103 Shares 2233 views

Jak wybrać procesor do gier: AMD lub Intel? Najlepszy procesor do gier

Zbieranie komputera o wysokiej wydajności do gier dynamicznych zasobochłonnych, potencjalny nabywca zawsze ma wybór: co dać pierwszeństwo procesora. Po tym wszystkim, oprócz kilku markowych producentów, na rynku istnieje wiele platform, z których każdy ma swój flagowy.

Celem tego artykułu – gaming procesora. Czytelnik zapozna się z producentami zaoferowania, wiedzieć, który produkt jest lepszy w każdej kategorii cenowej, a także wyraźnie zobaczyć wyniki testów.

Najsłabsze ogniwo

Lepiej zacząć od tego, że wszystkie procesory, które są oparte na jednym rdzeniu fizycznym nie będą rozpatrywane. Fakt, że przez długi czas, nie ma dowodów na niską wydajność platform jednordzeniowych. Każda próba przez klienta do zakupu procesora w grach do niczego dobrego nie będzie.

Po pierwsze, większość dzisiejszych gier są tworzone dla platform wielordzeniowych (2-4 rdzeni). Druga awaria kryterium niskiej produktywności kryształu jest niezdolność do odblokowania potencjału gier wideo. Naturalnie, użytkownik wiele pytań dotyczących awarii drogie akceleratora graficznego.

Eksperci zalecają przegląd potencjalnych klientów nie są traktowane jako rozwiązania gier kryształów działających przy niskich częstotliwościach. Ustawić minimalny ślad na progu najlepsze 3000 MHz. Warunek ten dotyczy nie tylko komputery osobiste, ale także urządzenia mobilne, nawet power-intensywne.

Producenci cenowe i gry

Od dawna na rynku panuje przekonanie, że procesor AMD gra ma najlepszą jakość i wydajność nie można znaleźć nic mocniejszego niż chip Intela. Ta prawda jest, gdy patrzy się na jeden problem kąta w stosunku do liczby rdzeni i ich częstotliwość pracy, ale eksperci IT polecić orientować ostatecznych potrzeb konsumentów.

Prawie wszystkie kryształy AMD doskonale rozproszone, a to przyciąga uwagę potencjalnych nabywców, którzy chcą zaoszczędzić. Oto tylko przegląd i badanie z jakiegoś powodu, nie ma informacji o kryształach są ogrzewane, a zapotrzebowanie na chłodzenie. Z drugiej strony, procesory Intel przypisuje się zbyt wiele zalet, że współcześni gracze nie potrzebują. Dlatego kupujący, który chce przy minimalnych kosztach zakupu urządzenia wystarczającą pojemność będzie musiał spotkać się z procesorów na ścisłej rynkowej.

Kryształy minionego pokolenia

Nie jest tajemnicą, że procesory Intela, które są oparte na 4 rdzenie, są nadal poszukiwane przez wielu fanów gier zasobów. Jednakże takie rozwiązanie jest odpowiednie jedynie dla użytkowników, którzy posiadają pełny formaty płyty głównej ATX obsługiwane ilość pamięci RAM 8 GB (4 wycinków z 2 Gb). Zaleca się również, aby zwrócić uwagę na wsparcie i dla procesorów. Producenci często bardzo tanie płyty główne nie będzie działać z potężnych kryształów wielordzeniowych.

Rdzeń procesora do gier budżet Quad Xeon rozwiązanie serwerowe lub para z gier karty graficznej i SSD Intel poradzić sobie z żadnym istniejącym świecie gry. Tylko tu nie można osiągnąć idealnie realistyczną jakość – istnieje poważne ograniczenie średnich ustawieniach grafiki. Ale takie rozwiązanie tanim odpowiada wielu użytkowników, więc kryształy pod platformą Socket 775 będzie popytu na długi czas.

Nie zapominaj, że obecność procesorów serwerowych z dwoma lub czterema rdzeniami na Xeon oparte nie ogranicza wydajność starej platformy. Rynek jest nadal superszybkie kryształy Extreme Edition, które są w stanie zwiększyć wydajność danego systemu (jest to Socket 775) dwukrotnie lub nawet trzykrotnie.

Segment dostępny

Początkowe klasy zaawansowanych komponentów open gier procesory AMD z dwoma rdzeniami linii A4. Wydawałoby się, że to, co może być lepszego niż 2 rdzenie fizyczne działające na częstotliwości 3200 MHz o! Ponadto ma on-chip zintegrowany układ graficzny AMD rdzeń Radeon HD7480. Jednak w trakcie badań stwierdzono, że obliczenia matematyczne z CPU oczywistych problemów. Winy – mała ilość (i pamięci podręcznej procesora tylko dwa poziomy).

