805 Shares 1647 views

Repeater – co to jest? Repeater: konfiguracja, instalacja, tryb

Każdy sygnał jest stopniowo rozproszone w przestrzeni. Ale nasza cywilizacja jest bardzo przywiązany do tego, że wszystkie dane są zapisywane do miejsca przeznaczenia w spójnej formie. I jak to zrobić? Więc trzeba coś, co mogłoby ich wzmocnienia lub powtarzać. I tutaj przychodzi z pomocą router repeater. Co to jest? Jak to funkcjonuje? Jakie są rodzaje i jak je ustawić? Oto krótka lista elementów uznawanych.

Repeater – co to jest i gdzie się zgłosić?

Początkowo będziemy rozumieć warunki. repeater GSM oraz Repeater wzmacniacz sygnałów komórkowych , które są potrzebne do lokalnie rozszerzyć jego zasięg. Ten aktywny kompleks radiowe urządzenia elektroniczne, które działają w połączeniu z kabli częstotliwości radiowej i anten. Urządzenia te mogą być stosowane niezależnie dla każdego użytkownika sieci. Ważną rzeczą jest to, że nie ma potrzeby uzyskania zgody lub przyciągnąć operatora telefonii komórkowej, gdy istnieje chęć korzystania repeater GSM. Oznacza to, że mamy już dowiedział się, porozmawiajmy trochę o tym, kiedy ma to sens, aby z nich korzystać.

aplikacja

Użyj repeater wskazane jest w takich przypadkach:

  1. Kiedy trzeba uzyskać stabilne połączenie w miejscu, gdzie odbiór jest słaby (na wsi lub w znacznej odległości od miasta). W tym przypadku problem jest rozwiązany przez antenę przekazującego, który znajduje się wysoko i posiada ostrą kierunkowości w jednym kierunku.
  2. Aby utrzymać jakość komunikacji w obszarze, który znajduje się w cieniu lub terenu budowy konstrukcji (-ów). Ważne jest położenie anteny w widoczności telefon z bezpośrednim wyjściem.

Regeneratory i są stosowane w metrze i podziemnych poziomach różnych budynkach (centra handlowe). Co do zasady, tylko wspierają pojedynczą zasięg komunikacji: GSM-1800, CDMA lub GSM-900.Takzhe obecność takich urządzeń ma pozytywny wpływ na czas pracy bez ładowania telefonów ze względu na fakt, że nie trzeba szukać twardego sygnał. Poprzez redukcję zakłóceń do innych obwodów radiowych elektroniczny w najbliższej okolicy, zostały one wykorzystane w samolocie pasażerskim. Nawiasem mówiąc, w trybie repeatera można przekształcić niektóre z innego urządzenia.

Zasada działania

Jak repeater? Czyli od konstruktywnej punktu widzenia? To urządzenie może być klasyfikowany jako dwukierunkowy wzmacniacz łączący antenę dawcy i usług, podczas wykonywania fali korekcyjnej. I pierwszy odbiera dane ze stacji bazowej i wzmacnia repeater i przesyła je do drugiego, i już tu informacje są przesyłane do telefonu. Sprzężenia zwrotnego ma ten sam efekt. W celu uniknięcia efektu samo-wzbudzenia i obiegu danych pomiędzy antenami potrzebne dobrą izolację elektromagnetyczne między nimi. Ale to nie jest szczytem doskonałości – są lepsze przedstawiciele zwani repeatery. Przyjmowanie i przekazywanie informacji w nich produkowane są przy różnych kanałach częstotliwości. W związku z tym wykluczyć ryzyka wystąpienia efektu samo-wzbudzenia. Same stacje przekaźnikowe, mimo swojej prostoty, posiada niezawodną ochronę przed negatywnymi skutkami systemu. To cały Zasada działania tego urządzenia. Mam nadzieję, że główne problemy w tej płaszczyźnie zostały wyczerpane i można zamknąć temat o repeatera. Co to jest – wiemy już, więc udać się do instalacji i eksploatacji.

