630 Shares 6807 views

Co jest anapest w literaturze? przykładem anapest

W przeszłości, podczas Silver Age literatury, wielkość przestrzegania była wyjątkowa koniecznością. Kto wśród współczesnych poetów mają tendencję do ignorowania wielkości obrazu dla zachowania unikalności, wielu celowo zastąpione w swoich pracach na dysonans harmonii dźwięków wypowiedzieć negatywne aspekty rzeczywistości. Jednakże istnieją również nowoczesne miłośników poezji z metr netto.

Zatrzymajmy się na takiej wysokości jak anapest. Przykład anapest znaleźć w taki poeta jak Aleksandr Blok Afanasii Fet, Aleksandr Twardowski, Aleksandra Puszkina, Iwan Bunin i innych.

Etymologia słowa „anapest”

Spróbujmy dowiedzieć się, co anapest w literaturze. I przykłady znanych poetów będzie w tym materiale case study. Znaczenie słowa będą mogli dokładnie rozważyć, jeśli chodzi o zrozumienie jego pochodzenie. Samo słowo „anapest” pochodzi z języka greckiego i oznacza „wstecz”. Oznacza to, że w tym przypadku odnosi się do przeciwnego anapest daktyla. Trójzgłoskowy Dactyl różne akcentowane sylaby 1, odpowiednio, jego ton rytm „drop”. Ten dźwięk można usłyszeć także w wierszach, a nawet dla osób, które nie są zaangażowane w analizę poetyckich strof, Dactyl anapest dyskryminacji i nie będzie trudnym zadaniem. Jest to punkt środkowy między rytmem pochylenia sylaby – trzeci wielkości trzy sylaby „pokój” w poezji – amfibrach w których akcent pada, jak to jest już jasne dla wielu na 2 sylaby.

Trzy sylaby poetycki wymiar anapest. Co jest wyjątkowe?

Akcenty są wzmocnić konstrukcję logiczną, wskazać główne koncepcje wiadomości poetyckiej. A także zachować „Melodia”, powiedział. Jego znaczenie w literaturze niezmiernie. Anapest jak rozmiar ma niezapomniany rytm. Trójzgłoskowy wymiar werset może mieć maksymalnie pięć sylab w wersie, napisał Fet. Głos czytelnika zwiększa się od 1 do ostatniej sylaby w progresji. Daje to na szczególną uwagę na znaczenie, wielkości i wagi tekstów. Anapest – to trójzgłoskowy dobrej wielkości, wraz ze wzrostem rytmiczne sylaby. Aby go zobaczyć i poczuć styl, należy podać przykład anapest.

Jak określić rozmiar?

Aby określić rozmiar wiersza, należy napisać na temat tego projektu, po zwrotce. Potem głośno czytać, identyfikując podkreślił sylaby głos. Jeśli nacisk jest powtarzany w 2 sylab – o rozmiarze dwa sylaby, jak również 3, trójzgłoskowy.

Jeśli nie można najpierw zrozumieć dokładny rozmiar, spróbuj zrozumieć ten werset dwie sylaby lub trójzgłoskowy rozmiar. Nie rozpaczaj natychmiast. Mówi się, że nie wszyscy współcześni poeci wiedzieć wszystko werset wymiarach, których jest oczywiście więcej niż 5.

Przykłady wiersze znanych poetów

W modzie anapest wśród poetów weszła w XX wieku. Bardzo interesujące zobaczyć, jak anapest stosować w swoich wierszach rozpoznawanych geniuszy nieskończenie młody, choć starszych epok. Aby dać przykład tego w wiersz anapest artystów swoich czasów – Alexander Blok.


Zebrane cię pech,
Powodzenia wam moje pozdrowienia. (Blok)

Akcenty znajdują się tutaj jak: – / – / — / – / –

Alexander Blok często używany do tej wielkości. Jego wiersz oddaje duszę i czytać melodyjny, choć przypomnieć, że anapest pisanie trudne. Oto jeden mały przykład anapest w słynnym poemacie:

A kwiaty i pszczoły, a trawa i uszy …

Wiersz napisany Iwan Bunin, a także jest wykorzystywany anapest.

Wymiary w wersecie jako Puszkin

Radiant poeta – AS Puszkin – niezbyt obdarzył anapest. Przykłady poezji Puszkina, oczywiście, jest i my je dać. Ale przede wszystkim użył shestistopny pentametru jambicznego i eksperymentował z. Choć anapest było nowością, i tylko wtedy, gdy poeta w późniejszych latach stara się dywersyfikować metryka i dźwięczność werset stał czasami używać trójzgłoskowy poetycki wymiar.

Możemy znaleźć anapest w wierszu „Cyganów”. W tej pracy, stosując anapest napisany monolog bohaterki Zemfira:

Nienawidzę cię,

Nienawidzę cię;

Kocham drugiego,

Umieram miłość.

Jeszcze później pisał w anapest pracy „Budrys i jego synowie”, który jest nauczany w szkołach.

Dopiero w wieku dorosłym poeta napisał swobodnie wszystkie klasyczne wymiary, a wszystkie jego prace odzwierciedlają osobisty styl. I to był długi ciężko polerowane stylu, gdzie każdy dostaje poetyckich wymiarach swobodnie. Dlatego Puszkin był geniusz wszechczasów.

Jak znaleźć swój rozmiar w wierszu?

Każda dusza poety, który ma uczucia. Niekoniecznie równa się wielki, kiedy piszesz dla siebie, tylko dla celów wyrażania emocji. dzieła literackie nie są pisane pod linią, ponieważ jest żywy i zróżnicowany organizm. Jeśli masz wystarczająco dużo wyobraźni człowieka i wie urządzenia literackich, dlaczego nie spróbować znaleźć swój styl w poezji? Przykład anapest widać, i pamiętając, że inni różnią się jedynie nacisk, łatwo jest analizować inne wymiary.

Po pierwsze, że będzie użyteczny, aby przeczytać kilka miłych zbiorów poetów i spróbować przeanalizować to, co piszą w rozmiarze wierszem. To jest tylko dla rozwoju technologii, nikt nie powinien być kopiowane. Ważne jest, aby zachować swoją tożsamość, jak ten młody człowiek:

Można eksperymentować z różnymi rozmiarami, starają się wyrazić swoją myśl nieszablonowo. Mimo to, podstawy poezji trzeba wiedzieć. Gdy obserwuje się rytm, a następnie wiersz to przyjemność czytać. To nie jest „cut uszy” do innych, ale raczej pielęgnuje przetargowej ucho.