221 Shares 3755 views

Roman „Co?”: Pierwszy utopijne dzieło w literaturze rosyjskiej

Powieść „Co?” Został napisany przez jednego z najbardziej znanych pisarzy i krytyków literackich. Zostały ujęte w programie nauczania, jest to wielkie dzieło czytane przez wielu. A w czasach sowieckich, gdy Chernyshevsky nadano status wielki rewolucyjny demokrata, powieść „Co robić?” Był jednym z najbardziej znanych dzieł literackich. Oczywiście, dziś nazwa Chernyshevsky stracił wielkość i chwałę, ale zainteresowanie w powieści nie jest osłabiona. Godny uwagi jest historia powieści „Co robić?”.

Didenko pisał swoje dzieło, będąc więźniem w izolatce Alekseevskogo Ravelin, znajduje się w twierdzy. Powieść została napisana prawie rok, a potem, po przejściu przez komisję śledczą, która była zaangażowana w biznesie Czernyszewskiego częściowo przeniesione pisarzy. Oczywiście, cenzorzy i Komisja uznały tylko historia miłosna w powieści, więc pozwolono mu opublikować w czasopiśmie „Contemporary”. Później, gdy powieść „Co robić?” został opublikowany, błąd, oczywiście, została odkryta, a każdy, kto miał do czynienia z wyjściem powieści w prasie, zostały usunięte z urzędu. Wszystkie pokoje są „Współczesna”, która została opublikowana powieść została zakazana. Historia powieści „Co robić?” Jak widać, nie jest łatwe. A jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że powieść została utracona na drodze z twierdzy do redakcji „Współczesnej” i odebrał jakiś facet na ulicy, to staje się jasne, jakim cudem przetrwa dziś.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że „Co robić?” Historia miłosna. Jednak w powieści odzwierciedla filozoficzne, estetyczne, ekonomiczne, społeczne wskazówki na przyszłość. W istocie, jest to pierwszy utopian nowe w literaturze rosyjskiego. A historia powieści „Co robić?” Został podyktowany potrzebami czasu. Ale w tym samym czasie, Chernyshevsky był w stanie przewidzieć rewolucji, do której spokojnie prowadził króla reformy, a także niektóre szczegóły, tak, że aluminium w nowej nazywa metalu do wykorzystania w przyszłości. Ponadto, niektóre postacie w książce „Co robić?” Autobiograficzny. Tak więc, pani w żałobie z ostatniego rozdziału – to żona pisarza, Olga Chernyshevskaya, który reprezentuje cnotę i miłość.

Główny bohater powieści – Rozalskaya wiara, która nie wygląda ich otoczeniem i rodziną. Cierpi na nią do czasu nauczyciela brata, Dymitra Lopukhov, pochodzi z planu, aby go zapisać. Polega ona na tym, że weszła w małżeństwie z nim, pozwalając, żeby pozbyć się jarzma rodzicielskiej i stać się osobą niezależną. Ona zaczyna się uczyć, otwiera swój płaszcz, który stał się nowy wyraz we współczesnej gospodarce, ponieważ zysk został podzielony równo pomiędzy wszystkich kobiet pracujących. Pod koniec powieści Vera staje się pierwszą kobietą lekarzem.

Powieść „Co robić?” Ma niezwykły czas dla historii miłosnej. Po kilku latach małżeństwa, Dmitriy i Vera zaczynają się kochać siebie na poważnie. Jakiś czas później, dwóch miłość zamienia się w trójkącie. Po trzecie staje się Alexander Kirsanow, który kocha wiary. Potem fabuła rozwija się w nieprzewidywalny sposób i jak można dowiedzieć się czytając powieść.

Chernyshevsky przynosi nowe i specjalną osobę do nazwy Rakhmetov. W swojej pracy, nie odgrywają dużą rolę, ale jego biografia i jego działania pozwalają przypisać do konkretnego rodzaju osoby. Co? Wiesz, jeśli czytasz powieść. Poza Rakhmetova, pozostali bohaterowie również tworzą nowy typ ludzi (ale nie specjalne), którzy żyć i myśleć nieszablonowo i działać w nowy sposób, idąc wbrew ustalonej tradycji.

Powieść kończy? Będzie to czytelnicy poznają wspaniałych dzieł klasycznej literatury rosyjskiej Nikołaja Czernyszewskiego. To nic dziwnego, jego prace wzrosła wiele pokoleń ciekawych i wspaniałych ludzi.