instalacja

jest ustawienie przekaźnika jak? należy umieścić urządzenie na płaskiej powierzchni. Jest to konieczne, aby zapewnić swobodny przepływ powietrza wokół chłodnicy repeater. Również w pobliżu nie należy urządzeń grzewczych. Zamocować antenę i położyć je na kablach wzmacniaczy RF. Wtykowe muszą być starannie zaizolowane ze specjalnymi środkami: germolenty i uszczelniaczem silikonowym. Gdy będzie on rozpocząć repeatera, należy koniecznie sprawdzić, czy jest sygnał ze stacji bazowej. Antena musi być regulowana tak, aby uzyskać najlepszy sygnał od żądanego operatora. Jeśli chcesz skorzystać z usług kilku z nich, prowadzony przez osoby z najsłabszych sygnałów.

Podłączyć antenę i Repeater. W takim przypadku należy upewnić się, że powierzchnie są czyste HF. Czy wewnątrz znajduje się kurzu i wilgoci, za pomocą bawełnianego wacika lub zwilżonej alkoholem przed, a następnie suszy. Połączyć się z siecią adaptera. Od niego już podłączony Repeater. Tak więc, urządzenie jest obecnie i może być obsługiwany. Ale przedtem trzeba wybrać jak to będzie działać. Zaczynają dostosowywać system według niżej możliwych trybów.

Tryb Access Point Punkt dostępowy (AP)

Używał urządzenie działać jako bezprzewodowy punkt dostępu Wi-Fi. Tutaj wszystko jest związane z SSID. Dlatego, jeśli chcesz dostać się do pracy, ponieważ urządzenia, należy wprowadzić wszystkie połączenia z siecią danych.

Tryb Wireless Bridge Most bezprzewodowy

Konieczne jest podłączenie dwóch niezależnych sieci przewodowej. Poza tym, ten tryb może działać jako bezprzewodowy rozszerzenia Ethernet, który połączy dwie części całości. To wystarczy, aby tylko go włączyć, należy ustawić odpowiednie parametry – i można pracować.

Tryb AP / Bridge (AP + mostek)

Łączy w sobie zalety poprzednich funkcji. Dostarcza się również funkcjonalne, przy czym możliwe połączenie z trzech lub więcej urządzeń bezprzewodowych.

Repeater Wireless Repeater (Bridge / Repeater)

Jest to konieczne, aby połączyć dwa punkty w środowisku, gdzie jest bezpośrednie połączenie między nimi nie jest możliwa. W rzeczywistości, ten tryb jest używany do przekazywania sygnałów radiowych między nimi. Ponadto połączony może być więcej niż dwa punkty / mostów, a nawet w miarę możliwości, aby stworzyć „sieć”, w oparciu o – repeater. Co to jest, jak sądzę, nie trzeba wyjaśniać. Aby to zrobić, należy wprowadzić parametry identyfikujące i uruchomić urządzenie.

Tryb roamingu (roaming)

To nie jest self-tuning, a dodanie do Access Point. Jeśli istnieje wiele punktów dostępowych i klientów okresowo przechodzić między obszarami ich wpływem, system wybierze do pracy za pośrednictwem jednego, który zapewnia największy sygnał. Funkcja roamingu jest do gromadzenia i przekazywania informacji na temat stacji bezprzewodowych. Ze względu na to, że użytkownik nie będzie czuć, że występują okresowe rozłączenia, ponieważ natychmiast udaje się do innego punktu.

wniosek

Więc „zrozumieć” peryferyjnym, co to jest, i wiele innych aspektów. Ważną zaletą, że to urządzenie jest nie tylko funkcjonalność, ale także łatwy do skonfigurowania. Normalnie, aby skonfigurować urządzenie, należy wprowadzić jedynie oznaczenie, gdzie i jak podłączyć – i to jest dość mało, bo wszystko inne staje się repeater wifi. Co to jest, jak i jego możliwości zostały omówione w niniejszym artykule, więc teraz pozostaje nam innego wyboru jak tylko się pożegnać.