107 Shares 4050 views

Jak czyścić uszy kotka za prawo?

Przy domu znajduje się małe zwierzę, ostrożny właściciel natychmiast próbuje dowiedzieć się, jak prawidłowo dbać o swojej nowo odkrytej członka rodziny. Odnosi się do nawyków żywieniowych i procedur higienicznych. Nie myśl, że ponieważ koty są uważane za przykładem czystości wśród zwierząt, nie potrzebują pomocy z higieną. I praktyczne wskazówki, w jaki sposób myć uszy Twojego kociaka, jest przydatny do każdego właściciela ulubionym kocim.

Aby rozpocząć, porozmawiajmy o tym, dlaczego to zrobić w ogóle. Przyczyn tego może być kilka:

– Uszy kocięta czyste przed uczestnicząc w wystawach, jak to jest konieczne, aby pokazać przygotowania zwierzęcia specjalistów felinologist.

– Dość często wymagają regularnego czyszczenia uszu ras kotów, które mają naturę dużymi uszami, a nawet w przypadku, że chcesz dostać się do jakiegoś zakurzonego rogu. Zwykle procedura ta co najmniej raz w tygodniu jest Sfinks, bengalski, Oriental, syjamskie i Cornish Rex. Są liderami brudnych łap wśród ras kotów.

– Trzecim powodem czyszczenia – Medical. Procedura ta jest częścią obowiązkowego leczenia zapalenia ucha, roztocza ucha porażki.

A teraz jest mówić bezpośrednio o jak prawidłowo czyścić uszy kotka. Jeśli masz zamiar umieścić go na wystawie, to lepiej, aby nauczyć go z góry do niewygodny, jego zdaniem, procedury. Rozpocząć przyzwyczajanie lepiej od najmłodszych lat. Przed jak czyścić uszy kociaka, umieścić go na kolanach, pat, mówić spokojnym tonem, że zwierzę nie ma być zaniepokojony. Powtórz tę procedurę, co kilka dni na PET sobie sprawę, że do czyszczenia uszu nie jest zagrożeniem dla niego i spokojnie odpowiedzieć na to rytuał.

Jeśli musimy wiedzieć, jak czyścić uszy kociaka, występuje od czasu do czasu, być przygotowany na to, że zwierzę zwinne i elastyczne nauczą się naprawić. Fakt, że uszy u kotów są bardzo wrażliwe, a wszelkie niewygodne ruch może spowodować stan zapalny. Mocno, ale na pewno utrzymać kociaka na nogach do nie wyciągnięta i nasady głowy za uszami. Kilku próbne trzeba wszystko potoczy.

I, oczywiście, przed kotek do czyszczenia uszu, należy dowiedzieć się co i jak to zrobić. Po prostu usunąć zanieczyszczenia zewnętrzne wystarczy użyć zwykłych wacików kosmetycznych sprzedawanych w sklepach. Mogą być zwilżona czystą wodą, ale niewiele – wilgoci spada w uchu kociąt obarczona zapalenia. Najlepiej jest kupić w aptece specjalne płyny weterynaryjne dla kotów. Aby usunąć zanieczyszczenia w loki powłoki, można również używać waciki, ale należy bardzo delikatnie i starannie wykonane.

Cóż, kolejny sposób, jak do czyszczenia uszu kociaka, jest używany najczęściej, gdy wskazania medyczne. Jest to konieczne, aby wypełnić lek lub płyn na parę kropli do każdego z uszu zwierzęcia, w pobliżu kanału słuchowego i łagodnie, lecz dokładnie masować podstawy uszu palców. Taka metoda jest mniej traumatyczne dla zwierzęcia, ale również wymaga pewnych umiejętności. Tak ćwiczyć i uszy psa zawsze będzie w idealnym stanie.