887 Shares 8429 views

Malamute pies – lojalnym przyjacielem i świetnym pomocnikiem

Człowiek potrzebuje przyjaciela. Wielbiciel i wierny. Zawsze gotowy do pomocy w tarapatach i szczerze dzielić się swoim szczęściem. Mogą być mądry, silny, wierny i niezwykle piękny pies Malamute.

To ogromny rasa rodzina. Pies bardzo aktywny i energiczny. Z nim jest to niezbędne do uruchomienia i zrobić dużo. Pies Alaskan malamute jest bardzo mądry. To zwierzę jest w stanie zaciekawić jego niezwykły charakter.

Jest to pies z grupy roboczej. Gdy go zobaczyć, zdajesz sobie sprawę, jak silny jest. Przy zakupie szczeniaka tej rasy, jest zrozumiałe, że będzie rósł bardzo silny. Jest to świetny pomocnik na farmie, jeśli prawidłowo wychowywać. Ale to potężne zwierzę ma jedną małą słabość – uwielbia gonić małe dziecko zwierząt. On potrzebuje dużo miejsca. On jest bardzo ciekawy i uwielbia uczyć się wszystkiego, powąchać, zajrzeć.

Malamute pies należy do najstarszych Arctic sanki rasy. Otrzymał swoją nazwę od Alaski plemienia malemut że selilos wzdłuż brzegu cieśniny Kotzebue w zachodniej Alaski.

Malamutes były pracowity i wesoły plemię. Są zadbane i silne psy mają grube futro podkładu z potężnym, wyprostowany spiczaste uszy, luksusowe puszyste ogony. Były to zwierzęta pociągowe, psy zaprzęgowe. Ich wytrzymałość ludzie umiejętnie wykorzystane – jako siły trakcyjnej na najszybszych i najmocniejszych zespołów, dodatkowo, w razie potrzeby, pomagają osobą do ciągnięcia ciężkich łodzi.

Na początku ubiegłego wieku, kiedy pęd Alaska złota ogarnęła, malamute pies był duży popyt. Tysiące poszukiwaczy przybywali do półwyspu. Wielu z nich zmarło w drodze. Tylko ci, którzy wzięli zespół pies, odniosły sukces. Złote Górnicy próbowali przynieść najszybsze sanki psa i podszedł do różnych psów (Malamutes zestawie). Takie działania nie udać z korzyścią dla rasy.

Eksperci słusznie uważają, że w okresie od 1909 do 1918 roku jest spadek gatunku. Z biegiem czasu, pasja dla górnictwa ustąpiła pasji do sportu, a Amerykanie są entuzjastyczne wyścigi saniami. Dość nieoczekiwanie, że zbawił rasy – nie wymagane do wyścigów paczkę losowej Metis i pełnej krwi i rasowych zwierząt.

W 1926 roku zaczął hodowli malamutów. W dziewiętnastu trzydziestego piątego roku rasy otrzymał oficjalne uznanie. obowiązkowe normy i klub rasy została zorganizowana została opublikowana. Malamute pies stał podzielony na dwie odrębne grupy – „Kotzebue” – zwierzęta są niskie, o pięknej głowie z kolorem wilka i „MLut” – duże psy, szerokiej gamie kolorów.

W czasach wojny i licznych wypraw arktycznych wykonanych krótkie człowieka z jego lojalnych asystentów – częste są przypadki, kiedy zwierzęta tylko rzucanie się na zimno, skazując ich na bolesnej śmierci z głodu. Przez 1947, rasa ma tylko 30 (!) Ocaleni alaskan malamute.

W drugiej połowie XX wieku Malamute pies przyszedł do Europy. Teraz zajmuje honorowe miejsce w trzydziestu najbardziej poszukiwanych i popularnych ras.

Malamute pies – bardzo przyjazny dla zwierząt. Uwielbia być w centrum uwagi. Lepiej czuje się w otoczeniu rodziny niż sam. Bardzo inteligentny, ale w tym samym czasie może być bardzo uparty. Ma silny charakter, który pozwala mu dominować wiele innych, nie mniej potężne psy, więc często jest agresywny do kongenerów.

Starożytny i niepowtarzalny malamute pies rasy, których cena jest teraz począwszy od dwudziestu do dziewięćdziesięciu tysięcy, ponownie popyt. Przed rozpoczęciem szczeniaka, że jeśli można go utworzyć z warunków koniecznych i podnieść go dobrze.