463 Shares 1151 views

Czerwone krosty na twarzy noworodka

Pryszcze na twarzy noworodka może być objawem jednej z wielu chorób wieku dziecięcego, elementarny potnichki lub alergie pokarmowe. Wysypka może przybierać różne formy i znajdować się nie tylko na twarzy. Zasadniczo, pryszcze pojawiają się na twarzy noworodka ze względu na fakt, że ich skóra jest bardzo wrażliwa i delikatna. Dziecko z wysypką na pewno trzeba iść do lekarza, zwłaszcza jeśli towarzyszą inne objawy, takie jak gorączka lub kaszel.

Krosty na twarzy noworodka mogą wystąpić z powodu takich powszechnych chorób jak ospa wietrzna. To zwykle przebiega bez komplikacji. Ospa wietrzna jest pierwsze kilka dni, a następnie gorączka, temperatura ciała, wynosi często 40 stopni, dziecko jest osłabione. Czerwone krosty na twarzy noworodka i na ciele pojawiają się 2-3 dni po gorączce. stopniowo tworzą pęcherzyki wypełnione zapalniczek, których nie można w każdym przypadku, aby ścisnąć, albo odpędza. ospa może być przenoszona przez kropelki rozpylone w powietrzu, kontakt chorego lub pęknięcie.

Inną chorobą wirusową przekazywane podobnie, który charakteryzuje się również pryszcze na twarzy noworodka – różyczka. Zakażone dzieci na siedem dni przed i po wystąpieniu wysypki są aktywnymi nosicielami wirusa. W dzisiejszych czasach nie jest obowiązkowe szczepienia przeciwko różyczce: pierwszy – w 13-14 miesięcy, a drugi – w ciągu 10 lat. Wysypka pojawia się najpierw za uszami i na czole, a następnie przechodzi na jego klatce piersiowej i obejmuje całe ciało. Małe czerwone kropki stopniowo połączone i tworzą dużą powierzchnię skóry zaczerwieniona. Ma to miejsce po upływie około 3 dni po podaniu pierwszej wyprysków detekcji. Różyczka jest również towarzyszyć obrzęk gruczołów w tył głowy, za uszami i na szyi. Często gorączka.

Pryszcze na twarzy noworodka mogą być spowodowane przez taką rzadką chorobę w naszych czasach jak szkarlatynę. Ta choroba jest niebezpieczne, zwłaszcza, że przed nim nie ma skutecznej szczepionki. Choroba jest przenoszona przez kropelki rozpylone w powietrzu lub poprzez kontakt z zakażoną. Często przyczyną szkarlatynę jest normalną zapalenie gardła wywołane przez Streptococcus. Pierwsze objawy pojawiają się 15-25 dni po zakażeniu. Mogą być ból gardła, zaczerwienione migdałki, temperatury (do 40 stopni), powleczone języczek (białą powłoki). Czasami towarzyszą bóle głowy, bóle brzucha i wymioty. 2-3 dniu po skórze dziecka wystąpieniem gorączki są małe czerwone guzki wielkości główki od szpilki – pierwszy charakterystyczny objaw na szkarlatynę. Wysypka przypomina aksamit w dotyku i może powodować swędzenie. Stopniowo skóra staje się jasny czerwony kolor. W leczeniu antybiotykami. Dziecko musi wziąć pełną kurację (zazwyczaj w ciągu 10 dni), nawet jeśli w ciągu tygodnia, to już wygląda zdrowo. Wynika to z faktu, że szkarlatyna daje poważne powikłania, jeśli nedolechena.

Pryszcze na twarzy, przyczyny, które mogą być bardzo zróżnicowane, w każdym przypadku, nie należy zapominać. Po tym wszystkim, nawet prosty potnichka, jeśli czas nie leczy, może powodować ciężkie zapalenie skóry i prowadzić do powstawania ropni i ran. Dlatego, jeśli były jakieś krosty na twarzy noworodka lub na ciele, należy skonsultować się z pediatrą. Tylko on może określić dokładnej przyczyny i zalecić odpowiednie leczenie, jeśli jest to konieczne.