553 Shares 6756 views

Jak podłączyć drugi dysk twardy do komputera z IDE i portów SATA

Każdy właściciel stacjonarnego lub przenośnego systemu komputerowego musi wiedzieć, w jaki sposób podłączyć do komputera drugi dysk twardy. Byłoby błędem sądzić, że to zrozumieć musimy tylko pracownicy centrów serwisowych i konsultantów w swoich sklepach. Potrzeba, aby zrozumieć, jak podłączyć drugi dysk twardy do komputera, może być niemal dowolny czas. Na przykład, wiele osób zaznajomionych z sytuacją, gdy pilna potrzeba, aby skopiować dane z jednego dysku na drugi i wewnętrznych modyfikacji i bez adaptera magistrali USB. Jednym z rozwiązań – do podłączenia dysku twardego sekund SATA (o standardach, rozmawiamy trochę później) bezpośrednio do portu wewnętrznego wolnego portu.

gatunek

W zależności od sposobu podłączenia do płyty głównej istniejące modele dysków twardych są podzielone na urządzeniach USB-IDE, SATA i. Każde z tych skrótów dotyczy interfejsu używany. Pierwsze dwa – wewnętrzny. IDE jest starszy standard zatem takie urządzenie wymaga pewnego ustawienia. Odróżnić dysk twardy z nową wersją starego jest bardzo prosta – aby połączyć się z płyty głównej wykorzystuje wąską taśmę płaską (niebieski, czerwony, pomarańczowy kolor). Ale w starszych modelach pióropusz jest szeroki, często szare.

Jak podłączyć drugi dysk twardy do komputera

Załóżmy, że trzeba podłączyć do płyty głównej urządzenia IDE. Jest oczywiste, że nie musi być odpowiedni łącznik. Tak, pętla trzy złącza znajdują. Jeden z nich, odległe, często podświetlone w kolorze (dwa czarne i jeden niebieski). To musi być włożona do gniazda płyty. Ważnym punktem: pętla „wręcz przeciwnie” nie mogą być podłączone, ponieważ złącze zapewnia kluczową zwis.

Na wymagane jest dowolny dysk twardy IDE przedstawić grupa skoczków pozwala na ustawienie trybu pracy. Ta M (Master), S (slave) i CS (cable select). Ten ostatni jest tylko dla pociągów o 80 w stosunku do rdzenia (40) podobny przewodowej. Jeśli pojedyncza pętla jest już podłączony dysk twardy, do mocowania drugiego trzeba zobaczyć, co pozycja zworki. Więc kiedy trybie Master jest włączony, drugi powinien być ustawiony Slave. Ale jeśli jest „ekstra” pętla, a pytania o jak zainstalować drugi dysk twardy do komputera, zazwyczaj nie pojawiają się: pierwsza to „wisi” na dysku twardym, a drugi – z drugiej. Tryby wybrane wstęg może być dowolna. Schematy są zawsze podane na obudowie napędu. Czasami może być konieczne, aby przełączyć port w systemie BIOS.

Nowy standard

W drodze do podłączenia drugiego dysku twardego do komputera wyposażonego w porty SATA, nie ma problemu. Aby ułatwić życie użytkownikom, programiści dostarczyły standardowy sposób, aby połączyć „jeden dysk twardy -. Szlak” Zatem konieczne jest jedynie, aby podłączyć kabel SATA do HDD obu stronach, a z drugiej strony – do odpowiedniego wolnego złącza na płycie głównej. Nawet rozwiązania gamie muszą zawierać co najmniej dwa gniazda. Kluczowym warunkiem jest występ tutaj – connect „wręcz przeciwnie” To niemożliwe. Jedyną rzeczą, jaką należy zwrócić uwagę – to ograniczenie 1,5 i 3 GB na niektórych dyskach twardych, przez skoczka. Konieczne jest, po podłączeniu nowego dysku twardego SATA 2,0 lub 3,0 do starej płyty głównej SATA 1.0, który wykorzystuje przestarzałą wersję interfejsu. Zazwyczaj płyta automatycznie wykryje dysk twardy, bez konieczności interwencji użytkownika.

żywność

Przewód elektryczny zasilający z urządzenia IDE, SATA i urządzeń wykonanych ze specjalnego kształtu, uniemożliwiając prawidłowe podłączenie.