442 Shares 3619 views

Rozumiemy, dlaczego ludzie kłamią

Na świecie nie ma jednego uczciwego człowieka. W tej czy tej sytuacji każda osoba mówi kłamstwo i nie jest to zaskakujące. Przecież istnieją sytuacje, w których nie ma możliwości mówienia wszystkiego, a to po prostu nie jest konieczne.

Co to jest kłamstwo

Wytłumacz, dlaczego ludzie kłamią, a co stanowi sam pojęcie kłamstwa, wiele nauk stara się, a w większości wniosków oni przy okazji zbliżają się. Psychologia uważa, że kłamstwo jest normalnym sposobem samoobrony osoby, która w podobny sposób próbuje chronić się przed różnymi negatywnymi sytuacjami lub konsekwencjami. Nie oznacza to jednak, że należy uzasadnić kłamstwa i promować rozprzestrzenianie się takiego zjawiska. Więc tak samo, dlaczego ludzie kłamią?

Uzasadnienie 1. Pragnie się podobać

Często przyczyną kłamstwa jest fakt, że dana osoba po prostu nie ma nic do powiedzenia o sobie. Więc musisz wymyślić ruch ciekawych faktów z własnej biografii. Tu możesz po prostu wymyślać wydarzenia i zmodyfikować je nieco, chcąc upiększyć rzeczywistość.

Powód 2. Coś, czego potrzebujesz

Również najczęstszym powodem leżenia jest fakt, że w ten sposób człowiek po prostu osiąga to, czego chce. Po obiecujących rzeczach można uzyskać pożądane rzeczy lub usługi. Ale tutaj, aby wypełnić obietnic kłamców, co do zasady, nie spiesz się. Taka metoda oszustwa jest powszechna wśród dzieci, co łatwiej powiedzieć, czego oczekują od nich rodzice, aby uzyskać to, czego chcą. Czas wykonania często często nie nadchodzi.

Uzasadnienie 3. Unikaj sytuacji zawstydzających

Zrozumienie, dlaczego ludzie kłamią, można dojść do wniosku, że wiele osób po prostu musi uniknąć żenujących sytuacji. Jeśli nie chcesz wystawiać się w złym świetle lub znaleźć się w uszkodzonym korycie, kłamstwo w takiej sytuacji jest pierwszym asystentem. Ponadto przyczyną kłamstwa może być chęć po prostu nie obrazienia osoby, mówiąc mu całą prawdę. Tak przy okazji sposób na oszustwo jest powszechny u kobiet, gdy istnieje pewna zasada między przyjaciółmi, aby podziwiać się nawzajem, nawet jeśli nie ma dobrych powodów.

Uzasadnienie 4. Unikaj kary

Innym powodem, dla którego ludzie kłamią, może być chęć uniknięcia odpowiedzialności za kary za konkretny czyn. Skłamał, ktoś myśli, że automatycznie staje się czysty i odrzuca wszelkie winy. Tego typu oszustwo jest powszechne wśród ludzi, którzy są przesłuchiwani w sądzie lub w prokuraturze.

Uzasadnienie 5. Kłamstwo dla dobra

Jednym z szeroko rozpowszechnionych zjawisk jest kłamstwo na dobre. Osoba uważa, że przez oszukanie bliskiej osoby, po prostu trzyma go z bólu i cierpienia. Podobnym kłamstwem jest po prostu ukrycie informacji. Uważa się, że jeśli człowiek nie zna konkretnego faktu, to dlatego nie był. Ten rodzaj oszustwa w życiu rodzinnym jest najbardziej rozpowszechniony, gdy małżonkowie ukrywają niewygodne informacje od siebie nawzajem.

Bo 6. Więc każdy robi

Można także zwieść, ukrywając się za zwrotem "wszyscy ludzie kłamią, a ja to zrobię". Obejmuje to również oszustwo z nudy, gdy osoba czyni różne sytuacje, aby coś zrobić i przyciągnąć uwagę innych.

Literatura

Kłamstwo towarzyszy ludziom przez większość podróży życiowej. I tego nie można uciec. W literaturze ujawnia się różne rodzaje oszustwa, filmy i filmy są usuwane. Dla zainteresowania można zobaczyć nowy film "All People Lie", gdzie temat szkody dla ludzkiego życia jest doskonale ujawniony.