632 Shares 2939 views

Jaka powinna być długość liny? Rodzaje i metody doboru ekwipunku

Skakanka – to prosty i niedrogi symulator, znane wszystkim z dzieciństwa. Daje to poważne obciążenie dla organizmu, zwłaszcza układu krążenia i zwiększa wytrzymałość. Eksperci uważają, że 10 minut Skakanka może być utożsamiane do 12 minut pływania, zestawy do tenisa, dwa światła joggingu przez 6 minut. Oczywistym pytaniem jest jaka powinna być długość liny do wykonywania były wygodne i skuteczne.

rodzaje lin

Przed określić, jaka powinna być długość liny, konieczne jest, aby zrozumieć rodzaje sprzętu sportowego. Niewłaściwy wybór może doprowadzić do dyskomfortu lub nawet kontuzji. Nowoczesny przemysł oferuje następujące rodzaje lin:

  • Dla dzieci – mogą zawierać perełki.
  • Lina z wagą (3 kg) – dla rozwoju górnej części ciała.
  • Prędkość liny.
  • Licznik kalorii liczenia (e).
  • Skóra – popularny wśród bokserów szybko się rozwija refleks.
  • Bawełny lub nylonu – najwolniejsza lina według ekspertów.

Dla początkujących, najprostszym liny podejściu, bez dodatkowych funkcji. Plastic – najlepszy materiał z jego artykułów, praktyczne i wygodne, nadają się zarówno dla początkujących jak i profesjonalnych sportowców. Uchwyty powinny być wygodne, aby leżeć w dłoni, nie muszą być ciężkie lub poślizgu podczas jazdy.

Po skakanka zostaną opanowane w całości, można myśleć o zakupie modelu bardziej funkcjonalną. Empirycznie, łatwy w instalacji, co powinno mieć długość liny, lecz niestety, w momencie zakupu nie zawsze jest możliwe, aby przejść i do określenia jakości i spójności własnego wzrostu.

Jak długo należy lina

Załóżmy zbadać. wzrostu człowieka – główny parametr, który określa, jaka powinna być długość. Liny mogą mieć regulowaną długość. W tym przypadku, za dużo nie trzeba wyciąć, to lepiej związać węzeł i ukryć się w uchwycie. Zbyt długi sznur skomplikować kontrolę nad swoimi ruchami, problemy z pewnego rodzaju ćwiczeń. Jeżeli jest krótka – nie będą musieli stale wyciągać w nogach.

Idealna długość liny jest łatwy do zidentyfikowania. Aby to zrobić, trzeba wziąć się, uzyskać stopę na środku liny i pociągnąć wzdłuż ciała. W rezultacie, uchwyt powinien być na wysokości pachy, ale nie poniżej piersi.

Jest też inny sposób: jest to niezbędne do podjęcia (prawy zakręt kątowy pomiędzy ramieniem i ciała) w ręku oba uchwyty sprzętu sportowego, a następnie wyciągnąć rękę do przodu, równolegle do podłogi. Jeżeli dolny koniec sprzętu sportowego lekko dotyka podłogi – pożądana długość znaleziono.

Skakanka dla dziecka

Jak długo należy dziecku skakanka? Zasady wyboru nie odbiegają od zaleceń wymienionych powyżej. Ważnym aspektem, który zasługuje na uwagę przy zakupie sprzętu sportowego dla dzieci – powinno być lekkie, jasne, wykonane z bezpiecznego materiału. Jak dzieci dorastają szybko, liny dzieci nie ma potrzeby przycinać.