242 Shares 1769 views

BIN – co to jest? Czym jest karty BIN?

Przeniesienia środków z jednego konta do drugiego za pomocą kilku szczegółów: numer karty, imię odbiorca i nadawca, nazwa banku, i tak dalej. d. Dobrą wiadomością jest to, że nie wszystkie dane trzeba wiedzieć, dla większości transakcji. Na przykład, aby przesłać pieniądze z jednej karty na drugą w tym samym banku, wystarczy podać tylko liczbę plastiku. Inną rzeczą, gdy transakcja jest zawarta pomiędzy instytucjami kredytowymi. Następnie należy określić bin. Co to jest i gdzie szukać, czytać tego artykułu.

definicja

Bank Identification Number (BIN) – jest to pierwsze 9 cyfr karty. Jest on używany do określenia instytucji kredytowej w systemie płatniczym jest oparta na przepisach banku centralnego. można znaleźć za pomocą BIN:

  • rodzaj systemu płatniczego (ICS);
  • wydawcą karty banku;
  • typ: kredytowe lub debetowe;
  • odsłony: Maestro, Electron, Classic, Gold, Standard, Platinum.

To właśnie BIN. Czytelnicy w identyfikacji przetwarzać dane z paskiem magnetycznym i chipem. Są one wykorzystywane do przekazywania informacji do szczegółów płatności, z których jeden jest BIN. Co ważne mogą znaleźć sklepy? Dostają informacje z karty do śledzenia transakcji według rodzaju instrumentów płatniczych i ich typów, posiadaczy. Ta metoda czytania znacznie przyspiesza proces przetwarzania informacji, zmniejsza ryzyko transakcji oszukańczych. To właśnie karta BIN „Oschadbank”.

Informacje dotyczące zgodności

Informacja Kod można znaleźć w źródłach publicznych. Ale nie to jest aktualizowana rzadko i często wyświetla nieprawidłowe dane. Ponadto, banki nie wierzą BIN ważnych rekwizytów. Więc nie śledzić prawidłowości jego wykorzystania. W Rosji, duża różnica między kart debetowych i kredytowych nie istnieją. Ale w krajach UE lub USA, odsetek, prowizji, która jest wypłacana przez odbiorcę, jest zupełnie inna. Ponieważ niektóre sklepy umieścić rygorystyczne wymagania dotyczące rodzaju instrumentu płatniczego.

rozszyfrowanie BIN

Jaka jest pierwsza cyfra w kodzie? Ona jest typem systemu płatniczego:

  • 3 – American Express;
  • 4 – Visa;
  • 5 – MasterCard;
  • 6 – maestro;
  • 7 – UEC.

Ale to tylko w teorii. Dla MasterCard kody identyfikacyjne są używane w przedziale 50-55. W Australii i Nowej Zelandii Bankcard System działa od 2006 roku, liczyła 5610 56021-56022. Inny przykład: American Express Japan Credit Bureau dla przydzielonych kodów 34, 35 i 37. Choć społeczne karta Maestro, wydane przez Sbierbank Rosji, począwszy od 6390, a złoto Visa – od 4276.

Cyfry trzecia i czwarta wskazują obszar, w obrębie państwa. Dla Rosji to klasyfikacja odbywa OKATO. Karta wydana przez oddział PKO kapitału, będzie zawierał kod 45 oraz ustanowienie Petersburgu – 40. Piąty i szósty cyfry powiadamia numer kodu dla danej jednostki obliczeń banku centralnego. Może on wynosić od 00 do 99. Trzy ostatnie cyfry w Bikeev pokrywają się z odpowiednimi danymi w rachunku korespondent (składa się z dwudziestu cyfr). Wynoszą one od 050 do 099. Dla CSC, które jest prowadzone przez Bank Rosji, wartość ta ma postać „000”. Na głowicy centrum rozliczeniowego – „001”. Na oddziałach Banku Centralnego Federacji Rosyjskiej, jednostek strukturalnych Banku Rosji. – „002” To co BIN kart płatniczych.

