191 Shares 3530 views

Zamrażanie sport: w jakich przypadkach jest potrzebne i jak go używać prawidłowo?

Każdy wie, że sport – jest podstawą zdrowego stylu życia. Trening lub dynamiczne gry zachować nas na naszych palcach, pozwalają poczuć się bardziej żywy i energiczny. Ale działalność ta zwiększa ryzyko różnych urazów, przynosząc wiele dyskomfortu, a czasem zmuszony do przerwania treningu lub zawodów w najbardziej odpowiedzialnych miejscu. Jeśli jesteś zaznajomiony z tą sytuacją, że nadszedł czas, aby dowiedzieć się o nowości medycznej, która jest mróz sport.

Zimny jak leczenie

Każdy człowiek przynajmniej raz doznają kontuzji mniej lub bardziej dotkliwe. Często stłuczenia i skręcenia są dzieci i sportowców, ale nie odporny na urazy i człowieka, z dala od sportu.

Odkąd dzieciństwa, wszyscy znają drogę pierwszej pomocy na siniaki i kontuzje – dołączyć do zranionego miejsca czegoś zimnego. Dla tych, w domu jest zwykle używany zawartość zamrażarki, owinięte w czystą ściereczką. Taki prowizoryczny kompres łagodzi ostry ból i przynieść ulgę. I ze względu na to, co się dzieje?

Fakt, że uszkodzony uszkodzenia tkanek miękkich i jest pęknięcie małych naczyń włosowatych naczyń krwionośnych. Znajduje to odzwierciedlenie w wyglądzie krwiak, obrzęk i ból wyraził zespół w wyniku reakcji zapalnej. Jeżeli bezpośrednio schłodzić uszkodzonej tkanki, krew przestaje przepięć silnie traumą tkanki naczynia są zwężone i wrażliwość zakończeń nerwowych jest zmniejszona. Chłodzenie poszkodowaną miejsce znacznie pomaga zmniejszyć ból i pomaga zminimalizować rozwój obrzęku i krwiaka.

Ale to nie zawsze mają możliwość mieć pod ręką lodówkę: urazy występują częściej i nagle w najbardziej nieoczekiwanych miejscu. W tym przypadku pomoc może przyjść innowacji w medycynie – zamrażanie sportu. Spray, znajduje się w małej sprayu może może zastąpić pełnoprawnym zimny kompres.

Dlaczego zamrażać wygodne?

Ten nowy produkt zyskuje popularność w medycynie sportowej, gdzie szkoda – nie jest przypadkowa, ale nieuniknione. Jeśli przed zamrożeniem wykorzystywane wyłącznie do opieki medycznej w nagłych wypadkach, ale teraz mróz sportu w aptece jest dostępny dla każdej zainteresowanej osoby.

To cud medycyny jest puszka sprayu, który jest częścią skroplonego gazu. Każda marka korzysta z różnych komponentów Kholodov. Najbardziej popularne w sprayu mrożących zawierających w swoim składzie:

  • chlorek etylowy;
  • butan;
  • pentan;
  • mentol.

sport zamrażające pasuje do małych puszek sprayu, który jest wygodny, aby zabrać ze sobą do konkurencji lub szkolenia, a także łatwe do utrzymania w domowej apteczce.

W przypadku wystąpienia szkody, zastosować spray z spray zgodnie z instrukcją przygotowania: niektóre wymagają zamrażania aerozolu przez tkaninę. A odległość może być różna dla zastosowania (na ogół od 10 do 20 cm).

Substancje, które zawierają mróz sport, natychmiast chłodne i uśmierzyć uszkodzonej tkanki, jak również przyczynić się do zmniejszenia wygląd obrzęk i zasinienie.

Kiedy potrzebna jest mróz?

Ta forma łagodzenia bólu urazów sportowych jest nieodzowne w konkurencji: jeśli otrzyma zwichnięcie lub siniaka, a sportowiec powinien nadal uczestniczyć w grze lub przekaźnika, pomoc będzie pochodzić z zamrożenia aerozolu. Narzędzie pozwala szybko i skutecznie wyeliminować ból i zakończyć wydarzenie sportowe bez uszczerbku dla wyniku.

Jest to również wygodny zabrać puszkę sportu w zamrażania wędrówki na charakter lub do rekreacji. Jeśli zdarzy ci się nagłego urazu, pierwsza pomoc jest zawsze pod ręką, w wygodnej formie.

Bardzo praktyczny, gdy jest mróz w klatce piersiowej medycyny sportowej. Chłodzenie substancji leczniczej doskonałą pracę nie tylko z urazami domowe: stłuczeń, skręceń, zwichnięć. Są one także bardzo skuteczne na ukąszenia owadów i w celu złagodzenia bólu stawów i mięśni w chorobach przewlekłych. W związku z tym narzędziem, które pierwotnie przeznaczone dla sportowców, to wystarczy i może być stosowany uniwersalnie każda.

Bądź ostrożny w używaniu

Pomimo dostępności aptek i łatwości użytkowania, zamrażanie sportu – to całkiem poważny lek. I jak w przypadku każdego leku, konieczne jest, aby przestrzegać pewnych środków ostrożności podczas korzystania z niego:

  • nie stosuje się do dzieci i młodzieży;
  • Nie rozpylać na uszkodzoną skórę;
  • uważnie przeczytać instrukcje na lek przed użyciem i po nim;
  • Nie stosować systematycznie – lek przeznaczony do pomocy w nagłych wypadkach jednorazowej.

Przestrzegając tych prostych zasad, stosowanie mrozów sportowych mogą ułatwić treningu sportowego i prowadzić do lepszych osiągnięć i wyników.