616 Shares 3711 views

Przegląd router Wi-Fi Netgear N300: opis, cechy i opinii właścicieli

Sekret sukcesu każdego routera na rynku naszego kraju jest dość jasne: niskie koszty i duży zbiór przydatnych funkcji. Wspaniały właściciel przyszłość nie jest konieczne. Z tych dwóch istotnych kryteriów nowość Netgear N300 udało się być na tej samej półce z podobnymi urządzeniami D-Link, TP-Link, Asus i innych znanych marek, które produkują wyroby dla sieci bezprzewodowej w domu i małym biurze.


Najlepszy Router dla domu

Model Netgear N300 WNR2200 jest przeznaczony dla większości zwykłych użytkowników, którzy potrzebują router dla sieci c wsparcie dla organizacji Wi-Fi i połączeń kablowych. Rozsądna cena (1100 rubli) i wysoka funkcjonalność sprawia, że urządzenie bardzo atrakcyjne dla rynku urządzeń sieciowych.

Oprócz punktu dostępu bezprzewodowego i piasty cztery-portowy router jest wyposażony w port USB, który wspiera wiele znanych urządzeń:

  • modemy 3G / 4G (albo certyfikat w Rosji, urządzenie będzie działać bez żadnych problemów);
  • Drukarki (wewnętrzny serwer druku jest w stanie zidentyfikować każdą drukarkę, nawet stare próbki);
  • napęd zewnętrzny lub dysk USB może być używany do przechowywania plików (support torrenty urządzenia na poziomie sprzętowym otwiera nowe możliwości dla właściciela).

Router obsługuje szyfrowanie połączenia bezprzewodowego, a także chroni przed włamaniem wszystkimi podłączonymi urządzeniami przez Wi-Fi przed atakami hakerów. Wbudowana kontrola ruchu internetowego jest raporty o połączeniach wszystkich urządzeń sieciowych, a także Intelligent Protection System niezależnie bloków podejrzanych środków i urządzeń.

Komponenty i wygląd urządzenia niedrogie

Standardowe wyposażenie producent wyraźnie cieszyć się przyszły pracodawca: Router Netgear N300, instrukcje instalacyjne, kabel połączeniowy, zasilacz, kabel USB, przedłużacz i stojak dla łatwego montażu. Podziwiam wszystkich właścicieli, zgodnie z ich pozytywnych opinii, małej listwy zasilającej do Przyłączenie urządzeń USB, ale to nie jest zwykły kabel, których użytkownicy są przyzwyczajeni do oglądania w życiu codziennym. Złącze do elementów ukształtowanego jako platformy, która ma znaczne wymiary i ciężar łączenia, co pozwala na utrzymanie urządzenia na powierzchni, gdy użytkownik chce ją umieścić (bardzo przydatne dla modemów bezprzewodowych).

Zewnętrznie router przypomina żadnego podobnego urządzenia low-end – zwykłe pudełko, nie wyróżnia się na tle konkurencji. Jest to, że na bokach i spodzie routera jest zbyt wiele otworów wentylacyjnych, które przyczyniają się do dobrego chłodzenia elementów wewnętrznych. Jak można się spodziewać, w niedrogiego routera bez anteny zewnętrznej.

Łatwość konfiguracji

Netgear N300 Konfiguracja jest bardzo prosta, jeśli wszystkie kroki zostały wykonane ściśle według instrukcji. Standardowy dostęp z dowolnej przeglądarki internetowej na 192.168.1.1 adres z nazwą użytkownika wprowadzającego (admin) i hasło (Password), przemieszcza uchwyt w menu sterowania bezprzewodowego punktu dostępowego. Najważniejsze – nie gubią się i pamiętać o jednej prawdzie: ustawienia nie są dużo z siebie, ale producent dostarczył je ze szczegółowym opisem w formie interaktywnych podpowiedzi, więc wydaje się, że aby uporać się z routerem nie będzie łatwe.

