242 Shares 6409 views

Szołochow „Przeznaczeniem człowieka”: przegląd. „Przeznaczeniem człowieka”: bohaterowie, podsumowanie temat

W grudniu 1956 i styczniu 1957 w gazecie „Prawda” został opublikowany dzieło radzieckiego pisarza Mihaila Aleksandrovicha Sholohova „przeznaczenie człowieka” wielkich prób i wielkiej odporności narodu radzieckiego w trudnych latach wojny.

prehistoria

Podstawą tej historii – losy kraju, ludzkie przeznaczenie, temat II wojny światowej i charakter prostego rosyjskiego żołnierza.

Natychmiast po opublikowaniu Szołochow niekończący się strumień listów od czytelników poszedł radzieckich. Z tych, którzy przeżyli nazistowskiej niewoli, od krewnych zmarłych żołnierzy. Napisali wszyscy: robotnicy, rolnicy, lekarze, nauczyciele, naukowcy. Pisaliśmy nie tylko zwykłych ludzi, ale także wybitnych pisarzy, zarówno krajowych i zagranicznych, wśród nich Borys Polewoj Nikolai Zadornov, Hemingway, uwagi i inne.

adaptacja książki

Historia zyskała międzynarodową sławę, a w 1959 roku został złożony do filmu w reżyserii Siergieja Bondarczuk. Zagrał także główną rolę w filmie.

Bondarczuk Uważa się, że na wszystko ekran powinien być przedstawiony jako prosty i surowo, co jest samo życie, poprzez zrozumienie bohatera, ponieważ najważniejszą rzeczą w tej historii – charakter narodu rosyjskiego, jego wielkie serce, nie twardnieje po teście, który mu służył.

Książka "The Fate of Man" został przedrukowany wielokrotnie. A w naszym kraju, jak i za granicą. Ta dramatyczna historia się we wszystkich ludzkich serc gorący napiwków. „Przeznaczeniem człowieka”, według czytelników zagranicznych – wielki, tragiczny, smutna historia. Bardzo dobry i jasny, bolesny, powodując łzy i daje radość z faktu, że dwa osierocone człowiek znalazł szczęście, znaleźć siebie.

Włoski reżyser Rossellini dał folię przegląd „” przeznaczenie człowieka. „- jest najsilniejszą, największą rzeczą został nakręcony o wojnie”

Jak to wszystko się zaczęło

Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach.

Jeden dzień na wiosnę 1946 roku, spotkał na drodze, na skrzyżowaniu dwóch osób. A co się dzieje, gdy spotkanie nieznajomych, dostał się do rozmowy.

Gorzkie wyznanie przechodnia słuchał zwykłego słuchacza, Szołochow. Przeznaczenie człowieka, przeżył straszliwe ciosy wojny, ale nie utwardzona, bardzo dotknięta przez pisarza. Był zdumiony.

Nosił długą historię Szołochow. Przeznaczenie człowieka, wszystko stracił w czasie wojny i zyskał z powrotem trochę szczęścia, nie wyjdzie z jego głowy.

Minęło 10 lat po spotkaniu. Zaledwie siedem dni Szołochow napisał historię „The Fate of a Man”, którego bohaterowie – zwykłego radzieckiego żołnierza i sierocy chłopca Wania.

Passer opowiedzieć swoją historię pisarza, był pierwowzorem głównego bohatera tej historii – Andrei Sokolov. Przyniósł Michaił Szołochow główne cechy charakteru rosyjskiego: wytrwałości, cierpliwości, pokory, poczucia godności człowieka, miłość do ojczyzny.

Autor pokazuje naturę człowieka we wszystkich aspektach życia – jako człowieka rodzinnego, jako pracownik, jako wojownika i zwycięzcy.

streszczenie

Trudna historia kraju i stwierdził, że główny bohater mieszka recenzję. Przeznaczenie człowieka, Andriej Sokołow, prosty robotnik, powtarza główne etapy wydarzeń z tamtych lat – wojny domowej, głodnych dwudziestych, robotnik pracujący w Kuban. Tutaj wrócił do swojego domu Woroneż, otrzymał zawodu ślusarza i udał się do fabryki. Żonaty wspaniałą dziewczynę, dzieci urodziły. Jego proste życie i proste szczęście: dom, rodzina, praca.

