523 Shares 6278 views

Świątynie buddyjskie w Azji Południowej oraz zasady postępowania w nich

Jakie są świątynie buddyjskie? Jakie zasady powinny być przestrzegane dla tych, którzy są wewnątrz tego budynku religijnym? Takie pytania, przede wszystkim interesy tych, którzy idą po raz pierwszy do odwiedzenia Tajlandii. Religia tego kraju – Buddyzm Theravada kierunku – to jasne wyrażenie we wszystkich sferach życia. nauczanie Buddy została wzmocniona w tych krajach ponad tysiąc lat temu, a także przedstawiciele innych wyznań sumują się do nie więcej niż 8% ogółu ludności. Dla mieszkańców Tajlandii ma ogromne znaczenie w odniesieniu do tematów religijnych i przedstawicieli społeczności monastycznej. A jeśli tak, kto nie jest obcy do tej szkoły buddyzmu, można bezpiecznie przejść do zbadania wiele świątyń buddyjskich, z których bardzo wiele w całej Azji Południowej, osoby, która jest zaznajomiony z przedmiotu dyskusji, należy uzbrojonych wszystkich niezbędnych informacji.

Niezależnie od tego, czy jesteś świątynia musiała odwiedzić – duża czy mała, miejskich lub wiejskich pusta lub pełna ludzi – pamiętaj prostych zasad, których naruszenie mogłoby wiązać się obrażać uczucia religijne i potępienia ze strony miejscowej ludności. Podróżowanie do miejsc o wysokim stężeniu turystów, znajdziesz tutaj niesamowite piękno budynków, takich jak dobrze znanych świątyń w Phuket i Chiang Mai.

odzież

Na pewno wiesz, że Tajlandia słynie z relatywnie wysokimi temperaturami przez cały rok, ale ci, którzy nie uważają się za człowiekiem cultureless, należy stosować się do pewnych zasad przy wyborze ubrań. Buddyjskie świątynie – to święte miejsce dla większości miejscowych ludzi, więc, idąc do świątyni przy dekolcie i mini szorty, należy być przygotowanym na ostro negatywna reakcja. Niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną czy kobietą, kolana i ramiona muszą być osłonięte, przezroczysty materiał jest nie do przyjęcia. Nie należy nosić zbyt obcisłe ubrania, że wygląd jest całkowicie zgodne z pojęciami przyzwoitości.

Zdjąć buty na terytorium budynków. W dużych kościołów, turystów korzystających z popularnych tabletek żądania usunięcia ich buty są duplikowane w języku angielskim. Najprostszym sposobem, aby przestrzegać tej zasady będzie tych, którzy udają się na wycieczkę w klapki.

zachowanie

Nawet jeśli się do Tajlandii, by spędzić miesiąc miodowy, powstrzymują się od wszelkich poglądowy sympatii, natomiast w religijnych miejscu. Nie ciągnij nogi w stronę posągów i obrazów Buddy, zakonników, zakonnic i innych parafian podczas odwiedzania świątyń buddyjskich. Tajlandia nogi są uważane za „brudne” część ciała, i poprowadzi ich w kierunku sanktuarium, a nawet osoby, równego statusu – gest skrajnego zaniedbania. Nie dotykać wizerunki Buddy i mnichów z płcią przeciwną do Ciebie – zakaz jest związana ze złożonym zestawem dyscypliny monastycznej. Staraj się nie wskazywać palcem na cokolwiek to było. W obliczu posąg Buddy, złożyć ręce do piersi i skłonił głowę w szacunku.

Milczeć. Jeśli podróżujesz z dziećmi, wziąć na siebie odpowiedzialność za ich uczyć, jak zachowywać się w świętym miejscu.