675 Shares 9952 views

obrabiarki CNC do obróbki metalu: przegląd, cechy, poglądy i opinie

Maszyny CNC do metalu stosowanego w prawie każdym inżynierskiej, rur, naprawy zakładu. Nowoczesne metody cięcia są w trybie intensywnym. Systemy kontroli są oparte na jednym centrum serwisowego, który jest w stanie monitorować stan osiach roboczych i środowiska automatyki w czasie rzeczywistym. Ekrany LCD przekazywania informacji w formie graficznej 3D formularza.


Co to jest oprogramowanie do zarządzania?

Do produkcji części z precyzyjnej rura gwintowania maszyny CNC do obróbki metali. Ustawienie zakresów cenowych od kilku tysięcy (model stacjonarny) do kilku milionów (wieloosiowych centrów obróbczych) rubli. Odpowiedni model jest dostosowana do zadań produkcyjnych. Koszty te są zmniejszone poprzez wybór wersji taśmowych. Poszczególne projekty są oceniane znaczną ilość, wymagane do tworzenia rysunków od podstaw.

W sercu urządzenia za pomocą kontrolera, który określa następujące przepisy:

 1. Podstawowe punkty odniesienia.
 2. Koordynuje ruch wzdłuż określonej ścieżki, zgodnie z programem sterowania.
 3. Analizuje stan czujników analogowych i cyfrowych. Są to regulatory ruchu, poziom ciśnienia, temperatury.
 4. Gąsienicowe sygnały z układów napędowych, kontrolery uzgodnione z maszyną linii.
 5. Wymiana sygnałów z systemami wyższego poziomu.
 6. Z pomocą wbudowanych interfejsów uprościć diagnozę problemu.
 7. Zarządzanie programem daje kody błędów na monitorze. Dla łatwiejszego wykrywania zespołu awaryjnego regulatora.

Maszyny CNC do obróbki metali są wyposażone w innowacyjne systemy bezpieczeństwa, które nie mogą się poruszać, nawet doświadczonych inżynierów elektroników. Zwiększa to niezawodność, bezpieczną pracę i oszczędza gwarancji producenta.

Składniki rośliny

Dokładność wymiarowa jest osiągnięty za pomocą serwomotorów, systemów krokowych linie lub koderów. Części zamienne są łatwo uszkodzone ze względu na agresywne środowisko w miejscu pracy. Wymagać chłodzenia cieczy chłodzącej, gdy metal jest wytwarzane na maszynach. CNC w Moskwie, prawie cała produkcja. Zachodni projektanci wprowadzają nowoczesne systemy sygnalizacyjne o wysokiej przepustowości. To sprawia, że możliwe jest wytwarzanie produktów z niezwykłą intensywnością.

Pauza przy przejściu nie może przekraczać kilku sekund, co sprawia, że producenci liderami w branży. To skraca czas potrzebny, i jest to odzwierciedlone w kosztach produktów końcowych. linia łańcuch technologiczny może być obsługiwany przez jednego operatora bez udziału drogich specjalistów.

mechanika

Nowoczesne materiały pozwalają zmniejszyć wpływ drgań na ramę maszyny. układy kinematyczne odporne na zużycie zapewniają trybu zaprogramowanego czasu pracy. Czujniki temperatury przekazuje informacje o stanie łożysk ślizgowych, hydrauliczne, smarowania i zbiornika chłodzącego. Z braku przepływu oleju do jednostki głównej załadowane – wrzeciono – zgłaszany jest błąd. Pozwala to zachować integralność kosztownego elementu.

Przed rozpoczęciem automatyczny system podgrzewa olej smarowy. Impuls dozowania substancji na prowadnicach wykonanych na zegar. układy napędowe stale monitorować obciążenie zespołów kinematycznych w ruchu. Po przekroczeniu wartości granicznej aktualny sygnał zatrzymania awaryjnego wydany przez kontrolera. Po wystąpieniu błędu, błąd jest uznanym regulator.

wyposażenie opcjonalne

panelu operatora może być wyposażony w dysku. Przechowuje wszystkie pliki danych, zmiany w programach, ulepszenia w technologii cięcia. Ta opcja pozwala zainstalować system operacyjny, przywraca maszynę krótkie nadpisaniu. Tak więc, w przypadku awarii na tablicy kontrolnej w pamięci nowych kodów urządzeń są przesyłane w ciągu kilku minut. Minimalizacji czasu przestoju, firma nie cierpi odszkodowania w razie wypadku.