W kategorii cenowej do 2000 rubli do linii A4 jest tylko jeden konkurent – Intel Celeron 4. generacji. Jak pokazuje praktyka, ten układ budżet ma również zintegrowany układ graficzny, ale, w przeciwieństwie do produktów AMD, to nie daje przyspieszenie.

Zarówno koszt produktu wyraźnie nie jest częścią górną procesor do gier, ale fani gier małej mocy (na przykład World of Tanks) będą się podoba, bo ze zintegrowaną grafiką, w rozdzielczości 1600×900 dpi, użytkownik będzie w stanie osiągnąć 50 FPS przy ustawieniach średnich jakości.

producent Diversion

Czytelnicy wielokrotnie miał do czynienia z procesorami z serii Intel Pentium G dla platformy Socket 1150. Firma-producent twierdzi, że nowy chip jest w stanie zaskoczyć każdy kupujący. Tak, zaskoczenie właściciela nie jest dopuszczalne, gdy zdecyduje się na zakup produktu, aby zastąpić przestarzały procesor Intel Core 2 Duo. Wszelkie badania (syntetyczny lub gier) potwierdzi, że różnica wydajności pomiędzy obu procesorów no no.

W rzeczywistości jest to jeden i ten sam kryształ, który jest nieznacznie się poprawiła. Po tym wszystkim, najlepszy procesor do gier do gniazda 775 po prostu nie może zniknąć z rynku. Jednak przejście kupujący na nową platformę przed odtwarzacza otwiera więcej możliwości. Z biegiem czasu można zwiększyć ilość pamięci RAM, procesora lub zmianę graficzną karty, które nie mogą być wykonane ze starej płyty głównej.

lider sprzedaży

Na początku gry klasie wielkie zapotrzebowanie na kryształy AMD serii X4, z 4 rdzeni fizycznych. Fakt, że produkt ten stał się dla wielu użytkowników tego złotego środka „stosunek ceny do wydajności.”

Dla wielu potencjalnych nabywców, którzy chcieli mieć pod ręką 4 fizyczne rdzenie na jednej platformie, wybór procesora Mecz zakończył się tylko jeden producent – AMD. Faktem jest, że w przedziale cenowym do 10 000 rubli Intela do zaoferowania nic.

W tej klasie, dobrze sprawdzony i procesory z serii FX, posiadające na pokładzie 4 i 8 jąder. Producent starał się nasycić rynek zażądał ciekawych i niedrogich produktów. Tutaj klient jest najlepiej skupić się na pierwszym poziomie pamięci podręcznej i wybrać kryształ o najwyższej Zegar rdzenia. Po tym wszystkim, procesory AMD, parametry te w pierwszej kolejności wpływa na wydajność całej platformy.

skrzydlaty huśtawka

Gier procesory Intel są również obecne w podstawowych gatunkach, ale są one ograniczone tylko do dwóch rdzeni fizycznych. Naturalnie, kupujący oferują oczywiście nie podoba, ale pochopnych wniosków nie jest konieczne. Jak pokazuje praktyka, kryształy Core i3 są w stanie dużo, aw nawet przewyższyć wydajność wszystkich konkurentów.

Procesory Intel posiada dużą ilość pamięci podręcznej oraz doskonałą pracę z obliczeniami matematycznymi, ale w pracy z RAM z nich, istnieją poważne problemy. To właśnie są konkurenci, wybierając konkretne testy, które wymagają wymiany informacji pomiędzy szybkością procesora i pamięci. W zabawkach zasobochłonnych, gdzie wymagana jest duża ilość pamięci (na przykład GTA 5) można zauważyć różnicę w tych dwóch procesorów (Intel i AMD), ale nie wszystkie gry są tak zależne od częstotliwości pamięci.

Wyżej, szybciej, mocniej

Wydajny procesor do gier w cenie zasięg do 15 000 rubli nie jest tak łatwe, a następnie wybierz. Z jednej strony, Intel oferuje swoje i5 decyzja rdzeń, który jest w stanie poradzić sobie ze wszystkimi grami zasobochłonnych, które istnieją na rynku. Po drugiej stronie stoi zespół AMD, który przygotował niespodziankę dla wszystkich swoich fanów, zapewniając krystalicznie potężną kartę graficzną do gier, zintegrowany bezpośrednio do procesora.