Ale przyszedł Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, a Andriej Sokołow poszedł do przodu, aby walczyć za Ojczyznę, a także wielu milionów radzieckich mężczyzn. W pierwszych miesiącach wojny był w hitlerowskiej niewoli. Złapał jego odwaga wrażeniem niemieckiego oficera, komendant obozu, a Andrew ucieka wykonanie. I szybko ucieka. Wracając do jego własnego, znowu idzie do przodu.

Ale jego heroizm przejawia się nie tylko w zderzeniu z wrogiem. Nie mniej poważnym wyzwaniem staje Andrew utrata bliskich i drogich domach, jego samotności.

W krótkim frontowych wakacje do rodzinnego miasta, odkrywa, że jego ukochana rodzina: żona Irina i dwie córki – zginął w zamachu.

Na terenie domu zbudowanym z miłością rozszczelnienie krateru od niemieckich bomb. Wstrząśnięty, zdruzgotany, Andrew powrócił do przodu. Była tylko jedna radość – syn Anatolij, młody oficer, on żyje i walczy przeciwko nazistom. Ale radosny dzień zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami przyćmione wiadomością o śmierci syna.

Po demobilizacji, Andriej Sokołow nie był w stanie wrócić do swojego miasta, gdzie wszystko przypominało mu rodziny zmarłego. Pracował jako kierowca i raz w Uryupinsk, przy herbacie, spotkał bezdomnego dziecka – mały chłopiec sierota Vanya. Vani mama zmarła, ojciec zaginął.

Jeden los – los wielu

Brutalna wojna nie była w stanie odebrać bohatera opowieści o jego głównych cech – dobroć, naiwności ludzi, staranność, wrażliwości, uczciwości.

Niepokój umorusany chłopiec znalazł się w samym sercu Andreya Sokolova przebijającego końcówkę. Przeznaczenie człowieka, los dziecka, który utracił swoje dzieciństwo, doprowadziło go do podjęcia decyzji o hype i powiedzieć chłopcu, który był jego ojcem. Vani rozpaczliwa radość, że w końcu „rodnenky folder” znalazł go, Sokolov nadała nowy sens życiu, radości i miłości.

Live, nikt nie dba o Andrew było bezcelowe, a całe jego życie jest teraz koncentruje się na dziecku. Brak dalszych kłopotów nie mogło przyćmić jego duszę, bo miał kogo żyć.

Typowe cechy bohatera

Pomimo faktu, że życie Andreya Sokolova pełen straszliwego zamieszania, powiedział, że to było powszechne i nie dostał więcej niż inni.

W życiu narracyjnej Szołochow Andrei Sokolov – typowy w tych latach do kraju przeznaczenia człowieka. bohaterów wojennych wrócił do domu z frontu i znalazł straszne spustoszenie w ulubionych, jego rodzinnego miasta. Ale musiał nadal żyć, budować i wzmacniać ciężko wywalczone zwycięstwo.

Silny charakter Andriej Sokołow dokładnie odzwierciedlone w jego dyskursie o sobie: „To, czego człowiek i jesteś na zewnątrz i żołnierze, wszyscy cierpią, wszystko przeprowadzić, jeżeli powołany do tej potrzeby.” Jego naturalny bohaterstwo i pokora, odwaga i bezinteresowność nie znikają po cierpieniach i umocnił jedynie charakter.

Wspólny wątek w pracy leży idea niezwykle ogromnej cenie, która udała się do zwycięstwa, niesamowite ofiar i strat osobowych, tragicznej zamieszania i trudności.

Niewielki, ale niezwykle pojemny praca koncentruje w sobie tragedię narodu radzieckiego, ispivshego smutku wojskowej do krawędzi, ale zachowa swoje najwyższe przymioty duszy i ochrony back-łamanie w pojedynku z wrogiem wolności ojczyzny.

Każda recenzja „The Fate of Man”, mówi, że Szołochow – wielki twórca. Książka nie można czytać bez łez. Ta praca jest o życiu, które jest głęboki sens, czytelnicy powiedzieć.