119 Shares 6026 views

Co lepsze – "Canon" czy "Nikon"?

Technika "Canon" lub "Nikon" – co kupić? Wybór kamery pomiędzy tymi firmami jest dość złożonym procesem, ponieważ nie jest łatwo określić, który z nich jest lepszy. Obaj producenci wytwarzają naprawdę dobre nowoczesne aparaty fotograficzne, które zapewniają nie tylko fantastycznie wysoką jakość zdjęć, ale także bardzo podobne możliwości. Istnieje wiele podobieństw między markami, co sprawia, że wydaje się wiele, że nie ma żadnej różnicy, którą kupić. Jeśli jednak wybierzesz "Canon" lub "Nikon", mogą wystąpić znaczne różnice (które nie są znane wszystkim). Choć w umiejętnych rękach każdej z tych kamer można wyświetlać niesamowite efekty.

Zalety i wady

Jeśli mówimy o tym, co jest lepsze – "Canon" lub "Nikon", należy najpierw rozważyć pewne punkty dotyczące każdego producenta. Na początek można mówić o zaletach technologii, wyprodukowanych pod marką "Nikon". Tutaj można wyróżnić doskonałą jakość obrazów uzyskanych w warunkach słabego oświetlenia. W związku z tym aparat firmy Canon traci znacznie. W większości aparatów "Nikon" ilość punktów automatycznego ustawiania ostrości jest znacznie większa, niż w przypadku analogów konkurującego producenta. Bardzo często, niewystarczająca liczba punktów autofokusa nie pozwala fotografowi wybrać żądanego obiektu do fotografowania, zmuszając do zmiany całej kompozycji. Jeśli chodzi o zarządzanie lampą błyskową, "Canon" prowadzi, jego kamery w tej żyły korzystnie przewyższają technikę "Nikon". Ogólnie uważa się, że urządzenia Nikon są bardziej "przyjazne" dla użytkownika w tym sensie, że mają wiele udogodnień, a także wiele przyjemnych drobiazgów.

Kamery "Canon": zalety

Technika tego producenta jest w stanie wykonać wysokiej jakości film. Najnowsze modele firmy Nikon mogą również kręcić wideo, ale nie osiąga wymaganego poziomu jakości. Tradycyjnie kamery i obiektywy produkowane przez firmę Canon są znacznie tańsze od Nikona. Jeśli przyjrzymy się cenom najpopularniejszych kamer SLR obu producentów, to zwykle pierwsze 8-10% droższe od drugiej. Wielu fotografów przywiązuje wielką wagę do takiego czynnika, jak liczba megapikseli, tym bardziej, że im bardziej będzie, to w przyszłości będzie pracować z obrazem. "Canon" zazwyczaj znajduje się nieco przed "Nikonem" w tym wskaźniku. Należy powiedzieć o dostępności kamer i soczewek wyprodukowanych pod tą marką. Wszystkie nowoczesne aparaty "Canon" mają wbudowany silnik, a "Nikon" zazwyczaj nie ma tego (lub potrzebuje zbyt dużej przepustowości). Inna drobna wiadomość od doświadczonych użytkowników: "Canon" znacznie łatwiej kupić specjalny adapter, który pozwala na podłączenie sowieckiego obiektywu. Bardzo często wiąże się to z potrzebą doświadczonych fotografów, którzy przez długi czas mają soczewki.

Jeśli odpowiesz na pytanie, co wybrać – "Canon" lub "Nikon", warto zauważyć, że każdy decyduje się dla siebie. Nie jest możliwe, aby powiedzieć, co jeden z tych producentów jest lepszy lub gorszy, są zupełnie inne. Zalety i wady każdego z nich są wskazane powyżej, a informacje te znacznie ułatwią wybór.