864 Shares 1398 views

Katedra św Michała (Iżewsk) oraz tryb zdjęć

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Udmurcki kapitał Iżewsk miasta jest katedra św Arhistratiga Mihaila. Ten wspaniały budynek ma tragiczną historię, ale dziś wydaje się, że wierni w całej okazałości ponownie odtworzone. Ponadto, Katedra św Michała (Iżewsk) często staje się miejscem seminariów, rozmów religijnych i innych działań mających na celu przywrócenie duchowości i walki z pewnymi wadami współczesnego społeczeństwa.

prehistoria

Pierwszy kościół na terenie katedry, gdzie w połowie 18 wieku był cmentarz miasta, został zbudowany w 1765 roku. Później rozebrano i wybudowano kościół Świętej Trójcy. Jednak struktura ta nie ma długą historię, jak strzały w 1810 roku. Po 45 latach w tym samym miejscu zbudowano kaplicę 30-metrową, który został konsekrowany w imieniu Michała Archanioła, patrona wielkiego księcia Michaiła Romanowa, szef całej produkcji broni w Cesarstwie Rosyjskim.

Historia budowy świątyni

W 1876 roku w Iżewsk, kampania została uruchomiona w celu pozyskania funduszy na budowę nowego dużego katedry. Aktywnie uczestniczyli we wszystkich obywateli, niezależnie od ich statusu ekonomicznego. Na przykład, wiadomo, że lokalni pracownicy fabryki wymienione w budowie swojej liście płac. Duże darowizny dokonały wielu znanych izhevtsy, w tym kupców. Wymagana ilość zostały zebrane w 1897 roku, a zarazem pierwszy kamień położono w fundamentach katedry. Dziesięć lat później, gdy główny budynek był już prawie gotowy, budowa miała się zachować. Dopiero w 1915 roku udało mu się poświęcisz ołtarz, a sama świątynia była besprihodnogo stan nadana Aleksandra Newskiego.

Choć zawirowania uniemożliwił realizację projektu w całości, budynek okazał się dość znaczny. Wystarczy powiedzieć, że były Katedra św Michała (Iżewsk), zbudowany w 1907 roku, miał 70 metrów wysokości, a jego średnica wynosi 43 metrów podstawa. Świątynia została zaobserwowana w odległości 20 kilometrów, a miał 10 rozdziały 11 i dzwonów.

W 1929 roku kościół św Michała została podjęta z wiernymi i uszczelnione urzędnicy policji Izhevsk. Następnie przeniesiono go do miejscowego muzeum historii, a decyzja o rozbiórce budynku została wykonana w 1937 roku. W ten sposób został zniszczony struktury, zbudowane, jak mówią, świat, a jego miejsce zajął Square, który stał się ulubionym miejscem spacerów izhevtsev.

ożywienie świątynia

decyzja została podjęta w 2000 roku przez władze Republiki Udmurckiej konieczności odtworzyć zniszczoną świątynię w tym samym miejscu, gdzie było przed rozbiórką. Już w 2004 roku, poświęcił krzyż położono w fundament przyszłego budynku. Budowa została przeprowadzona przyspieszonym tempie. W rezultacie, w maju 2007 roku został konsekrowany przez dolnej granicy katedry, aw sierpniu – ołtarz główny. W tym samym czasie odbyła się pierwsza liturgia, która w obecności wyższych urzędników Udmurtia posiadaniu patriarchy Aleksego II.

Projektowanie wnętrz i kapliczki

Recyklingowi świątynia ma bogate wnętrze. Wystarczy powiedzieć, że malowanie ścian katedry wykonany przez artystów zaproszonych z Palekh, na próbkach fresków w Moskwie Katedra Chrystusa Zbawiciela. Ważniejsze elementy wnętrza są również rzeźbiony ikonostas z głównym i jedynym ograniczeniem w porcelanowym ikonostasem Udmurtia dolnego kościoła, wykonane na Uralu.

kapliczki

Katedra św Michała (Iżewsk), którego zdjęcia zdobią większość przewodników po mieście, słynie nie tylko ze swoich wnętrz i wielkiej harmonii architektonicznej. Po tym wszystkim, nie może być wiele czcić sanktuaria prawosławne. W szczególności Rada pozostawiła cudowną ikonę 16 wieku z relikwiami świętych apostołów Bartłomieja, Łukasza Jakuba, Mateusza, Marka, św Grigoriya Bogoslova, Nikolaya Chudotvortsa, Vasiliya Velikogo i św Aleksandra Newskiego, Georgiya Pobedonostsa, archdeacons Wawrzyńca i Szczepana i St. Efrem Syryjczyk.

kompleks świątynny

Oprócz pokoi modlitewnych, na terenie katedry znajdują się również:

  • Jordan;
  • ikona sklep i galeria wystawowa (na parterze);
  • Świątynia ikona Kazańskiej Matki Bożej ;
  • Nekropolia rewolucyjne;
  • Kaplica na cześć świętego księcia i księżniczki Piotra i Fevronia;
  • promenada.

Katedra św Michała (Iżewsk). chrzest

Świątynia więcej niż jednego roku uczestniczy w różnych wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych mających na celu powrót Rosjan do Kościoła. Na przykład, przez kilka lat, to jest miejsce na festiwal rzeźb lodowych w obszarze Epiphany przyległych do miejsca, gdzie stoi Katedra św Michała (Iżewsk). Świątynia Telefon: +7 (3412) 51-01-77.

Głównym tematem prac Festival w 2015 roku stały się anioły, które uczestnicy wycięte z ogromnych bloków przejrzyste. Ze względu na piękne dekoracyjne oświetlenie na kilka tygodni z prac naziemnych rzeźbiarzy jest najpiękniejszy obszar Iżewsk, gdzie celem podziwiać figury musujących przybywali do tysięcy obywateli.

Katedra św Michała (Iżewsk): operacja i adres

Świątynia znajduje się przy ul. Marks, 220. Jest to najwyższy punkt miasta i oferuje wspaniałe widoki. Uważa się, że po zburzeniu ST. Arhistratiga Mihaila w jego miejsce nie został zbudowany innych budynków, dzięki najsłynniejszej izhevtsu – M. T. Kalashnikovu. On jest gotowy do podjęcia wierzących codziennie od 7:00 do 19:00. Katedra św Michała (Iżewsk) regularnie staje się miejscem duchowych rozmowach z pasterzy diecezji, podczas których parafianie i inne wierny może nauczyć ROC stosunek do różnych współczesnych problemów. Aby przeczytać ich harmonogram, można zadzwonić pod numer telefonu podany powyżej.

Raz w stolicy Udmurtia, należy odwiedzić Katedra św Michała, który jest bez przesady, jest jednym z najpiękniejszych nie tylko w tym kraju, ale w całej Rosji.