92 Shares 7179 views

Slang – co to jest? Który jest częścią slangu?

Wraz z językiem literackim istnieje ogromna warstwa leksykalna, zwany slang. Odpowiadając na pytanie: „Sleng – co to jest”, to należy zauważyć, że są to słowa, które nie są obscheupotreblyaemymi, należy je zazwyczaj specyficzne, pewien krąg osób, w mowie potocznej. Chociaż w niektórych przypadkach jest to znaleźć w literaturze, czy autor jest konieczne, aby przekazać bohatera żywo mowy.

Skład żargonie

Slang nie powstał od podstaw. Samo słowo pojawiło niedawno. ludzie nie używać kilka dekad temu, słowo „slang”, co to jest – nie wiem. Ale były terminy takie jak żargon, slang, wulgarnych, obscenicznych, języka, gwary ludowej, profesjonalizm. Obecnie wszystkie te oddzielne warstwy leksykalne połączone razem tworzą grupę o nazwie „slang”. Co to jest, czy konieczne jest język rosyjski – punkt sporny, które nie można odpowiedzieć jednoznacznie.

Slang, nie ma miejsca w tym języku

Możemy powiedzieć z przekonaniem, że obecność mowy żargonu, slangu, wulgaryzmów i wulgaryzmami podziału łupów języku. Dlatego każdy szanujący hodowane człowiek powinien unikać stosowania takich słów. Niestety, nawet media, wybitni pisarze i politycy uważają, że można używać niskiej jakości slang, nazywając tę pozycję demokratyzacji językową. Wielu pseudo-nauka przynosi ramach swojej platformy śmiesznej dowodów, próbując dowieść niezbicie uważane nieszkodliwe powstawania mowy. W rzeczywistości takie podejście do języka – pierwszy krok w kierunku nieuprzejmość i utraty narodowej dumy. można wyjaśnić przyczyny tej grupy slang, ale nie należy zapominać, że mata i język obscenicznych – jest przekleństwem, które spada na sam głośnik.

Professionalism jako składnik żargonie

Jest semantyczny grupa jednostek leksykalnych, zwany „profesjonalny żargon”. Co to jest? Są to słowa, które nie są uważane za przyjęte i stosowane wyłącznie przez grupy osób danej profesji. Na przykład, wśród żeglarzy butelki reprezentują dzwon, który pokonał zegara. Kolej buty zwane urządzenie jest używane do samochodów hamulcowych. To również powinno zawierać slangu komputerowego: „Claudia” – klawiatury, „matka” – płytę główną, „okienko” – system operacyjny Windows „umarł” – uległa pogorszeniu, i tak dalej. Ponieważ komputery dzisiaj cieszy prawie wszystkich młodych ludzi, profesjonalizm komputerze w tym samym czasie zawarty w slangu młodzieżowym. Co to jest – patrzeć na następny.

Młoda interpreter języka nie można zrobić bez!

Rzeczywiście, ta warstwa języka rosyjskiego jest dość trudne do zrozumienia zwykłego człowieka, który nie obraca się w kręgu młodego pokolenia. Można nawet skompilować słownika języka nieformalnego, który jest używany przez młodzież. Na przykład, „GABA” odnosi się do gumy do żucia „razvodyagoy” – oszustwo. „Gansyuk” – słowo to w ustach młodych jest niemiecki, a „diss” – nazwa rap, który degraduje stworzenie innego rapera. Co ciekawe, słowo „lavruha” dziś nazywa pieniądze. A ostatnio jeszcze fundusze były synonimami slangowe słowo „kapusta” i „babci”, pomyślnie przeszła z leksykonu młodzieży w mowie potocznej.

mówiony Slang

Wiele słów z wąskim słownictwa zawodowego lub żargonie młodzieży przejść do mowy większości ludzi. Na przykład, narcologists między ciągu delirium tremens stali zwanych „wiewiórka”. Sieci społecznościowe są pełne lol-obrazów ilustrujących proces przenoszenia wartości wyrażenia w homonimicznym słowo. Także ludzie często używają słowa „shabashki” lub „wiano” – część „akordeon” – „brodaty anegdotę” stary żart, Większość słowa stały się slang używany przez zmianę ich wartości etymologiczne. Weźmy na przykład słowo „dziwka”, co oznacza drogę, zmarłych tuszy zwierząt (bo i padlinożercy). Najpierw było określenie typów kobiet i urodziła negatywną konotację. A dzisiaj, negatywny ton zniknął, a na miano suka jest nie tylko rozczarowujące, ale także prestiżowe. Wiele słów pojawiają się w potocznym slangu przez cięcie powrotem tytułów. Są to: "TV", "wielki", "mikrofalowa", "stiralka", "butik", "sotik", "komputer", "laptop" i inne. Jest też inny sposób występowania słów w potocznym slangu – jest użycie jednostek zagranicznych, dostosowane do języka rosyjskiego przez dodanie końcówek lub alfabetycznym (niewłaściwym) czytania. Pierwszy przypadek jest zilustrowany przez słowo „ahtungovat” – zwrócić uwagę, a drugi pokazuje słowo „Gorla”.

Zatem slang – jest nieformalnym słownictwo, których stosowanie nie jest dozwolone w języku literackim, z wyjątkiem technik artystycznych. Nieodpowiednie i wulgarny język jest postrzegana przez polityki lub nauczyciela, który mioty mowę ze slangu słowo w próbie „zbliżyć się” do ludzi.