552 Shares 1653 views

Zmiana klucza utworu muzycznego: podstawowe narzędzia i jak z nich korzystać

Wielu z nas uwielbiają śpiewać, wolą wykonywać swoje ulubione utwory do ścieżki dźwiękowej z ściętego wokalu zwanego w minusovki ludzi. Ale czasami, w których dźwięk nagrany utwór nie nadaje się do głosu. W tym przypadku należy dokonać zmiany odstępu ścieżek. Jednak nie wszystko jest takie proste. Nawet programy zawodowe może nie dać pożądanego rezultatu. Zastanów się, co trzeba zrobić, aby uzyskać najlepszy możliwy dźwięk.

Zmiana klucza: trochę teorii

W ogóle, nawet przy użyciu odpowiedniego oprogramowania zmianę tonu poziom bez szkody nie może w zbyt szerokim zakresie dla jakości dźwięku kompozycji.

Będzie to maksymalna ilość półtonów. W przeciwnym razie, utwór będzie brzmiał nienaturalnie. Nie zapominaj, że po zmianie tonu dotyczy wszystkich brzmiące instrumenty. Dobrze, jeśli jest to jakiś rodzaj części melodycznych, ale z sytuacji szokowej jest znacznie gorzej, ponieważ wzrost lub spadek boisko i doprowadzi do bardzo nienaturalne. Konieczne jest również, aby uznać, że zmiany i podlegać wszystkich podtekstów, jak i post-efekty (na przykład ustawić opóźnienie lub pogłos jest dostępny).

Zmiana klucza poparcie: po co jest generalnie

sam proces zmiany Boisko jest użycie specjalnych wtyczek zwane manetki skoku (z angielskiego Pitch Shifter).

Tak więc jest to nie tylko możliwe, aby dokonać zmian w tonie danej temperaturze, ale także, aby zmienić prędkość dźwięku, lub połączyć oba narzędzia. Ponownie, Szybkość zmian jest także wytwarzany w bardzo ograniczonym zakresie.

Najlepszy program do edycji audio i jak sobie z nimi radzić

Więc przystępujemy do części praktycznej. W najprostszym przypadku, musimy samego utworu (korzystnie o formacie WAV, zamiast sprężonego MP3), a każdy program do zmiany wysokości lub aplikację, która ma wtyczki w swoim arsenale. Lepiej, oczywiście, korzystać z profesjonalnych i półprofesjonalnych edytor audio (one zmianę wysokości tonu Narzędzie jest zbudowany).

Wśród pakietów oprogramowania, które pozwalają szybko i efektywnie produkować zmianę tonu dowolnego utworu, warto zauważyć, co następuje:

  • Steinberg WaveLab;
  • Sony Sound Forge;
  • Adobe Audition (dawny pakiet Cool Edit Pro);
  • ACID Pro;
  • Audacity;
  • Prosoniq Czas fabryce;
  • Acoustica Mixcraft;
  • Cockos Reaper;
  • Logic Pro X;
  • Avid Pro Tools i wsp.

Ostatnie cztery programy coraz częściej wykorzystywane do profesjonalnych studiów nagraniowych i informacji, ale narzędzia do edycji boiska, też mam.

Zmiana klucza dowolnego utworu i w dowolnym programie występuje na tej samej zasadzie: najpierw przeznaczono całą ścieżkę lub ich części, do której jest konieczne, aby zmienić wysokość boiska, a następnie zostanie wybrana lista Wtyczka Pitch Shift polu Trigger ustawia liczbę półtonów lub procentowego w stosunku pożądane tonalności w górę lub w dół, po czym aktywowaną proces zerowania. Następnie można posłuchać nowego utworu i zapisać.

Co w użyciu?

Jeśli dać pewne praktyczne porady w końcu, warto zauważyć, że przybysze do profesjonalnych programów nie powinny natychmiast. Na początkowym etapie rozwoju tych procesów jest doskonała aplikacja Prosoniq Czas Factory, ponieważ jest to najprostszy wszystkich vyshepredstavlennyh. Jeżeli mówimy przede wszystkim o jakość dźwięku, bez profesjonalnych narzędzi tutaj nie może zrobić.

Czasami jednak nawet specjaliści do gwałtownego skoku instalacyjnego offsetu za pomocą narzędzi takich jak Niesamowity zwolnionym Downer. Ponadto, jeżeli dana osoba nie posiada wystarczającej wiedzy w dziedzinie przetwarzania dźwięku, możliwe jest rozwiązanie i do różnych zasobów internetowych, które po prostu trzeba przesłać utwór, wybierz żądane ustawienia, czekać na proces konwersji, a następnie przesłać przetworzonego materiału na komputerze.

Jak widać, nic naprawdę skomplikowane. Jednak należy pamiętać, że powiedziano na początku. Podnieść lub obniżyć dźwięk nie jest zalecane w przedziale 2-2,5 więcej półtonów, od kiedy jest ona przekroczona kompozycję zbyt wyraźnie tracą jakość i naturalność brzmienia. To samo odnosi się do stopy. Jest możliwe, aby zmienić w ciągu 10 bpm (uderzeń na minutę). Jeśli dwie z tych instrumentów są stosowane równolegle, zakres możliwych ustawień jest znacznie zmniejszona.