785 Shares 2225 views

Słodkie kwiaty, lub Jak zrobić bukiet czekoladek własnymi rękoma?

Na nodze jest święto, ale nie wiesz, co podobać się swojej rodzinie i znajomym? Jeśli jesteś zmęczony obowiązkowymi prezentami w postaci kwiatów i słodyczy, spróbuj utworzyć prawdziwe arcydzieło, łącząc te dwa składniki. Przyjrzyjmy się dokładniej jak zrobić bukiet czekoladek własnymi rękami.

Delikatna bouquet

Jak już się domyśliłeś, głównym składnikiem twojej twórczości będzie cukierek. Przyjdź do swoich wyborów z całą odpowiedzialnością. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci podjąć decyzję.

 • Skoncentruj się na preferencjach osoby, dla której prezentujesz bukiet. Jeśli nie wiesz o preferencjach utalentowanych, to polegaj na własnym gustu. Ale pamiętaj, że cukierki powinny być jakościowe, drogie i świeże. Nie wolno ograniczać się tylko do wyrobów czekoladowych, karmelków, cukierków na patyku, a także słodkich figurków.
 • Zanim zrobisz bukiet czekoladek własnymi rękami, zadecyduj o jego konstrukcji. To określi, jakie słodycze potrzebujesz. Uniwersalne i wygodne są okrągłe cukierki w gładkiej owijce. Często używane są cukierki w kształcie stożka i kostki czekoladowe. Jeśli masz zamiar umieścić jadalne składniki na wyświetlaczu, a następnie wybierz cukierki w pięknym opakowaniu.
 • Wielkanocny bukiet lepiej ozdobić figurami czekoladowych królików i jaj. Na bukiet ślubny są doskonałe idealne drogie słodycze i słodycze. Jeśli chcesz zrobić bukiet czekoladek na wakacje dla dzieci, możesz dodać maksymalną ilość karmelków i cukierków.

Jakie materiały będą potrzebne?

Oprócz cukierków w rezerwie powinny być:

 1. Papier opakunkowy. Możesz użyć tej, którą kwiaciarnie wolą. Wybierz zarówno przezroczysty celofan, jak i gęsty papier falisty. Im bardziej piękne pierwiastki, tym większe prawdopodobieństwo, że twój słodki bukiet czekoladek zadowoliłby osobę, do kogo jest przeznaczona.
 2. Taśma klejąca jest jednostronna i dwustronna.
 3. Wstążki satynowe.
 4. Sztuczne lub prawdziwe kwiaty.
 5. Szaszłyki drewniane.
 6. Dowolne piękne pojemniki (doniczki, słoiki, miski).
 7. Florystyczna oaza, kawałek kauczuku piankowego lub pianki.
 8. Elementy dekoracyjne (kamyczki, koraliki, dżetów, łańcuchów, serc itp.).

Jak zrobić bukiet czekoladek własnymi rękami: praktyczne zalecenia

Najpierw omówimy szczegółowo opcje pakowania słodyczy. Jeśli podoba Ci się wzór opakowań cukierków, możesz użyć transparentnego lub przezroczystego celofanu. Oto kilka sposobów na zaprojektowanie pysznych bukietów:

 • Wyjmij cylinder z opakowania, którego średnica jest w przybliżeniu równa wielkości cukierka. Nabolitową słodycz czekoladową na szpikulec i przyklej taśmą samoprzylepną. Następnie umieść cukierek wewnątrz cylindra i zmień jego krawędzie ze wstążkami. Szkielet jest najlepiej owinięty w zieloną wstążkę, aby naśladować łodygę. Można również użyć sztucznych lub rzeczywistych liści i kwiatów.
 • Wytnij kwadrat papieru pakującego i umieść w środku cukierek, przypięty do szpilki. Przygotuj przyszły kwiat słodki i zawiąż go wokół wstążki ładnie.
 • Często stosuje się stożki z materiałów opakowaniowych. Przekręć rodzaj wysiewu, tylko mały. Wewnątrz, cukierek jest wygodny.
 • Symulacja kwiatu będzie wyglądać oryginalnie. Słodycze będą służyć jako podstawa w tym przypadku. Z falistego papieru wyciąć płatki, które za pomocą taśmy przylepnej przymocuj do szpilki ze słupkiem.

Przed wykonaniem bukietu czekoladek własnymi rękami pomyśl o szczegółach szczegółowych. Przygotuj również pojemnik, który może być pięknie urządzony. Korzystanie z małych doniczek lub bukietów z magazynu florystycznego. U dołu zbiornika leżała oaza, w której łatwiej jest szlać szaszłyki z cukierkami. Udekoruj tę wspaniałość za pomocą wstążek, kulek i łuków.