Producent zaleca, aby zaufać interaktywnego kreatora konfiguracji, ale wielu właścicieli w ich opinii nie polecam robić, jak program, postępując zgodnie z instrukcjami, starając się dzielić ze znajomością administracji użytkownika, a zamiast dwóch podstawowych ustawień przeprowadzi lekcję dla wszystkich funkcji routera. W rzeczywistości, tylko trzeba skonfigurować Wi-Fi, a klient torrent, wszystko inne jest określana automatycznie.

Liderem na rynku wielofunkcyjnym routerem

Ale model Netgear N300 JWNR2000 zaprojektowany w celu spełnienia wszystkich wymagających użytkowników, aby stworzyć wysokiej prędkości sieci lokalnej dla domu lub małego biura. Producent dostarczane standardowo z urządzeniem Wi-Fi do bezprzewodowego adaptera Ethernet pozwala na podłączenie do sieci urządzeń stacjonarnych, czy PC lub osocza. Jeśli kilka urządzeń, użytkownik może nabyć jednostki w tym samym sklepie. Dość interesujące wykonanie, jeśli nie ma możliwości ułożenia kabla na miejscu.

Główną wadą tego adaptera jest brak koncentratora sieci dla połączeń przewodowych, ale, jak jesteśmy pewni, że właściciele w swoich opiniach, tylko jedno złącze wygląda ubogich. Ale, jak twierdzi producent, interfejsy bezprzewodowe wkrótce zastąpić technologię ubiegłego wieku. Nie zapominaj, że podobne routery są ograniczone pod względem szybkości (100 Mbps) dla interfejsów przewodowych i Wi-Fi przesyła dane trzy razy szybciej.

wielofunkcyjna maszyna

Seria Router Netgear N300 JWNR2000 oferuje rzetelne transfer danych z prędkością 300 megabitów na sekundę, ponieważ dla tego producenta zostały wdrożone na poziomie sprzętowym, system, który jest w stanie zbudować niezależne tunele do podłączenia urządzeń, które są gwarantowane do transmisji danych. Dostęp adapter Wi-Fi z technologią Ethernet wykorzystuje skierowane anten radiowych, dzięki czemu sygnał przechodzi przez najmniejszej utraty kilku wzmocnionych ścianach betonowych.

Wbudowany klient BitTorrent, USB-Hub (przy wsparciu serwera wydruku), wiele systemów ochronnych i zapór ogniowych, szyfrowanie danych, łączność gość WPS i wiele innych nowoczesnych technologii sprawiają, że nowy produkt jest bardzo atrakcyjny rynek urządzeń sieciowych. Rozsądna cena (3000 rubli), wyraźnie przyczyniają się do siły nabywczej na rynku krajowym.

Trudności w zakładaniu

Wielu właścicieli są zainteresowani w zarządzaniu tak złożonym systemie, więc trzeba dowiedzieć się, jak skonfigurować router bezprzewodowy adapter Netgear N300 i wliczone. Instrukcja szczegółowo maluje czynności użytkowników, aby prawidłowo skonfigurować router, w rzeczywistości nie różnią się od innych urządzeń tego producenta. To samo interaktywne menu z dużą ilością porad i intuicyjny interfejs. Ale jak podłączyć adapter do pojedynczej instrukcji słownych.

Sądząc po opiniach właścicieli, wiele poszły najprostszy sposób: odkryć adaptera przycisk WPS, aby utworzyć bezpieczne połączenie dla kanału gości. Schemat pracy, tylko po ponownym uruchomieniu komputera, oba urządzenia muszą być ponownie zsynchronizowane. Specjaliści polecam zrobić inaczej: podłączenie do zasilacza PC i poszukać w sieci bezprzewodowej, musisz być autoryzowane przez Wi-Fi, jak to się dzieje na laptopie lub telefonie. Pisanie mac-address podłączonego komputera (lub TV), przejdź do ustawień routera, aw tabeli zaufanych urządzeń (nie ma takiego menu), aby ustawić pełne uprawnienia do prawidłowego adresu MAC.

