829 Shares 1081 views

Nadmuchiwane katamarany z rękami: rysunki, zdjęcia, opinie

Według rodzaju obudowy, dmuchane katamarany są zupełnie inne. Do tej pory najczęściej modyfikacja jest uważana za struganie. Ponadto, istnieją konfiguracje przemieszczenia. Niezależnie zbierać katamaran jest dość trudne. Jeśli jednak zebrać wszystkie niezbędne materiały, można to zrobić. Ważne jest również, aby trzymać się na rysunkach w zespole ostrożnie. W celu zbadania tej kwestii w szczegółach, to najlepiej, aby zobaczyć najciekawsze modele katamaranów, które istnieją.

Modyfikacja z Thöle

Do montażu z Thöle dmuchanym katamaran z rąk (dane poniżej), głównie zbierane dwa pływaki. Wzdłuż długości musi wynosić co najmniej 3,5 m. Bezpośrednio Thöle przeznaczone do przechowywania maszt. Po ustalające pływaków może przystąpić do kolumny kierownicy.

W tym celu najpowszechniej stosowanych rur o średnicy około 3,5 cm. Następnie na pływaka zamontowany trzonu sterowego. Aby naprawić to poprawnie, należy użyć belki. Następnie należy ustawić Stringer. Drążek kierowniczy jest montowane tylko po sterze. Pick to zazwyczaj kształt prostokątny. Szafka powinna być zainstalowana na rozciągnięciu. Maszt brane średnicy rury o co najmniej 5,5 cm. Żagiel jest w tym przypadku wybiera się oddzielnie. W końcu nie będzie naprawić tylko pasów.

Model z wiązką cumowniczej

Do montażu z wiązką cumowanie dmuchanym katamaran z własnymi rękami, standard ustanowiony przez pływaków. Odległość między nimi powinna wynosić co najmniej 1,2 m. Tylko wtedy będzie mógł ustawić trzonu sterowego. Dźwigary w tym przypadku powinna być wybrana z przystankami. W następnym etapie ważne jest opracowanie wiązki. należy go zainstalować wraz pływaka.

Szafka w tym przypadku musi być umieszczony powyżej wysięgnika. Po tym odbiega bezpośrednio pokładu katamaranu. Następnie można zainstalować maszt. W związku z tym, promień ten jest odpowiedni otwór. Bezpośrednio ustalające powinno odbywać się przy udziale napinaczy. Następnie trzeba ustawić dyszel do katamaranów kontrolnych. Pod koniec pracy będą mieli tylko wyciągnąć żagiel.

Katamaran z liny rozciągania

Przechodzenie z modelu banner (rysunki nadmuchiwane katamaranu poniżej) jest dość prosta. Prace w tym przypadku konieczne jest, aby rozpocząć z obliczeń pływaków długość. Z reguły są one zbierane, o średnicy około 0,5 m. Następnie można przystąpić do instalowania Stringer. W tym celu trzeba najpierw zrobić ster instalacji. Z reguły jest ona wykorzystywana prostokątny kształt. Obok ważne jest, aby natychmiast dołączyć zębatkę.

Również do sterowania można podłączyć rumpel. Następnym krokiem wysiada pokładu katamaranu. W tym celu zarząd dopasować długość 1,2 metra. Locker zainstalowana tylko po boomie. Rozciąganie powinna być zamontowana bezpośrednio na uchwyt. Aby to zrobić, należy przygotować cztery śruby. Pod koniec masztu jest zainstalowany. Konieczne jest również, aby dbać napinacza.

Model z Centerboard (PVC)

Przystępkowy dmuchanym katamarany PVC (polichlorek winylu), w naszych czasach są dość powszechne. Rozpocząć pracę w tym przypadku wskazane jest, aby zainstalować belkę. Będziesz mógł naprawić dwa pływaki. Belki na katamaranie jest najczęściej używany drewna. Jednak mogą one również być wykonane z blachy aluminiowej.

Podłużnice w tym przypadku konieczne jest, aby wybrać długość co najmniej 3 metrów, jednak wiele w tej sytuacji zależy od szerokości pływaków. Następnym krokiem jest instalacja stoiska. Jest podłączony bezpośrednio do miecza. Konieczne jest, aby kontrolować katamaran. Zmienić jego położenie może być ze względu na sterze. Jest on zainstalowany na stojaku za pomocą śrub. Na tym etapie ważne jest, aby zapewnić wsparcie.

Recenzje katamaranów z podrunduchnikom

Homemade dmuchany katamaran tego typu jest dziś dość rzadko. Podrunduchniki przeznaczone do sterowania modelu. Jeśli wierzyć opinie budując pierwotnie ważne naprawić pływaków. Aby to zrobić, należy dopasować zwykłych desek. Buller w tym przypadku można użyć drewna.

Minimalna długość Stringer powinna wynosić około 2,5 m. Jak mówią eksperci, na belki katamaranem są instalowane dopiero po odbiorze. Model Rumpel może podnieść małe. Na tym etapie ważne jest, aby zabezpieczyć napinacz. Można to zrobić za pomocą klucza. Następnie ustaw podrunduchik. Zamocować do podstawy może być za pomocą śrub. W tym obrotowe nie powinny się pokrywać.

