521 Shares 3956 views

Minitractors "Białoruś" – najlepsi asystenci w rolnictwie

Mniejszy sąsiad Rosji – Białorusi – był kiedyś częścią ZSRR. Teraz jest to nowoczesny kraj o rozwiniętej sferze przemysłowej. Jedną z słynnych fabryk zlokalizowanych na terenie tego państwa jest MTZ Mińsk Zakłady Ciągników. Jego "brainchild" – Smorgon Aggregate Plant – dostarcza na światowe rynku małe ciągniki "Belarus". Kraje sąsiadujące stoją na przeszkodzie zdobyciu szybkiego asystenta w rolnictwie. Szczególną uwagę publiczności przyciąga mini-traktor "Belarus-132N".

Cel stosowania

Ten model maszyn rolniczych jest szeroko stosowany w pracach uprawnych. Ponadto, minikoptery w Białorusi prowadzą bębny, sianokosem, uprawę i przetwarzanie zasianych roślin korzeniowych między rzędami. Przewóz dużych ładunków, stosowanie na niewielkich działkach (małe gospodarstwa rolne, a nawet szkoły), w ogrodach, w ogrodach prywatnych, w szklarniach – wszystko to jest możliwe dzięki temu cudowemu technologiom.

Cechy technologii

Główną i, być może, najważniejszą zaletą tej maszyny jest jej zwartość, niewielki rozmiar i lekka waga. Dzięki temu minikoptery z Białorusią są stosowane na obszarach, gdzie uruchomienie innego sprzętu jest niemożliwe (wąskie drogi, miękkie tereny, ograniczone przestrzenie itp.). Należy zauważyć i stosunkowo niewielkie koszty ekonomiczne związane z utrzymaniem i eksploatacją tego urządzenia. Jeśli wykonanie pracy przez ludzką robotę jest niemożliwe, a przyciąganie dużych maszyn byłoby ekonomicznie nieuzasadnione, rozwiązaniem jest właśnie ten minitraktor.

Oprócz sektora rolnego gospodarki, zaletami tej maszyny są usługi komunalne. Minitraktorzy "Białoruś" prowadzą kompleks prac związanych z opieką nad jezdnią, wyczyszczenie ulic, wywóz śniegu itd.

Specyfikacje techniczne

Ten typ technologii posiada przegubową przegubową ramę z czterema kółkami, pracującą w systemie 4 * 4. Przednia oś jest zawsze w stanie roboczym, a oś tylna może być wyłączona.

Minitraktorzy "Białoruś" mają możliwość pracy równolegle z zawieszonymi, półosiowymi, ciągniętymi lub stacjonarnymi maszynami produkowanymi specjalnie do ciągników.

Ten typ technologii ma nierówną strukturę nadwozia. Jego rama jest następująca: przednia część sprzęgła, a następnie oś przednia, a następnie przegub przegubowy i tylna oś.

Wszystkie ciągniki kompaktowe "Belarus" wyposażone są w jednofunkcyjne czterocylindrowe silniki gaźnika, głównie marki Honda. Są wyposażone w chłodzenie powietrzem. Z tyłu znajduje się zawiasowy system mocowania narzędzi rolniczych, który posiada hydraulikę. Składa się z zbiornika oleju z zainstalowanym filtrem, pompy olejowej , siłownika i dystrybutora. Urządzenie jest również wyposażone w system DC o napięciu 12V.

Oferta rynkowa

Na rynku sprzętu rolniczego prawie zawsze można kupić mini ciągnik "Belarus-132N". Cena tego sprzętu zmienia się w zależności od sprzedawcy i wiązania. Jednak nawet najwyższy koszt tej maszyny gwarantuje kilkakrotnie mniej niż koszt konwencjonalnego ciągnika.