799 Shares 4691 views

Intel Core i7-960 Procesor: opinie, opisy, specyfikacje i opinie

Rdzeń procesora i7-960 Model został wydany w 2009 roku i koncentruje się na wykorzystaniu części systemów komputerowych opartych na platformie LGA1366. Chociaż jego sprzedaży i rozpoczęła się dawno temu, ale specyfikacje techniczne nadal są aktualne. Nawet teraz, ten układ bez problemu będzie w stanie poradzić sobie z każdym wyzwaniem.

Nisza chipa półprzewodnikowego

Ten procesor rozwiązań koncentruje się na wykorzystaniu części z najbardziej wydajnych systemów komputerowych. Te komputery do gier i stacje robocze i stacje graficzne, a nawet serwerów entry-level. Dla tych komputerów, kluczowym wymogiem jest wysoka wydajność, ale koszt chipa półprzewodnikowego odchodzi na drugi plan. To była podobna kombinacja, i może się pochwalić tym CPU.

gniazdo

Rdzeń i7-960 skupiła się na montażu gniazdo LGA 1366. Płyta z gniazdem procesora są połączone. Pozwalają one ustawione jako pulpicie modeli procesorów (które do tej rodziny i traktuje bohatera tego przeglądu) oraz serwera. W przyszłości wymienić gniazdo LGA 2011 przyjdzie, które pozwala na tworzenie jeszcze bardziej wydajny konfigurację komputera.

cechy technologiczne

Intel Core i7-960 produkowane zgodnie z procesem 45 nm. Na tle obecnego 14 nm wartość ta wygląda bardzo przekonująco. Ale nie zapominaj o tym, że produkt został wydany w 2009 roku. Według standardów branży komputerowej jest istotnym zakresie, a w tym czasie była to zaawansowana technologia produkcji chipów krzemowych. W związku z tym nic nadprzyrodzonego tam technologii procesowej dziedzictwo.

System cache

Podobnie jak w przypadku wszystkich najbardziej produktywny od obecnego modelu procesora, system 3 poziomy szybkiej pamięci została wyposażona Rdzenia i7-960. Cechy wskazują, że całkowita wielkość pierwszego stopnia wynosi 256 KB, drugi – 1 MB, a trzecia – 8 MB. Z czego ten ostatni był wspólny dla wszystkich zasobów obliczeniowych na chipie. Na drugim poziomie, co z kolei podzielony na 4 równe części po 256 KB, które mogą komunikować się tylko z jednym CPU. Cóż, pierwsza była jeszcze bardziej rozdrobniony. Go, jak w drugim poziomie, podzielono na 4 części 64 kb, a następnie – jeszcze w dwóch 32 KB. Jednym z nich mogą być przechowywane tylko dane, a drugi – instrukcje procesora.

Pamięć o dostępie swobodnym

Jedną z kluczowych cech platformy LGA 1366 była obecność kontrolera pamięci trzech kanałów. Pozwala to na znaczny wzrost szybkości systemu komputerowego podczas instalacji trzema paskami RAM.

Obsługiwane technologie pamięci – DDR3. Prawidłowe częstotliwości w tym przypadku 800 MHz do 1066 MHz. Można zainstalować i szyny więcej szybkich, ale działa szybciej 1066 MHz, nie będzie. Maksymalna liczba adresowanych pamięci RAM 24 GB (3 kanały 8 GB).

TDP

TdP Core i7-960 była równa 130 wat. W związku z tym, ten układ naprawdę wygląda nieaktualnych decyzji na tle obecnego flagowego procesora z TDP nie większym niż 100 watów. Maksymalna dopuszczalna temperatura obróbki był 67,9 0 C Najwyższa temperatura w jednostce centralnej zdolnej do przyjęcia trybu przyspieszenia w standardzie systemu chłodzenia przetwarzania. I nawet w tym przypadku przekroczyć limit 55 0 C nie działa.

Wzór częstotliwość

Minimalna częstotliwość chipu wynosi 3,2 GHz. Tak więc pracuje w trybie najniższej obciążeniem lub w przypadku znacznego wzrostu temperatury podczas eksploatacji. Maksymalna częstotliwość jest w tym przypadku byłaby równa 3,46 GHz. Wartość tę można uzyskać w jednym gwintem trybie komputerowego. Były dwie dodatkowe wartości częstotliwości 3,33 GHz (4 moduły o zwiększonym obciążeniu) i 3,4 GHz (w tym przypadku tylko z dwóch jednostek obliczeniowych). Ta elastyczna regulacja częstotliwości dostarczone przez firmę technologii „Intel”, który został nazwany „TurboBust”. Obecnie często można zobaczyć na kryształów półprzewodnikowych producenta.

Wewnętrzna architektura procesora

Rdzeń i7-960 należy do rodziny w oparciu o architekturę rozwiązania „Bloomfield”. Układ ten jest zawarty natychmiast 4 jednostki obliczeniowej zdolne do działania nawet w trybie 64-bitowym. Z kolei decyzja „Intel” to kolejna technologia została wdrożona – „gipertreyding”. Przy tym, rzeczywista jądra przekształca się na poziomie oprogramowania przetwarzane 4 8 przepływów.

przyśpieszenie

powielacz częstotliwości jednostka centralna została zawieszona w Intel Core i7-960. Dlatego też, w tym przypadku, możliwość przyspieszenia zapewnia tylko wzrost częstości komponentu w komputerze jako magistrali systemowej. W ten sposób jest możliwe w praktyce, aby uzyskać dodatkowe 200-300 MHz, nawet jeśli istnieje tylko nominalne systemu chłodzenia. Jeśli w systemie komputerowym wyposażonym w ulepszonej chłodnicy modyfikacji, było możliwe, aby uzyskać jeszcze bardziej znaczny wzrost wydajności.

cena

I7-960 Procesor Corporation "Intel" oszacowano na $ 305. Ze względu na wydajność i koszty takiej wydajności zapas został więcej niż uzasadnione. Z drugiej strony, segment, który koncentruje się ten układ nie jest zbyt krytyczna kosztów rozwiązań półprzewodnikowych. W tej niszy na pierwszym miejscu znajduje się prędkość w kolejności ich znaczenia, a to z tego wskaźnika w produkcie nawet jeszcze nie ma problemu.

opinie

Recenzje właścicieli CPU wskazują, że wszelkie istotne braki nie miałem. Tradycyjnie, tylko wysoki koszt można nazwać, ale dlatego, że w tym układzie wydajności nie doświadcza problemów. Ze względu na usytuowanie niszowych CPU to nic specjalnego. Każdy element jakość nie może być tanie. Cóż, zalety, w tym przypadku o wiele więcej. Że wydajność i efektywność energetyczna, i dobre możliwości podkręcania, aczkolwiek tylko na częstotliwości magistrali systemowej.

wyniki

W czasie jego i7-960 uwolnienie rdzenia Został skierowany do najbardziej wydajnych urządzeń niszowych obliczeniowych. Teraz, oczywiście, istnieje więcej żetonów szybkobieżne. Ale możliwość produktu półprzewodnikowego tak, że nawet teraz, 6 lat po rozpoczęciu sprzedaży, można bez problemu poradzić sobie z każdym istniejącej aplikacji, w tym najbardziej wymagającym. I ta sytuacja z pewnością kontynuować w ciągu najbliższych 2 lat.