Modyfikacja belki wzdłużne

Od belki wzdłużnej nadmuchiwany katamaran (Zdjęcia pokazane poniżej), jest bardzo trwały. W celu zmontowania modelu jest to konieczne, aby przygotować dwa pływaki. Długość muszą wynosić co najmniej 4,5 m. Po tym, przechodząc bezpośrednio do Stringer. może on być przyspawany, niezależnie od średnicy rury 3 cm. Następnie będzie możliwe zainstalowanie podstawy. W tym celu, płytka powinna być wybrana długość około 1,3 m.

Klucze na katamaranie to najlepszy rodzaj stali. Belki na tym etapie być zainstalowany bardzo ostrożnie. Przednia część musieli patrzeć na pokładzie bocznym. Aby je naprawić, wielu ekspertów zaleca się stosowanie wkrętów. Po zamocowaniu ich ustawi tylko haczyk z masztem.

Recenzje modeli z belek krzyż

Od poprzecznych belek katamaran nadmuchiwane recenzji zasadzie ma pozytywny. Model montaż zacząć ze zbiorem dwóch pływaków. Jeśli wierzyć w opinii średnicy, one muszą być co najmniej 35 cm. Następnym krokiem jest ważne, aby naprawić trzonu sterowego. Belki w tym przypadku stosować wyłącznie z podpór. Ich grubość powinna wynosić co najmniej 2,2 mm. Następnie ustalona bezpośrednio policzkowe. Średnica powinna być nie mniejsza niż 2,5 mm. Kolejnym krokiem na zbiorze katamaran stelażu. Eksperci twierdzą, że jego wysokość powinna wynosić co najmniej 1,2 m.

Aby zrobić to sam, należy metalowej rury o średnicy 2,3 cm. Następnie katamaran zamontowany jest szafka stalowej. Aby to naprawić, ważne jest, aby używać śrub. Pasują oznaczone M6. Rumpel nie jest duża, można użyć w tej sytuacji. Następny będzie naprawić tylko wysięgnik. W tym celu, przede wszystkim określonym odcinku, a następnie stałym skrętu. Po tym można zamontować bezpośrednio do masztu. Żagiel katamaran jest konieczne, aby wybrać oddzielnie. Pasy bezpieczeństwa przy montażu wielu ekspertów zaleca się stosowanie małej szerokości.

Katamaran szczeliwem rany

Nadmuchiwane katamarany tego typu są obecnie uważane za dość powszechne. Pływa w tym przypadku ustalone sztywno. Zacznij montaż modelu należy zaznaczyć przyszłość pokładu. Następnie stała pływaka. Buller w tej sytuacji ważne jest, aby wybrać solidną typu. Jej grubość powinna wynosić maksymalnie 2,3 mm. Belki, wiele eksperci doradzają przy użyciu aluminium. Noś je dość mała. Należy również pamiętać, że podłużnice są wybierane na podstawie szerokości pływaków.

Rumpel, z kolei, musi być do 1,2 metra. W przeciwnym razie, kontrola katamaran będzie niewygodne. Stojak pod sterze być wykonane z rury stalowej. Średnica powinna wynosić co najmniej 2,3 cm. Wysięgnik w tym przypadku stosuje się aluminium. Winding uszczelnienie jest konieczne, aby rozpocząć od sterze. lokalizacja regału będzie musiała zostać przerwana. Jednocześnie ważne jest, aby naprawić uszczelkę za pomocą napinacza. Następnie skrętne mocowane. Następnie uzwojenia powinien zostać rozszerzony na dziobie.

Montaż korka

Nadmuchiwane katamaran z korkiem nie było łatwe. Problem w tym przypadku polega na znalezieniu odpowiedniego steru. Minimalna grubość muszą być 2,3 mm. Niezależnie możliwe jest wytworzenie blachy stalowej. Będzie musiał użyć falownika spawania. Pierwsze wycięcia prostokątne blachy. Następnie trzeba zespawać dwie podpory. Ich wysokość powinna wynosić nie więcej niż 3,4 cm.

Wszystko to jest niezbędne, aby bezpiecznie zamocować do wysięgnika. Ponadto składana Stringer. Użycie tej rurki jest ważna tylko z aluminium. Aby zamocować korek, niezbędne jest przygotowanie wcześniej cztery śruby. Pierwszy otwór kute na Stringer. Pierwszy z nich powinien znajdować się w odległości 2 cm od przedniej krawędzi. Pozostałe trzy korek otwór wykonany w części tylnej. Następnie, ważne jest, aby zabezpieczyć korek za pomocą napinaczy.

Modele z duraluminium arkuszy

Aby zmontować nadmuchiwanych katamarany tego typu, to jest konieczne, aby przygotować czterech liści. Przede wszystkim jednak eksperci doradzają, aby pomiary pływaków. Ich minimalna długość wymagana będzie 3,5 m. Następnie stała talię. Zrób to całkiem proste z desek. W takim przypadku wymagane jest ich długość powinna wynosić co najmniej 1,2 m. Po tym, można zainstalować podstawkę. Na tym etapie, będziemy musieli użyć falownika spawania. Uzależnienie powinien być umieszczony bezpośrednio ponad stojaka.

Arkusze są ułożone od sterze. W celu przygotowania agregat do tego, ważne jest, aby natychmiast ustalić obrotowy. Wielu ekspertów zaleca się stosowanie stali pasem. Bezpieczne arkusze z oznakowaniem śrub M6. Dodatkowo, trzeba zainstalować pierścienie zaciskowe dla lepszego utrwalenia. Po zamontowaniu arkusze potrzebne do rozpoczęcia produkcji masztu. Wtedy po prostu trzeba naprawić ster do kontrolowania modelu.