338 Shares 3127 views

Jak marynowane pomidory w bankach zimowych w domu?

Dlaczego i jak marynowane pomidory w puszkach? Być może żadna osoba na świecie, która nie lubi domowe pikle i marynaty. Nie ma nic bardziej apetyczny i smaczniejsze niż solenenky czerwonych pomidorów z pieczonymi ziemniakami. Nie ma, choć nie dokładnie wyśmienity posiłek – świetna zabawa. W każdym wypoczynku zimowego niemożliwe wyobrazić sobie świąteczny stół bez tak pyszne. Ogórki i służyć jako dekoracja stołu w zimie, i wspaniały dodatek do menu. Rosołu z tymi pomidorami rano po obchodach musi być bardzo pomocne.

Wszystkie są bardzo chętnie z nich, ale nie każdy wie jak sól pomidory w słoikach w domu. To nie jest wielka sprawa. Najważniejsze jest, aby stosować się do zaleceń pięknych gospodyń domowych i trzymać technik gotowania. To wpływa nie tylko na smak marynaty, ale ich trwałość. Jeśli wykonane prawidłowo, jakość zbieranych marynowanych pomidorów można zadowolić i na następny rok.

Jak marynowane pomidory w bankach: przygotowanie

Najważniejszym czynnikiem w tym przypadku jest sterylne słoiki. W przypadku jej braku, nawet jeśli wszystko jest zrobione poprawnie, możliwe jest w jakiś czas, aby zobaczyć, jak solanka mętnieje. Ponadto banki z zachowaniem mogą fermentować, a cała praca pójdzie na marne. Aby tak się nie stało, słoiki i pokrywki powinny być dokładnie myte, sterylizowane i wprowadzić do góry nogami (do sucha) na czystym ręcznikiem.

W międzyczasie można przygotować składniki mają być stosowane do konserwacji. Niestety, nie każdy wie, jak sól pomidory. Najważniejszą rzeczą – to, oczywiście, rzeczywiste pomidory. Muszą być czerwone i dojrzewa w umiarkowanych ilościach, nie jest zbyt duża. Duży bardziej nadaje się do soku pomidorowego. W celu dalszego pomidorów nie pęka w banku, a także nasycony solanką, konieczne jest, aby przebić igłę blisko łodygi. To zajmie trochę czasu, ale pomidory będą smaczniejsze. Należy również koper, chrzan, liście porzeczki, cebula, czosnek. To wszystko jedno, dokładnie przemyć i zalać wrzącej wody.

Jak marynowane pomidory na zimę: Receptura

W już suchym banku położyć parasol koper, kawałek blachy chrzanu pozostawia pięć porzeczki, kilka ząbków czosnku i pokroić na cztery kawałki Cebula. Po tej gęstej rzędach ułożone pomidorów. Gotowy? Teraz to wszystko jest wypełnione wrzącą wodą i pokryte w chwili 15. Po odsączeniu gorącej wody do miski, umieścić w ogniu.

Tymczasem w banku sitowie 5-6 grochu czarny pieprz. Do wrzącej wody, którą odprowadza się z puszek, dodaje się sól, cukier, liść laurowy. Doprowadzić wszystko do wrzenia, wyłączyć i dodać ocet. Dla studni marynacie, słoik trzy-litrowy potrzebne będą:

– 3 łyżki. l. sól;

– Artykuł 8. l. cukier;

– 150 g octu;

– 5 szt. Leafs.

Przygotowano marynata wylano słoik pomidorów. Walcowane to wszystko za pomocą specjalnego klucza i wysłany do piwnicy. Nasuwa się pytanie, jak marynowane pomidory w słoikach w domu, uregulowane. Jest bezpieczny do eksperymentowania. Zatrzymaj się na najciekawszy przepis i zadowolić gospodarstwa domowego w okresie zimowym.