Oczywiście, wielu nabywców wolą system „2 w 1”, ponieważ dyskretne akceleratory graficzne są drogie i ludzie po prostu nie chcą przepłacać. Ale jest minusem – zintegrowana grafika „kradzież” pamięć dla swoich potrzeb, a prędkość dzielenie pamięci między grafiką procesora jest niska (DDR3 przeciwko DDR5).

Jak radzić sobie z biznesem?

W połowie rynek nie jest tak łatwo podnieść procesor grę. „Jak wybrać – Core i5 lub A10» – interesuje się prawie co drugi nabywca. Eksperci w swoich komentarzach polecić początkującym nie spieszyć się i ustalać priorytety, w celu określenia potrzeb.

Potężny Intel wielordzeniowy układ będzie bardziej interesujący dla właścicieli produktywnego poziomu gry karty graficznej, ponieważ tylko on jest w stanie uwolnić pełny potencjał akceleratora graficznego. Jest też Core i5 warto przyjrzeć się bliżej, a ludzie, którzy są nie tylko uzależniony od gier, ale również zaangażowane w profesjonalnej pracy z grafiką 3D, modelowanie lub edycji wideo.

Ale budżet posiadaczy karty graficznej, którzy korzystają wszystkie zasoby komputera osobistego do gier, to lepiej, aby dać pierwszeństwo do serii AMD A10 procesora. I nie będzie zależało na podkręcania taki kryształ, ponieważ koperta cieplna 95 watów wymaga godnej chłodzenie.

unikatowe procesory

Procesor AMD do gier z sześcioma rdzeniami na pokładzie oczywisto stanie przyciągnąć uwagę. Jest to jeden z niewielu produktów na rynku, które łączy przystępną cenę i wydajność. Niech wielu użytkowników w ich opinie i oskarżają się z producentem, że jest za tworzenie takich kryształów stosowanych rozwiązań 8-rdzeniowe z rdzeniem zamkniętym, ale fakt pozostaje faktem – w segmencie średnim, procesor jest nadal uważany za najlepszy wybór.

Ważnym czynnikiem odpowiedzialnym za wydajność, nie jest częstotliwość jądra i pamięci podręcznej zestawu. Wszystkie platformy 6-rdzeniowe z parametrem pełnej kolejności: kryształ radzi sobie z obliczeń matematycznych i bardzo konkurencyjne produkty Intel Core i5. Tylko myli nieobecność zintegrowanym akceleratorem grafiki, które są tak przyzwyczajeni do wszystkich miłośników produktów AMD. Nadal, wydajność całej platformy jest bardziej interesująca dla kupującego, a nie wadliwego symbiozie.

Potężna platforma do gier

Intel udało się przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów do swojej unikalnej platformie socket 2011. Najlepszy procesor Core i7 Extreme Edition Gaming nadal zajmuje pierwsze miejsce w rankingu wydajności na wszystkich platformach. Mylone przez cenę takiego rozwiązania – 50 000 rubli za jeden kryształ, nie każdy kupujący jest skłonny zapłacić.

Główną cechą tego systemu jest wspieranie triple-kanałowy działanie pamięci. Nie zapomnij o gniazdach PCIex16 dla kart graficznych – one również wspierać przyspieszony transfer danych i skupić się na wysoką wydajność całej platformy do gier.

Jedynym minusem, który należy zwrócić uwagę na ich temat właścicieli – to koszt wszystkich komponentów. CPU, pamięć, płyta główna, a kilka kart wideo wymaga kupującemu dość znacznych nakładów finansowych. Z drugiej strony, platforma jest w stanie obsłużyć dowolną grę zasobów.

Nowa technologia – klucz do sukcesu

Po pojawieniu się na rynku nowego formatu DDR4 RAM, Intel rzucili zaskoczyć swoich fanów z nowych kryształów w linii Core i3 / 5/7. Jednakże, pod hasłem „Wybierz procesor gra!” Znany amerykański producent zapomniał dodać, że w praktyce ogólna wydajność systemu nie zwiększa się proporcjonalnie do wartości kryształów. Co do użytku profesjonalnego PC (3D-modelowania, obróbki wideo oraz pracy z skomplikowanych obliczeń matematycznych), taka platforma jest mało odpowiednie. Przynajmniej na parity „cena-jakość” może być zmontowane platformy jest znacznie tańsze.

Być może producenci i będzie w stanie znacznie zwiększyć szybkość platformy w ciągu najbliższych kilku lat, ale w tej chwili nie ma sensu przepłacać za przejście do Socket 1151 i 2011-3. Tu lepiej jest wziąć przykład z firmy AMD, która nie zdecydowała się na tak przebiegły plan, aby przyciągnąć potencjalnych klientów do swoich produktów.

