877 Shares 2785 views

Pomnik mysz laboratoryjna – jeden z najbardziej oryginalnych ozdób Nowosybirsk

Zabytki są zazwyczaj umieścić wspaniałych ludzi lub na cześć specjalną okazję. Ale rzeźba na cześć zwierząt nie są tak często i ciągle zaskakiwać publiczność. Czy wiesz na przykład, że istnieje pomnik myszy laboratoryjnych w Rosji?

Jubileuszowe myszy laboratoryjne

Które zwierzęta często pomóc naukowcom nowych odkryć? Jest to niewątpliwie kwestia myszy laboratoryjnych, które jako odrębny podgatunek obchodził swoje stulecie w 2009 roku. Jednak jeśli spojrzymy na historię, można zauważyć, że te zwierzęta wykorzystywane w nauce w przeszłości. Wiadomym jest, że eksperymenty były prowadzone na myszach już w XIX wieku. Dlaczego jest to początek roku „myszką” historii jest uważana 1909 TH? To proste: aby dostarczyć wiarygodnych danych na temat eksperymentów powinny być genetycznie identycznych osób. Uważa się, że taki pierwszy terminal poprzez inbredu myszy (przejście osobom, które są ściśle związane) dla celów naukowych zaangażowanych Clarence Referencje gotować. Naukowiec się pierwsza linia zwierząt odpowiednich do eksperymentów było w 1909 roku. Ponieważ metoda ta jest wykorzystywana do hodowli zwierząt, przyczyniając się do odkryć naukowych.

pomnik być

Akademgorodok – miejsce, gdzie naukowcy mają szeroki zakres branż i obszarów pracy. Jednym z najważniejszych obiektów kompleksu – Instytut Cytologii i Genetyki SB RAS. W tym zakładzie, większość odkrycia są dokonywane za pośrednictwem wykorzystania zwierząt laboratoryjnych. Jest nawet osobna SPF-wiwarium (osobny budynek, w którym pracownicy naukowi są hodowane i uprawiane myszy laboratoryjne i inne badania). Jest w przedniej części budynku, postanowiono wznieść pomnik myszy laboratoryjnych. Pierwszy projekt pomnika był gotowy w 2005 roku, był zwierzęciem siedząc na ogromnej ludzkiej ręki. Jednak ze względu na trudności z ostatecznym zatwierdzeniu wybranego układu i problemy z finansowaniem rzeźbę nie zostało ustalone.

Monument myszy laboratoryjne: opis i historia

Nowa rzeźba postanowił założyć lecia miasta, czyli 120-lecie istnienia. szkic projektu dla przyszłego tworzenia powierzono artysty Andrew Kharkevich że w rekordowym czasie przeszkolonych około dziesięciu różnych wzorów. Wśród nich pomnik myszy laboratoryjnych, ściągające nici DNA. Ten obraz nie jest losowo wybrany, stanowi kompromis pomiędzy realistycznym widokiem na zwierzętach i kreskówki mody. Myszka siedzi na cokole z granitu i posiada igieł łapy że dzianiny cząsteczkę DNA. Animal ubrana w fartuch i okulary. Ten sposób Nowosybirsku Akademgorodok, w tym lokalnych autorytetów naukowych, spotkał się z entuzjazmem. Ta mysz reprezentuje zarówno naukowca i ich krewnych zaangażowanych w doświadczeniach, które mogą być interpretowane jako utrwalaniu sojusz ludzi i zwierząt dla dobra nauki. Artysta podkreśla, że starał się przedstawiać moment otwarcia. Według niego, emocje na „twarzy” myszki do odczytania na pierwszy rzut oka wydaje się być nawet drugi i powie: Rzeźba wykonana jest z brązu przez słynnego mistrza – Maksimom Petrovym „Eureka!”. Pomnik odlany w Tiumeń, cokół wykonany z granitu. Wszystkie prace zostały zakończone na czas, a 1 lipca 2013 uroczyste otwarcie pomnika zainstalowany.

Interesujące fakty i przesądy związane z pomnika

Dziś mysz cząsteczka DNA jest cierpki centralny pomnik na terenie całej dekorowanie rzeźba Instytutu Cytologii i Genetyki syberyjskiego RAS. Dziś aleja naukowa całości poświęcona zwierzętom, pomagając ludziom w badaniach. Na ławkach i urny można również zobaczyć obraz królików, szczurów, żab, psów, świń, chomiki, a nawet Drosophila. Wszystkie te zwierzęta są zaangażowane w różnych badaniach, pomagać ludziom, aby znaleźć lekarstwo raz śmiertelne choroby oraz uzyskać ważne informacje na temat struktury i funkcjonowania narządów i tkanek organizmów żywych. Pomnik myszy laboratoryjne – to nie tylko ozdoba placu i przypomnieniem wkładu tych ssaków w nauce i wyrazem wdzięczności. Nowa rzeźba jak mieszkańcy miasta, a nawet studentów poprosić ją o pomoc w egzaminach. Uważa się, że jest to konieczne, aby stać się obok myszy lub zostaną podjęte dla cząsteczki DNA, a następnie pięć gwarantuje w każdym przypadku. Każdy lubi nowy ornament Akademgorodok, a na pewno jeden z najbardziej niezwykłych zabytków miasta – pomnik myszy laboratoryjnych. Nowosybirsk – miasto na tyle duży i bogaty w piękne rzeźby i nietypowych miejscach, ale jeśli zdecydujesz się je odwiedzić, należy uwzględnić w planie podróży wizytę w alei koło naukowe Instytutu Cytologii i Genetyki SB RAS.