558 Shares 1189 views

Komputer nie widzi dysku twardym, co robić i jak ją leczyć

Dość często zwykli użytkownicy mają do czynienia z sytuacjami, w których komputer nie widzi dysku twardego. W takich chwilach człowiek może dobrze paniki i niepokoju dla wszystkich ważnych plików, które są przechowywane na komputerze osobistym. Niewątpliwie awaria dysku – jest to jeden z najpoważniejszych problemów, które mogą pojawić się na komputerze osobistym. Pomijając fakt, że awaria przychodzi sam dysk twardy, więc z nim odparowują i danych.

Więc, co może być powodem, że komputer nie widzi dysku twardego. Po pierwsze, możliwe jest, że, aż przyszedł pióropusze są odpowiedzialne za zasilanie i transfer danych. Po drugie, sprawa może być w karcie graficznej, a po trzecie, to jest prawdopodobne, że awaria sama przyszła na dysku twardym.

Pierwszą rzeczą, oczywiście, należy spróbować wykorzystać nieużywane kable, naprzemiennie zmieniając swoje miejsce, tak że prawdopodobnie wyklucza tę opcję. Aby zrozumieć, że nie jest w napędzie płyty głównej lub dysku, musielibyśmy inny komputer lub dysk twardy jest na pewno działa.

Należy również zauważyć obecność skoczków (skoczków) na dysku twardym. Jeśli tak, to konieczne jest, aby wykluczyć faktu, że dysk jest określana przez komputer jako slave a po prostu nie ładuje system operacyjny.

W każdym razie, można spróbować zresetować BIOS do domyślnych i sprawdzić, czy dysk twardy jest określona w ogóle. Jeśli dysk nie jest widoczny w BIOS-ie, to najprawdopodobniej, że nie powiodła się.

Istnieją sytuacje, gdy dysk twardy jest widoczny układ, a nawet system operacyjny jest załadowany, ale robi to przez długi czas i okresowych niepowodzeń. Oznacza to, że zawartość sektorów dysku twardego konieczne są po prostu nie da się czytać, a dalsze korzystanie z dysku do niczego dobrego nie będzie. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest wczesne przechowywania danych do innych mediów i dyskowych check specjalnych narzędzi. Jeśli potwierdzają obawy, że dysk może być zmienione natychmiast, aby uniknąć moment, kiedy po prostu nie chce się uruchomić i odzyskać dane na to będzie mieć dostęp do specjalistów, którzy dodatkowo biorą za to pieniądze.

Jeśli komputer nie widzi dysku twardego z powodu wadliwego działania tego ostatniego, jest pytanie, czy należy przywrócić dane do użytkownika. Niektórzy ludzie uważają, że naprawy dysk twardy – tani procedurę, która zapewni długotrwałą moc i przywrócić wszystkie dane na dysku twardym, ale nie jest to prawdą. W pierwszej kolejności – naprawa dysku twardego przyjdzie bardzo, bardzo drogie, a po drugie – nie zapewnia ochronę danych, w trzecim – nikt nie wie, ile potrwa odnowiony dysk twardy. Chodzi o to, że dyski twarde pierwotnie nieprzeznaczone do naprawy, ponieważ producenci odpadów opłaca się wyrzucać urządzenia i użytkowników iść do sklepu i kupić nowe. Zwłaszcza, że remonty i zakup nowego dysku pojawi się w tej samej cenie. Trochę łatwiejsze rzeczy w przypadkach, gdy komputer nie widzi wymienny dysk twardy. Powrotu do pracy ostatnich kilku prostsze niż w przypadku konwencjonalnych modeli.

Inna sprawa jest z odzyskiwaniem danych. W tym przypadku eksperci wezmą wszystkie informacje z uszkodzonego dysku na inny nośnik, ale dysk twardy w tym samym wymiarze czasu pracy nie zacznie. Ta procedura nie kosztuje użytkownik jest zbyt drogie, ale nowo odzyskane dane mogą być pobierane do nowego dysku i używać je. Więc kiedy „Mój komputer” nie widzi dysku twardego, to nie jest powód, aby żałować utraconych danych, ponieważ w większości przypadków mogą zostać przywrócone. Pamiętaj o tym.