Dlaczego wszystkie te informacje przeciętny użytkownik? Nie ma potrzeby. W większości sytuacji. Ale jeśli ktoś ma zamiar zapłacić za towar w sklepie lub książkowych usług internetowych (pokój w hotelu, bilety, czynsz itd. D.) Zagraniczny strona, to lepiej wiedzieć z wyprzedzeniem, co karty BIN i gdzie można go znaleźć.

Opcja pierwsza: na przedniej stronie plastiku

Ponieważ BIN jest częścią numeru karty, można go znaleźć, patrząc na instrument płatniczy. Na przedniej stronie znajduje numery 15-19, które są stosowane farbą lub wytłaczania. Jest to liczba. To zazwyczaj zawiera 16 cyfr (4 bloki po 4 cyfry), 19 używane w dodatkowych instrumentów płatniczych, które są wydawane w ramach konta klienta, 15 – W American Express. Czym jest karty BIN? Jest to pierwsze 9 cyfr. Inne zawierają informacje o typie, waluty, a więc zwolnić region. D. Na koniec XVI, numer weryfikacyjny, który identyfikuje „poprawności” z numeru karty.

Opcja druga: skontaktować się z oddziałem banku

Czasami mapa wskazuje nie 16 cyfr, ale tylko pierwsze lub ostatnie cztery. W tym przypadku, aby dowiedzieć się, BIN, proszę zadzwonić na infolinię, aby dyktować numer nazwa, kartka, słowa kodu. Zwróci się do tych samych informacji podczas odwiedzania oddziału banku. Ale wtedy trzeba stać w kolejce i identyfikacji pracowników. Jeśli nadal masz kawałek papieru z kodem PIN lub umowy na mapie, kod można oglądać tam.

Opcja trzecia: za pośrednictwem bankowości internetowej lub mobilnej

Metoda ta nadaje się tylko do posiadaczy kart Sbierbank. Na „Konta Osobistego” Oddziały forum musisz wybrać instrument płatniczy, przejdź do sekcji „Szczegóły”. Nie zostaną określone konto osobiste i kod departamentu (nnn / NN). Aby uzyskać najnowsze informacje trzeba skopiować i wkleić go w polu wyszukiwania na stronie głównej. Mapa wyświetlana jednostka zakładu z pełnymi szczegółami. Więc można się dowiedzieć, karta BIC odbiorcy. Ale ta metoda ma swoje wady. ruchu internetowego za granicą za pośrednictwem telefonu komórkowego będzie kosztowne. Dlatego, aby nie tracić czasu na szukanie kafejce internetowej, aby dowiedzieć się więcej o BIC karty z góry. Na przykład …

za pośrednictwem bankomatu

Metoda ta jest również dostępna dla posiadaczy kart Sbierbank. Trzeba wstawić plastik do bankomatu „native”, wprowadź kod PIN, przejdź do sekcji „Moje płatności” – „Szczegóły” i wyświetlić wszystkie dane mapy.

dno

Jedną z informacji, które są wykorzystywane do przekazywania pieniędzy między karty, numer banku. Co to jest karta odbiorca BIN? Jest to kod dziewięć-cyfrowy numer, który identyfikuje instytucję kredytową, która wydała plastikową instrumentu płatniczego. Okaże się na początku numeru karty. Do standardowych operacji jest wymagane. Ale jeśli chcesz płacić za towary za pośrednictwem Internetu lub przesłać pieniądze do odbiorcy w innym banku, trzeba znać wcześniej numer BIN. Co jest ważne, zawiera ten kod? typ karty, rodzaj systemu płatności, nazwa wydawania instytucji bankowej. Dowiedz się ją dzwoniąc na infolinię lub skontaktować się z oddziałem banku. Używać publicznie dostępnych baz danych nie jest zalecane, ponieważ zawarte w nich informacje są rzadko aktualizowane.