898 Shares 4540 views

Tatiana Terekhova: Szkoła Baletowa

Balet dla Terekhova – taniec klasyczny, ale musi przestrzegać imponujące uczucia, emocje i profesjonalizm. Widzów Tatiana – a doskonałymi kochankami taniec, piękno ruchu. Jej występy można oglądać w nieskończoność i na tym samym oddechu.

Krótka biografia baletnicy

Tatiana Terekhova urodził się w 1952 roku w Leningradzie. Tendencja do tańca pojawiła się we wczesnym dzieciństwie. W 1970 roku ukończyła Szkołę Baletową. Vaganova. Nauczycielem i mentorem był Shiripina Elena.

Po ukończeniu Tatyane Gennadevne Terehovoy szczęście dostać trupy Akademicki Teatr Opery i Baletu w Leningradzie. W 1977 roku – w Moskwie, w 1984 roku – w Osace był zwycięzcą konkursu baletowego. Nagrody te przyznawane są tancerza nawet więcej ufności.

Życie na scenie

Tatyane Terehovoy trudne ze względu na ćwiczenia i techniki elastyczność, ale młoda baletnica nie boi się trudności, pracował ze swoim mentorem nad czołowych stron. Jak to się mówi, „uformowany” sami konsekwentnie, stopniowo rozszerzając jego możliwości.

Została znaleziona potężne szkoły baletnica Akademickiego Leningrad. Ale nie wszystko poszło gładko w pracach aktorki. Na przykład, widzowie nie byli zainteresowani ról w produkcjach „The Firebird” i „Fairy Ronda Gór”. Widocznie nie wszyscy mu do gustu, został stracony przez wszystkie kanony baletu.

Spełnienie hotties ( „zwiększenia”) Tatiana Terekhova wykazały wszystkie umiejętności choreografii. Widzowie pamiętają ją jako szyderczy, złośliwy dziewczynki. W 1980 roku aktorka oferowane czołowych ról baletowych Balanchine opusów i Tudor. Ze względu na swoją precyzją i jasnością wykonania, tancerz występował rolę dokładnie i ze znaczeniem. To łatwo komunikuje się poprzez historię ruchu związkowego.

baleriny repertuar

W pracach Terekhova była krótka przerwa. Więcej niż 10 miesięcy nie widziałem jej na scenie. Tylko tancerze mogą zrozumieć, jak trudno jest wrócić ponownie. Tatiana nie było łatwe do ponownego wykonania partii. Ze względu na jego trwałość i staranności działa jako Kitri. Nawet najbardziej aroganckich krytycy byli szalenie o wydajności: nie było wina do niczego.


W latach 1995-1996, tancerz dodaje ich dużo bagażu „Bajadera” baletu „Śpiąca królewna”, „Don Kichot”. Inni tancerze zostały usunięte z oświadczeń złożonych ruchów lub zastąpione przez prostsze, ponieważ przerwa była dość duża. Ale Tatiana Terekhova przezwyciężyć wszystkie trudności. Ballerina poświęcone ich nauczycieli, ponieważ przyniosły jej wytrwałości.

Wybitne występy Terekhova

  • Pierwszym, który dokonał Partii Tory „Wróżki Ronda Góry.”
  • Teresina z „Neapol”.
  • Wariacje Balachina.
  • Balet „Symfonia C” przez Balanchine.
  • Odette-Odile – "Jezioro łabędzie".
  • Mistrzyni Copper Mountain – „Kamienny Kwiat”.
  • Mirt z inscenizacji „Giselle”.
  • „Bajadera” Gamzatti`s baletu.
  • Jeanne z baletu "Flames of Paris".

Od 1998 roku wstąpił jako nauczyciel w Boston Ballet. Pracuje jako nauczyciel do 2002 r. Od 2002-2004, uczy tańca klasycznego w Akademii Vaganova, a także nauczyciela w „Shurale” kobiecej partii baletu. Najlepszy taniec partner był Sergei Berezhnaya.