535 Shares 1321 views

Włoski napastnik Alessandro Matri

Alessandro Matri – Włoski napastnik, gra teraz dla "Sassuolo". Jego kariera dobiega końca, jak w tym roku, to już 32 lat był. Alessandro Matri grał wyłącznie jako środkowego napastnika, jak klasyczny „dziewięć”, przechylił ataków.

kariera seniorska

Alessandro Matri jego kariera rozpoczęła się piłka nożna w maleńkim klubie „Fanfulla” w wieku 11 lat, ale rok później został oglądania w „Milan”, w którym przeniósł i akademii. Nie trenował przez sześć lat, równolegle grając dla młodzieży z różnych poziomów, aw 2002 roku podpisał profesjonalny kontrakt z klubem.

Pierwsze dwa lata Matri wykonywane wyłącznie w rezerwach, co powoduje, że główny zespół jest niezwykle rzadkie. W dwóch sezonach, pojawił się na boisku tylko raz, więc zarząd postanowił dać ją. Po pierwsze, spędził rok w małym klubie „Prato” z serii C, który grał 36 meczów i zdobył pięć bramek. Następnie udał się na kolejny rok w czynszu do serii C, tym razem w klubie „Lumetstseane”, które pokazały więcej niż imponujący wynik – 14 goli w 35 meczach. Potem następuje kolejny rok dzierżawy, tym razem w klubie ligi regionalnej „Rimini”, gdzie Matri znowu zawiodła, strzelając tylko pięć bramek w 30 meczach.

„Milan” nie przedłużyć współpracę ze swoim uczniem, a latem 2007 roku na okres dwóch i pół miliona euro Alessandro Matri przeniósł się do „Cagliari”. Tam napastnik mógłby rozwijać: Na trzy i pół roku grał w 127 meczach, strzelając 36 bramek. Więc zwrócił uwagę najsilniejszym klubem we Włoszech – „Juventus”, który jako pierwszy wynajętym napastnika 2,5 mln euro, a następnie kupił prawa do niego przez kolejne 15,5 mln euro.

Dwa i pół roku spędził w Matri „Juventus”, grając 81 gry i zdobył 29 bramek, przed latem 2013 roku „Milan” postanowił kupić jego uczeń na 11 milionów euro. Ale to był kolejny błąd w obozie „Rossoneri” Matri nie grał: w ciągu sześciu miesięcy w 18 meczach zdobył on tylko jeden cel, a następnie udał się na wynajem ponownie. Przez osiemnaście miesięcy był w „Fiorentina”, „Genua” i ponownie „Juventus”, ale grał w sumie 47 meczów, strzelając zaledwie 14 bramek. W rezultacie, w ubiegłym sezonie Matri spędził na wypożyczeniu w „Lazio”, gdzie w 29 meczach strzelając 7 bramek, a latem 2016 roku, kiedy jego kontrakt z „Milan” wygasła, podpisał umowę na dwa lata z „Sassuolo”, gdzie zagrał siedem meczów, ale jeszcze nie udało mu się zdobyć jedną bramkę.

Występy w reprezentacji

Dla włoskiej reprezentacji napastnik spędził w sumie siedem meczów, zadebiutował w marcu 2011 roku w meczu przeciwko reprezentacji Ukrainy. Wszedł z ławki i od razu zdobył gola, który był jedyną osobą w jego karierze. Od Matri grał sześć mecze, ale nigdy nie zdobył gola, a po raz ostatni w drużynie narodowej, wszedł na boisku w czerwcu 2015 r.

życie osobiste

Jeśli chodzi o jego osobistym odtwarzaczu życia, to Alessandro Matri i jego dziewczyna Federica Gran, który pracuje, prezenter modelu, a także jest piosenkarką, zajmowali się w roku 2009. Wkrótce stała się jego żoną. Federica młodszy gracz przez sześć lat.