504 Shares 3304 views

Jak gotować ziemniaki z porcini grzybami w piecu

Nie każdy wie, jak gotować ziemniaki z porciniowymi grzybami w piecu, tak że okazuje się delikatny, soczysty i smaczny. Dlatego proponujemy najprostszą i najszybszą receptę, która wymaga minimum składników i czasu.

Jak gotować ziemniaki z porcini grzybami

Wymagane produkty:

 • Duża świeża żarówka – 3 szt.
 • Białe grzyby bez tuneli powietrznych – 600 g;
 • Ziemniaki młode małe – 6-8 sztuk;
 • Kwaśna śmietanka – 4 duże łyżeczki;
 • Ser jest twardy (można wziąć rosyjski lub holenderski) – 190 g;
 • Liście Laurel – 5 szt.
 • Czerwony pieprz – w razie potrzeby;
 • Krem 20% – 80 ml;
 • Sól jodowana extra – 1,5 łyżeczki do deserów;
 • Suszone koper włoski i bazylia – 1 mała łyżka;
 • Olej roślinny – 25 ml (do prażenia i powlekania formy).

Przetwórstwo grzybów

Przed ugotowaniem ziemniaków z porciniowymi grzybami należy przede wszystkim kupić główny produkt. Jest pożądane, aby jeść bez świec. Jeśli planujesz taki danie nie w sezonie białych grzybów, możesz użyć mrożonych. Więc produkt musi być dobrze posortowany, czyszczony z niepotrzebnych elementów, a następnie pokroić w kostki lub płyty (jeśli jest to pożądane).

Proces przetwarzania warzyw

Białe grzyby gotują się z ziemniakami bardzo łatwo, ale że taki obiad okazał się bardziej aromatyczny i satysfakcjonujący, zaleca się dodatkowo dodać głowy cebuli. Razem z bulwami ziemniaków należy je umyć, wyczyścić i pokroić w kręgi.

Proces napełniania

Aby pyszne piec ziemniaków z grzybami, należy przygotować specjalny opatrunek z wyprzedzeniem. Aby to zrobić, musisz wziąć kieliszek, wlać do niego olej i podgrzać go dużo. Dalej w naczyniach trzeba układać białe posiekane grzyby, złamane liści laurowych i cebuli. Składniki te należy smażyć przez średnie ogrzanie przez 23 minuty, a na koniec posypać solą jodowaną, kwaśną śmietaną, śmietaną, czerwoną papryką, suszoną bazylią i koperkiem.

Obróbka cieplna naczynia

Pyszne jest smażenie ziemniaków z porciniowymi grzybami i może być na piecu gazowym. Ale aby to danie było soczyste, postanowiliśmy piec go sosem w piecu. Do tego należy przyrządzać potrawy z desek w 6-8 centymetrach, aby smarować jej powierzchnię olejem roślinnym, a następnie układać ziemniaki posypane solą i pieprzem. Na wierzchu warzyw należy rozsiewać sos z cep, cebuli, śmietany i kremu. Taki opatrunek powinien obejmować całe plasterki ziemniaka. Pod koniec dania zaleca się pokrycie grubą warstwą tartego sera i natychmiast wyślij do piekarnika. Taka pachnąca garnek przygotowuje się przez 34-38 minut. W tym czasie warzywa staną się miękkie, a ser będzie całkowicie stopiony.

Jak podawać na kolację

Teraz wiesz, jak robić ziemniaki z porcini grzybami w piecu. Powinien być podany do stołu w stanie gorącym na porcjowanej płycie. Powyżej naczynia można ozdobić liśćmi natki pietruszki lub zielonej sałatki. Również do pieczonych ziemniaków pożądane jest przedstawienie ostrego ketchupu i chleba pszennego.