303 Shares 3533 views

Pierwiosnek kwiat. Symbolem wiosny.

Dla wielu ludzi na przyjście wiosny powoduje wiele pozytywnych emocji. I to jest zrozumiałe. Że pojawiają się wiosenne pąki na drzewach, i zaczynają rosnąć pierwsze kwiaty.

Pierwsze wiosenne kwiaty pojawiają się około połowy marca i kwitną aż do połowy czerwca, zachwyca nas swoim wspaniałym zapachu. Przebiśnieg, matka-i-macocha, miodunka Adonis – te bulwiaste pierwiosnki jak małe słońca pojawiają się pierwsze miejsce wśród innych kolorów.

Wiosna kwiat pierwiosnka (Primula lub drewna) jest również jednym z nich. Pierwiosnka kwitnie od końca marca do końca czerwca. Posiada wiele użytecznych właściwości. Korzenie, łodygi i liście rośliny są w stanie uratować ludzi z różnych chorób. W starożytnej Grecji nazywany kwiat pierwiosnka leczniczego.

Trochę historii

Według średniowiecznej legendy kwiat pierwiosnka zaczęła rosnąć w miejscu upadku kluczy niebieskich, które były w rękach apostoła Piotra , i spadł z rąk, gdy Peter stracił głowę, gdy usłyszał, że rzekome diabły chcą dostać się do Ogrodu Eden.

Zgodnie z informacjami z innych legend, pierwiosnka kwiaty były klucze bogini wiosny – Freya. Na Freya była uderzająco piękny naszyjnik, a kiedy Frei pochylił gdzie naszyjnik dotknął ziemi, on wypadł z małym złotym kluczem. W miejsce tych klawiszy, a nawet spadku zaczęła rosnąć pierwiosnka.

ogólny opis

Sprężyna pierwiosnka należący do rodziny Primulaceae, która zawiera więcej niż 1000 gatunków roślin. Szeroko rozpowszechnione na całym świecie, wiele z rodziny Primulaceae rosną na terenach górskich oraz w Arktyce. Rozwija się w strefach umiarkowanych, zimne strefy i subtropikalnych. Preferowane przez rośliny są nizinne łąki, brzegi zbiorników wodnych, a nawet w tundrze można znaleźć pierwiosnka. Gatunki tej rośliny są bardzo zróżnicowane.

Pierwiosnki zaczynają kwitnąć wczesną wiosną, ale rozwój kwiatostanu i wzrost występuje w miesiącach zimowych i wiosennych. Po śnieg topnieje gastupaet ostatni etap formowania się ucieczką, kiedy wreszcie utworzonej, zaczyna gwałtownie rosnąć, a sama roślina staje fazie kwitnienia. Kwiat pierwiosnka mogą mieć różne kolory: niebieski, fioletowy, żółty, niebieski, bordowy.

Wysokość pierwiosnka leku wynosi około 30 cm. Kłącze krótkie, posiada liczne uboczne korzeni i liści u podstawy. Długość liści 15-19 centymetrów. Liście są jajowate i wydłużony kształt z falistych brzegach. Warstwa dolna może być pokryta szarawą dół. Kwiatostan umieszczony wierzchołków pędów kwiatowych mają kształt parasola i taką samą długość. długość kielicha 15 mm, jego kształt dzwonkowatych korony żółte lub złoto-żółtą. Kielich ma pięć pręcików i jeden słupek. Owoc kwiat – kapsułka jajowate. Pyłek jest przenoszona przez zapylenia krzyżowego owadów, takich jak trzmieli.

Niesamowite właściwości kwiatem

pierwiosnki liście są bogate w witaminę C, dzięki czemu mogą być stosowane w przygotowaniu różnych sałatek. W korzeniach roślin jest saponiny, olejki eteryczne substancje i glikozydy. Korzenie roślin są często stosowane w medycynie, na przykład, z korzenia pierwiosnka wykrztuśne przygotować napój, który traktuje górnych dróg oddechowych. Warto skorzystać z tej napar z zapaleniem oskrzeli.

reprodukcja kwiat

Primrose jest bardzo dobrze odtwarza części krzewów i nasion. Nasiona powinny siać jesienią. Sadzonki zaczynają kwitnąć tylko w drugim roku. Powielanie buszu muszą być przeprowadzane raz na trzy lata, wczesną wiosną lub jesienią, na początku września. Jeśli nie uczynić podział krzakach przez długi czas, to będzie gorzej kwitną pierwiosnki a nawet zamrozić, bo po pewnym czasie kłącza stopniowo zbliża się do ziemi. Pierwiosnek kwiat rośnie dobrze w żyznej glebie w zacienionych miejscach, w pobliżu wody. Dostarczają obfitego podlewania roślin.

aplikacja pierwiosnka

Primrose jest bardzo popularna jako roślina ozdobna. Może być sadzone w parkach, ogrodach, klombów, a nawet w domu. Doniczki na balkonie lub w fiolkami pokoju ozdobić pokój i wypełnić go z atmosfery wiosny i świeżości.