185 Shares 5694 views

Wentylator łazienka zapewnia komfort i higienę

Jeśli twoje ściany w łazience często wykonują krople wody i mgła się lustro, nawet bez korzystania z ciepłej wody, więc mieszkanie ma silnie wilgoć. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, w jakim stopniu system wentylacyjny. Najprostszym sposobem – zapaloną świecą, doprowadzić do kratki wentylacyjnej. Kiedy jest dobra trakcja, płomień odchylane w ich kierunku, to wszystko jest w porządku. Ale jeśli ledwo waha się lub nie reaguje na ruch lotniczy, – po pierwsze, konieczne jest, aby oczyścić wszystkie kanały wentylacyjne, a po drugie, aby zakupić i zainstalować odpowiednie urządzenie.

Wybór wentylatora

Nawet przy dobrej wentylacji, aby wentylator w łazience nie boli, zwłaszcza w gorącym okresie. Pomoże on do czynienia z nadmiarem wilgoci, eliminuje nieprzyjemny zapach w łazience, poprawi ogólny mieszkania przestrzeni powietrznej.

Jaką moc urządzenie musi być instalowane na to, aby skutecznie i jednocześnie pracować nie była energochłonna? Tutaj ma swój własny spryt. Musimy obliczyć całkowitą objętość pomieszczenia, w przestrzeni powietrznej, które powinny zostać ulepszone. Otrzymana liczba jest mnożona przez średnią liczbę pokoi (pięć do dziesięciu), a więc obliczyć, ile energii fanem na potrzeby łazienkowych.

Teraz o typach urządzeń gospodarstwa domowego:

  • Wentylatory osiowe ścienne. Cały mechanizm jest ukryty operacyjny zainstalowany w ścianie nadwozia. Poza przedniej lewej części – osłonę, dzięki której proces wlot powietrza jest zrealizowany. Zdecydowana Design Plus – wentylator w łazience doskonale pasuje do każdej rejestracji wzoru pokojowej jest organiczny na tle najdroższych współczesnych płytek.
  • Ostrzem konstrukcje sufitowe. Ich część robocza także „utonął” w sufitem jest tylko poza oś, na której zamontowane są lopasti- „śmigła”. Ten rodzaj sprzętu kontroli zanieczyszczenia powietrza nadaje się również w większości palaczy z dowolnego ultralekka konstrukcja.
  • Wentylator łazienka spalin. Często takie urządzenie jest wyposażone w specjalny czujnik, który monitoruje i oznacza poziom wilgotności w pomieszczeniu. Gdy poziom wilgotności określone w normach wznosi Automatyczne wyzwalane, sam wentylator. Ustawienia systemu „Smart” praktycznie zwalnia właścicieli od rutyny ON / OFF. Nawet przy długotrwałej nieobecności właścicieli, nie mogą się bać, że wilgotne zepsuć swoje domy. Dlatego wentylator wyciągowy w łazience, chociaż jest droższe niż zwykle, ale bardzo przydatne i korzystne.
  • Urządzenia z wbudowanym zegarem. Mogą być również pozostawić na długi czas bez nadzoru. Wystarczy ustawić parametry ON / OFF, standardowy okres – od 2 minut do 20. Oznacza to, wentylator do łazienki jest włączone, to prowadzi 2, 5, 15 minut, – jak to jest zaprogramowany, następnie wyłączony, a po określonym czasie zostanie ponownie uruchomiony.
  • Modele połączeniu typu – ustawić timer i przekładnią hydrostatyczną. Oczywiście, są one dość drogie.

Wymagania dla urządzenia wentylacyjnego

Bez względu na rodzaj sprzętu lub zainstalowane, muszą mieć w swojej zewnętrznej ochrony splash projektowania i systemu bezpieczeństwa elektrycznego wzrosły. Wydajność przy wentylatorów do łazienki powinna być nie mniejsza niż 100 m3 na godzinę.