Maszyny CNC do obróbki metali są wyposażone w Wi-Fi nadajników, co zapewnia bezprzewodową transmisję stanu linii do stu metrów. Serwer zbiera wyniki gotowego produktu. Zdaniem przywódców takiego wyrafinowania pomaga monitorować status procesu produkcyjnego, bez wychodzenia z biura.

Porównanie producenta

CNC obróbka metali rosyjska produkcja nie różni się jakość i niezawodność swoich zachodnich konkurentów maszyn. Oprogramowanie jest bardziej dostępne ze względu na bezpłatnych usług internetowych do wyścigów konnych. Zachodnie firmy są wciąż w czołówce kosztem ośrodków kontroli wydajności. Projektanci „wyostrzyć” sprzętu do potrzeb technologii w szybki sposób.

Ołów biura projektowe oparte dekady temu. Zespół specjalistów jest w stanie zaktualizować wersję maszyny na kwartał. Ale rosyjskie odpowiedniki pojawiają się znacznie później. Ale ze względu na niski koszt ustawiania popyt jest zawsze.

typy planszowe

Stał się popularny prostych i niedrogich pulpicie obrabiarki CNC do obróbki metalu. Edukacja, produkcja małych części lub konieczność częstej zmiany miejsca instalacji pracy – jest głównym celem nabycia tych modeli. Systemy kompaktowe kupić producentów PCB, części do elektroniki.

tokarki CNC połączyć dwa korzystne czynniki:

 1. Niski koszt.
 2. Niezawodność i ciągłej pracy bez zakłóceń.

Szeroko stosowany w technologii wycinania blach. Napięcie zasilające maszyny z sieci 220 V, co pozwala na umieszczenie urządzenia pracuje w warunkach garażowych.

Klasyfikacja maszyn

Maszyny CNC do obróbki metali są podzielone pod względem wielkości, celu, cięcie umysł, sposób sterowania. Każdy rodzaj uwzględnia konkretnej produkcji. Tak więc, części rur wymaga kilku rodzajów maszyn. Jedna firma koncentruje się całe systemy liniowe, rozciąganie dla setek metrów.

Kilka różnych typów maszyn :

 • frezowanie;
 • grawerowanie;
 • toczenia;
 • szlifowanie;
 • Płyta gięcia i formowania maszyn.

Zgodnie z projektem, dzieli się na następujące rodzaje:

 • System bramową;
 • pionowa;
 • pozioma.

często kupują maszyny, wieloosiowych. Producenci opinie nawet do produkcji prostych wyrobów wymaga co najmniej dwóch płaszczyzn ruchu roboczego.

rodzaje metali

Obróbka CNC SPb zaproponowany w zwrotnym, grawerowanie, ciepła. Wszystkie technologie są wykonywane w cyklu automatycznym. W dniu realizacji zlecenia odbywa minimalny czas. Przełączanie nie trzeba wydawać dodatkowego wysiłku. W bazie danych przechowywane podstawowych programów technologicznych, wystarczy pobrać trójwymiarowy model szczegółowo z nośników wymiennych.

Produkty końcowe są kontrolowane działu OTC. Eksperci analizują powierzchnie z nowoczesnym sprzętem. Dokładność produkowanych części pozwala firmom przyjmować zamówienia z wojska i Departamentu sektorze kosmicznym. Systemy CNC osiągnięcia przedmiotów obrabianych produkcyjnych 5D płaszczyzny powodu dodatkowego ruchu osi zespołu wrzeciona. Zdaniem producenta, jeśli taka możliwość uzyskuje się wypracować wszystkie otwory technologiczne w jednym cyklu cięcia.