368 Shares 2263 views

Imbir sosna: opis, gdzie istnieją, gdy zebrane. grzyby grzyby

Spośród wszystkich grzybów, które rosną w naszych lasach, sosna szafran jest jednym z najbardziej smaczne. Grzyb ten jest znany już od wielu lat. Jej pomarańczowy kolor jest spowodowany taką ciekawą nazwę. I innych „nicki” ten grzyb jest prawie nigdy nie dzwonił.

Z lnianki gospodynie sosnowe zrobić wiele pysznych potraw. Wariacje na ten temat dużo. Aby zebrać rozwiązać ten rodzaj grzyba, konieczne jest, aby znać podstawowe znaki i obszar jej wzrostu. Spacer w lesie, że wiedza nie będzie kolidować z każdym człowiekiem.

wygląd

Grzyby, których opis można często znaleźć w różnych źródłach, znamienny pomarańczową nasadki. To jest ich wizytówką. Jeśli młody rudowłosy, jego głowa będzie płaska lub lekko przygnębiony. Starszy dostaje, tym bardziej staje się on częścią górnej jak lejek.

średnica zaślepki – 3-12 cm. Jej powierzchnia jest gładka. Odcienie sosny z lnianki jest sporo. Pomarańczowy (tu odnosi się jasne lub ciemne), nasyconym roztworem miedzi, a nawet zielono-niebieskawy odcień. Widoczne koncentryczne okręgi, plam i paski.

Płyta pod maską również mają kolor pomarańczowy. Imbir ma sosnowy żywiczny zapach. Jego górna mięsiste. Sok pomarańczowy jest, ale w powietrzu może stać się zielonym. Noga może być również pomarańczowy. Znalazła wgłębienie i zespół.

rodzaje grzybów

Razem wyróżnić dwa rodzaje grzybów. Istnieją inne gatunki, ale są one bardziej rzadkie. Sosna lub wyżynne, szafran jest najczęstszym rodzajem grzyba. Nasadka jest 5-10 cm. Grzyby preferują piaszczystą typ gleby gliniastej. Kolorze (również w przekroju) jasnopomarańczowego. Mogła dominować odcienie miedzi czerwony. Nacięcie przez długi czas nie traci koloru.

Drugi rodzaj grzybów są przedstawiane grzyby świerkowe. Są nieco mniejsze niż ich odpowiedniki sosny (cap osiągnie 5-8 cm wielkości), ale ich wygląd jest dość jasny. Jednak odcienie niebieskie lub zielone mogą dominować w ich kolorze. Jest to szczególnie charakterystyczne dla czapce środkowej.

Lnianki cięty świerk jak jasny pomarańczowy. Ale kolor nogi i kapelusze można zidentyfikować bardziej stonowane odcienie. Ze względu na małe rozmiary tych grzybów można marynować nawet butelki z wąską szyjką. Wiele gospodyń domowych stosowane tej techniki.

rzadkich gatunków

Wśród przedstawicieli tej grupy grzybów są również bardziej rzadkie grzyby. ich opis będzie interesująca zbadać grzyby. Czerwone grzyby nieznacznie większe w czapce średnicy 6-12 cm – To może mieć kolor od różowego do łososiowego ton łososia-brudny .. Kapelusz na dobrze oznakowane koncentryczne okręgi. Nacięcie w powietrzu się wino czerwony kolor. Ciało grzyba mogą być scharakteryzowane jako nietrwały, o barwie żółto-białej. Grzyb ma wyraźny zapach.

Innym dość rzadka odmiana ma mleczno-czerwony szafran. Korek może wynosić od 3 do 10 cm. Jej kolor pomarańczowy, ale jasne. Zagospodarowania jest wyrażany na brzegach. Sok grzyby charakteryzuje się pomarańczowego koloru. Ale pozostając w powietrzu zmienia kolor na czerwony lub bardovym. Kruchy noga. Jest pusty w środku. Zapach lniankowego grupa również neutralny. Jego miąższ jest delikatny i ma kolor pomarańczowy.

niejadalne odpowiednik

Powyższych gatunków – to grzyby jadalne. Ich stosowanie w żywności jest poddawana różnych technologii przetwarzania. Ale można je pomylić z innymi grzybami. To mlechnik bursztyn. Charakterystyczny kolor sprawia, że prawie niemożliwe dla doświadczonych myśliwych grzybowych, ale ci, którzy nie chodzą często do lasu należy wziąć tę informację do wiadomości.