Nowe dyktuje trendy

W dążeniu do potężnej kryształowej większości kupujących próbują zapisać na karcie graficznej. Jednak procesory graficzne gier są podstawowe urządzenia uruchamiać żadnych gier zasobów. Jak pokazuje praktyka, to lepiej, aby zaoszczędzić na procesorze i potężne karty graficznej do podjęcia niż zadowolić akceleratora budżetowej z procesorem produkcyjnym.

W rzeczywistości, w mediach, można znaleźć sporo w porównaniu do obu kart i kryształów, jednak eksperci zalecają, aby skupić się na segmentacji rynku. Nie zapomnij o zintegrowanych rozwiązań. Często zakup pozwala użytkownikowi uzyskać dobrą wydajność i korzyści.

Tanie procesory AMD z czterema rdzeniami, które mają niewielką ilość pamięci podręcznej, aby nabyć lepiej zintegrowanej grafiki. Uwolnij moc dyskretnego adaptera kryształ gry nie może, ale użytkownik będzie mógł dobrze ustawiony.

Rynku telefonii komórkowej z jego warunkami

Gaming notebook procesory praktycznie nie do odróżnienia od osobistych komponentów komputerowych. Wszystkie takie same segmentacja cena i wydajność separacji. Jednak jest jeszcze jeden oddział, który ma znaczący wpływ na wybór konsumentów. Intel kryształy instalowane w laptopach, mają niskie rozpraszanie ciepła oraz produktów AMD stają się bardzo gorące z powodu zwiększonego zużycia energii.

Jak pokazuje praktyka, większość użytkowników potężny procesor AMD w urządzeniu mobilnym często przyczyną kłopotów. Jednak eksperci twierdzą, w ich opinii, że problem sprowadza się do czynnika ludzkiego. Faktem jest, że wszystkie laptopy do gier muszą być często (2 razy w roku) oczyścić z pyłu. Oczywiście, większość ludzi nie rób tego, oskarżając firmę AMD jest to, że produkuje chipy niskiej jakości.

laptopy do gier

Na urządzeniach mobilnych, to proste – klient nie musi starać się, które procesory są gry, a co nie jest. W segmencie drogich firmy-producenta niezależnie obliczyć wydajność całej platformy i dostarczyć klientowi końcowemu dobry wynik. Jednak wybór nie jest tak szeroki jak w rynku komputerów osobistych.

Użytkownicy mogą preferować kryształy linia AMD A10, albo patrzeć z boku procesorów Core i5 / 7 firmy Intel. W całym tym wyborze i końcach, a przed potencjalnym nabywcą jest problem z wyborem gra wideo, która jest wyposażona w laptopie. Po raz kolejny, eksperci w swoich odpowiedziach polecane dla początkujących, aby dać pierwszeństwo do potężnego dyskretnej karty graficznej uszkodzenie wydajność procesora.

Właściwe podejście

Wśród dostawców na rynku komputerowym istnieje specjalna technika, która pozwala szybko zbudować komputer osobisty. Co dziwne, procesor gra nie zostanie wybrany w pierwszej kolejności. Korzystne są do płyty głównej i karty graficznej. Cóż, po przychodzi kolej na chipie wybrać i pamięci. W tym układzie uzupełnia końcową wartość dopasowania.

A potem to proste: na przemian wyraził koszt dysku twardego, zasilacza, obudowy, monitora i innych komponentów komputerowych. Kupujący podejmuje decyzję – czy jest on w stanie zapłacić więcej za sprzęt, lub na zakup pożądanego składnika będzie musiał poświęcić wydajność komputera w ogóle.

Technika ta pozwala na potencjalny nabywca, aby zrozumieć, co jest różnica między składnikami w swoim przedziale cenowym, ponieważ sprzedawca podczas zmiany konfiguracji komentarzy które gry i na jakich będą używane ustawienia w montażu komputera.

Konkludując

Wybierz procesor grę na rynku krajowym dość łatwo. Musimy tylko dowiedzieć się wymagania systemowe do ulubionej zabawki i poprawnie odebrać niezbędne elementy do budowy platformę do gier, koncentrując się na własnych finansów. Na początku wydaje się skomplikowane, ale w praktyce wszystko jest rozwiązany w ciągu kilku minut. Najważniejsze – należy pamiętać, że wydajność całego systemu zależy nie tylko na procesorze, ale również trzeba potężny akcelerator graficzny z dostatecznie szybkim RAM.