134 Shares 3395 views

Stanisławski System i jego zasady

Konstantin Siergiejewicz Stanisławski – człowiek, który założył Moskiewskiego Teatru Artystycznego i stworzył nową koncepcję działania. Poświęcił jego idee więcej niż jeden wolumin, a do tej pory książka analizuje przedstawicieli zawodów teatralnych. Metoda Stanisławskiego w momencie jej powstania różniły się zasadniczo nowy, ale teraz bez niej nie może wykonywać żadnej jedną szkołę aktorską. Uważany jest za „podstawę” niezbędne do każdego artysty, nawet jeśli gra w innym stylu.

Więc, co to jest system Stanisławskiego? Ta seria ćwiczeń i zasad, które należy kierować do aktora do zrozumienia i wglądu w ich roli. tzw „doświadczenie szkoła” został stworzony w oparciu o system Stanisławskiego, nie toleruje „bezmyślnego bezczynność” na scenie. System uczy nas, żeby nie grać i żyć życiem charakter, zanurzając się w danych okolicznościach, a ich zaufanie. Każda replika, każdy ruch na scenie musi być uzasadnione i wejść do środka.

System Stanisławski oferuje szereg ćwiczeń dla rozwoju umiejętności aktorskich i wyobraźni. Większość z nich opiera się w jaki sposób można „oszukać” swój umysł i wierzyć w danych okolicznościach. Często aktorzy musieli przemyśleć życiu bohaterów i wydarzeń, które nie są ujęte w tej sztuce. Na przykład, jeśli ktoś wchodzi do pokoju, on musi wiedzieć, gdzie i dlaczego to jest wliczone. Widz nie będzie go widać, ale aktor musi być tego świadomy. Wszedł z ulicy? Jaka była pogoda? Co robił przed wejściem? Dlaczego on dostał? I tak dalej. To pomaga uzyskać naturalną na scenie i dają poczucie działania, który jest wymagany w „szkole doświadczenia.”

System Stanisławskiego wymaga pełnego zaangażowania i obecności aktora. I to nie jest tak łatwe do osiągnięcia. Także w książce „Etyka” Stanisławski wyjaśnia podstawowe zasady stosunków wewnątrz teatru, aby pomóc stworzyć najbardziej korzystny dla atmosfery.

Podczas tworzenia systemu Stanisławskiego musieli rozwiązać szereg problemów psychologicznych i emocjonalnych. Jak uzasadnić tego czy tę uwagę? Jak pozbyć się z aktorów umiera i melodie? Jak nauczyć się ignorować publiczność?

Pierwsze dwa problemy zostały rozwiązane za pomocą wewnętrznej motywacji – aktor musiał przywołać stan emocjonalny, który przyniesie pożądaną reakcję organizmu. Najlepiej jest obserwować zachowanie ludzi w swoim życiu i pamiętam, jak one działają w danej sytuacji. Jako matka spotyka syna? Jako dziewczyna wyznaje jej miłość? Jak człowiek powstrzymując śmiech? Problem z odbiorców Stanisławskiego określone przez wprowadzenie „czwartej ściany” – wyimaginowanej przegrody oddzielającej fazę publiczności. Jest to kontynuacja istniejącej scenerii i zamyka przestrzeń.

System Stanisławski również stara się rozwiązać problem z relacji bohaterów i aktorów. Wszakże jeśli emocje odpowiedź musi być prawdą, to oznacza to, że powinny one powodować nie mniej prawdziwe impulsy z partnerem. Dlatego w systemie istnieje szereg ćwiczeń na oddziaływaniu na scenie.

System Stanisławski jest skomplikowane wielopoziomowe zasobów dla rozwoju obsady. Oczywiście, niemożliwe jest, aby nauczyć się grać, biorąc za podstawę tylko jednego systemu, ale ma pomysł na to jest do wszystkich, aby nie przekręcić teatru na wyświetlaczu znaczków i głośnego czytania.