Grzyby nie są trujące podwaja. W związku z tym, mogą one być nawet zbierać niedoświadczonych grzybiarzy. Mlechnik posiada czerwonawy kolor bursztynowy lub żółto-czerwone. Jego kontrast może być łatwo instalowane poprzez cięcie grzyb. Sok jest wodnisty. Szybko wysusza powietrze. smak soku lub słodki lub gorzki.

Różnica polega również na zapach. Jest ona podobna do cykorii lub nawet bulionu kostki. Świeża mlechnik bursztyn nie jeść. Ale w postaci suchej może być używany jako przyprawa.

Gdzie i kiedy rośnie szafran

Również trzeba wiedzieć, gdzie i kiedy rosną grzyby sosna. Wolą płytkich drewna. Od nazwy grzyba jest oczywiste, że wolą sosny lub jodły. Rosną w grupach. Mogą być duże lub małe.

Grzyby pojawiają się w połowie lata. Czasami można je znaleźć w lesie, nawet w połowie czerwca. Ale to raczej wyjątek. Big zbierane w sierpniu i wrześniu. W październiku, grzyby można znaleźć, ale znacznie rzadziej.

Grzyb ten nie boi się mrozu. grzyby latem można opisać jako bardziej wodniste. Na jesieni, kiedy to zaczyna się zimniej, stają się silniejsze. grzybiarzy wierzyć, że jest w zimnym okresie najsmaczniejsze grzyby.

Jak zbierać grzyby?

Szukaj szafran sosna szlachetny w dobrze oświetlonym gajów, wzdłuż kanału. Zamaskowani grzyby bardzo dobrze, więc znalezienie ich nie jest tak łatwo. Jasne kolory nie mogą być mylące. Czasami ustalenie, że istnieje grzyby, można tylko schrupać że słychać pod stopami. Zaczynają rosnąć pod mchem. Więc najpierw widać tylko trochę gula. Wielu grzybiarzy po prostu krok na nich nie widząc jasne kapelusze.

Jeśli dobry wygląd i znaleźć cenny szafran, trzeba odpowiednio go złamać. Odetnij niemożliwe. Spowoduje to uszkodzenie grzybnię, a nowe osoby tutaj i nie wydaje. Poprawnie po prostu delikatnie rip szafran. Można nawet odkręcić go, a następnie posypać igieł miejsce lub mech. Suszenie zły wpływ na grzybni.

Jak gotować

Little Red sosna grzyb jest delikatność. Jego smak został doceniony przez długi czas. Grzyb ten może marynaty, smażyć, dodać sól i dusić. Grzyby zachowują żywe kolory nawet po zakończeniu leczenia.

Według cech smakowych są superior nawet grzyby. Według opisu są one nieco podobny do gołąbek. Mogą wziąć w żywności, nawet po kilku godzinach solenie, bezpośrednio w lesie.

Jeśli gospodyni zamierza usmażyć pieczarki, obróbka cieplna daje się tylko kilka minut. Stanowiło to rodzaj zupełnie inny od innych grzybów.

Uważa się, że im mniejszy cap grzyb, im wyższa wartość sprzedaży. Grzyby nawet eksportowane do krajów sąsiednich, do Europy. Wśród nich są niektóre rodzaje leków.

Po zapoznaniu się z grzyba jako szafranowym sosny, można przejść do niego w lesie. Weekend pozostawia wiele pozytywnych wrażeń. Przygotuj zebrane plony na różne sposoby. Jest bardzo smaczne i zdrowe grzyby.