urządzenia przenośne

Na rynku klient może znaleźć innego znanego producenta urządzenia Netgear Wireless N300 Trek. Zalecane dla osób podróżujących służbowo, którzy są przyzwyczajeni do pracy bez żadnego bałaganu. Przenośne urządzenie zasilane przez baterię wewnętrzną, której ładowania nawet laptop może być przeprowadzone. Urządzenia typu convenience w małych ilościach – po podłączeniu hotelu do przewodowej sieci LAN routera niezależnie tworzyć sieć Wi-Fi w pokoju. Oczywiście wcześniej trzeba skonfigurować urządzenie. Dostępne w jakikolwiek nauka języka pomogą zrobić to krok po kroku dla każdego użytkownika – tylko dwie pozycje menu są ustawione na kilka minut.

Jako właściciele zauważyć w ich opinii, przenośny Router nie obsługuje modem 3G / 4G, jako repeater z funkcjonalnością byłaby znacznie bardziej przydatna w podróży, kiedy Internet jest nie tylko konieczne, aby podłączyć laptopa i innych urządzeń mobilnych. Być może w przyszłości producent będzie zwracać uwagę na opinie użytkowników i wyda gotowego produktu.

Problemy i rozwiązania

Wielu ekspertów wskazują uwagi użytkowników do terminowego Aktualizacja firmware'u urządzeń Netgear N300. Jak się okazało, na rynek krajowy przez wiele routerów, że masz starszą wersję oprogramowania, które udało się złamać atakujących. Na przykład, modyfikacje oprogramowania mające pierwszy numer sekwencji, mają problemy z nielegalnego wjazdu: po nieprawidłowe hasło zostanie wprowadzone w menu ustawień routera dostępowego zapewnia kilka razy uprawnienia administratora. To rozwiązuje problem miga urządzenie. Aby to zrobić, będąc na panelu sterowania routera, należy przejść do menu „Update” i zainstalować najnowsze oprogramowanie ze strony producenta (Internet powinien być podłączony do routera).

Drugim problemem, z którym zmierzyć się właściciele, to w systemie wentylacyjnym. kraty z tworzywa sztucznego, które łatwo przechodzą kurz, osadzanie na płytkach, w wyniku przegrzania. Potrzebny jest router lub czyścić raz do roku, z zainstalowaną na komputerze, a nie na podłodze.

Liczba właścicieli

Według statystyk, router Netgear N300 posiada 95% pozytywnych opinii od wszystkich właścicieli na świecie urządzenia (dla porównania, lider rynku Cisco – 99%, a D-Link Ludowej – 65%). Dane te mówimy głównie o stabilności urządzenia, po unosić i przekazywania danych o prędkości kropla jest pierwszym wyznacznikiem złej jakości produktu. Korzyści jest wiele, a wszystkie z nich nie liczą się:

  • włączone, dostrojony w 15 minut i zapomnieć o tym, co urządzenie to jest w ogóle;
  • Dostosowane torrent klienta, dostał prawdziwy bibliotekę wideo, który jest używany przez wszystkich członków gospodarstwa domowego;
  • Drukarka sieciowa w biurze używany przez wszystkich pracowników, którzy nie są w stanie zrozumieć, jak działa Wi-Fi;
  • przypadkowo w tyle obudowy, urządzenie pracuje bez niespodzianek więcej niż rok, dopóki nie został przypadkowo odkryte podczas remontu.

Setki opinie i wszystkie są tylko pozytywne – to wyraźnie podkreśla absolutną jakość produktu z firmy Netgear.

Konkludując

Jak widać z badań, router Netgear N300 zasługuje na uwagę potencjalnego nabywcy, który chciał kupić przyzwoity routera do sieci bezprzewodowej w domu lub w biurze. Recenzje właścicieli w mediach wyraźnie się do tego przyczynić. Opłacalne rozwiązanie, wygodę połączeń i ustawień, szeroki zakres – wszystko z korzyścią dla użytkowników.