnować z naturalnej żywności.

Używaj maści gojenia

Często kobiety są podrażnione brodawki sutkowe podczas karmienia piersią w ciągu pierwszych kilku tygodni po porodzie. W tym przypadku nie mówimy o wszelkich patologii. Dziecko po prostu nauczyć się ssać i bardziej traumatyczne dla delikatnej skóry piersi.

Korekta w tym przypadku jest użycie maści gojenia. Większość z nich wymaga następnie spłukanie sutki przed kolejnym karmieniem. Oznacza „Bepanten” jest najlepszym rozwiązaniem. Nie trzeba myć, jest absolutnie bezpieczny dla dziecka. Lek jest szybko goi pęknięcia i otarcia. Po kilku dniach regularnego stosowania mama czuje się znacznie lepiej.

Nie należy przyjmować piersi dziecka podczas karmienia

Ból sutków może wystąpić ze względu na fakt, że mama gładzi moc piersi na okruchy podczas i po okresie karmienia piersią. Jednocześnie nienasyconych protestów dzieckiem i prób Desenko uchwycić sutek. Wszystko to powoduje dyskomfort i bóle na kobietę. Co zrobić w tym przypadku?

Opcje mogą być dwa. Trzeba dać dziecku mnóstwo upić. Kiedy był zmęczony, niech pipsqueak klatki piersiowej. Jeśli pilnie potrzebują, aby zatrzymać proces, należy postępować w następujący sposób. Umieścić swój mały palec między językiem dziecka i sutek. Dzieciak wtedy objawi usta i niech swoją pierś.

Stop (rolki) karmienie piersią

Najnowszy sposób na pozbycie się bólu w sutków podczas karmienia piersią – to po prostu toczyć piersią. W tym przypadku, dziecko będzie jeść mieszankę mleczną z butelki. Należy zauważyć, że większość pediatrów i doświadczeni specjaliści nie przyjmuję ten proces. Jednak niektóre mamusie nadal go używać.

Pamiętaj, że najlepsze jedzenie dla dziecka – mleko matki. Jedynym sposobem, dziecko może dostać wszystkie składniki odżywcze i witaminy. Nie nowoczesny dostosowany formuła ma zastąpić piersią swoje dziecko. Kontynuować dostosowane lekarze i eksperci laktację polecić przynajmniej do czasu ukończenia przez dziecko sześciu miesięcy. Karmić dziecko prawidłowo i tak długo, jak to możliwe. Jeśli masz jakiekolwiek trudności lub problemy, proszę skontaktować się z ekspertami w celu ustalenia laktacji i doświadczonych pediatrów. Łatwy i przyjemny proces karmienia piersią!