869 Shares 2692 views

oskrzelowe

Co jest oskrzeli, objawy chorobowe i inne kwestie zostaną omówione w tym artykule. Oskrzeli sugeruje obecność w płucach oskrzeli (patologicznie zmienione i zwiększenie średniej i małej oskrzeli). Rozszerzanie w postaci przypominają cylindrów. W zmienionym drzewa oskrzelowego jest prawie zawsze przedstawić element zapalnego. Proces patologiczny zwykle jest zlokalizowany w środkowych i dolnych płatów płuc.

Oskrzeli jest wynikiem zakończenia wrodzona struktur oskrzeli (oskrzela awaria zwłóknienie tkanki chrząstki, zespołem Kartagenera'S), ciężkie zapalenie płuc lub oskrzeli, które zostały przeniesione we wczesnym dzieciństwie. Przyczyną tej choroby może wystąpić spadek reakcji zabezpieczającej oskrzeli i układu odpornościowego (niedobór gamma globuliny i aktywność fagocytarną i in.), Jak również inne, w ciężkiej postaci choroby.

Oskrzeli w przyrodzie mogą być pierwszo- lub drugorzędowa. Przyczyną deformacji oskrzeli pierwotnego jest zwykle wrodzone rozwój tkanki wadę, że powoduje pogrubienie błon oskrzeli. Anomalia występuje ewakuacji plwociny, a tym samym połączenie wtórne. Odkształcenie wtórny występuje ze względu na wszelkie zaburzenia oskrzeli funkcję drenażową (funkcyjne lub organicznych). Obecność stałej przewlekłe zapalenie powoduje bliznowacenie ścian oskrzeli.

Oskrzelowe widać częsty kaszel z odkrztuszaniem ropnej plwociny. Czasami dorośli oskrzelowe bez zaostrzenia wystąpić krwioplucie. Można słuchać sztywnej oddechu podczas świszczący zaostrzenia wilgotny charakter. Z powodu słabej wymiany gazowej w ścianie płuc, pacjent jest w stałym niedotlenienia. Jedną z jego cech jest zewnętrzną manifestacją zmiany palcach jak podudzia i płytkę paznokcia. przypominają one klepsydry.

Rozpoznanie ułatwia badanie pacjenta, zbieranie skarg. Na rentgenowskie klatki piersiowej wzór widoczny cylindrycznej komory, niedodma płuc i zmniejszenie wielkości. Podczas zaostrzenia widzialnego infiltracji tkanek. Nowoczesne metody diagnostyczne pozwalają na dokładne ustalenie położenia choroby i procesu patologicznego. Metody te obejmują tomografię komputerową, bronhografii wykonania z kontrastem. Jest on stosowany w celu wyjaśnienia występowania procesu i ustalania taktyki leczenia medycznego lub chirurgicznego.

Rozstrzenie oskrzelowe, leczenie i rokowanie

Leczenia zależy od występowania procesu chorobowego, częstości występowania i nasilenia zaostrzeń POChP. Celem leczenia jest normalizacja lub w celu poprawy funkcji drenażowej. Aby to zrobić, należy użyć leków rozszerzających oskrzela. Zapewniają one szybki efekt dylatacyjny, eliminując świszczącego oddechu i astmy ataki, normalizowanie wymianę gazową. Leki rozszerzające oskrzela stosuje się w postaci aerozoli do inhalacji. Powołany przez leki wykrztuśne. Pacjent jest ważne, aby uniknąć hipotermii ciężkich ładunków, narażenie na alergeny i infekcje. Bez zaostrzenia obowiązkowe jest przeprowadzenie ćwiczenia oddechowe. Jest to zestaw ćwiczeń, które wzmacniają organizm, mięśnie oddechowe, poprawia krążenie krwi i aktywuje metabolizm. Masaż klatki piersiowej z stukanie (postawy drenaż) promuje lepszy drenaż. Podczas zaostrzenia trudne w obsłudze plwociny sanitarnych oskrzeli z użyciem bronchoskopu. Zaostrzenia są traktowane w szpitalu.
W przypadku rozległych uszkodzeń wielu segmentów lub akcję, niedotlenienie, pokazano leczenie chirurgiczne. Jest również przeprowadzone z ograniczoną oskrzeli i młodym wieku.

Choroba jest, przy odpowiednim leczeniu, terminowego operacji i rehabilitacji wnęk, w większości przypadków, ma korzystny rokowanie.