577 Shares 4716 views

Funkcja i struktura ludzkiego zęba

Ząb jest tworzenie się kości, co jest przechowywane w pęcherzykach z górnej i dolnej szczęki. Główną funkcją szczęki krojenia żywności, edukacji spójnych wypowiedzi i udział w procesie oddychania.
Istnieje kilka grup podmiotów, z których każdy ma indywidualną strukturę zęba. Na przykład, frez 4 umieszczony na pierwszym planie szczęk, przeznaczone do cząstek żywności przekąski. Po obu stronach siekaczy są psy, które są przydzielone unikalną formę. Ich główną funkcją jest łzawienie żywności na małe kawałki. Duże i małe zęby trzonowe są zaangażowane w procesie szlifowania i szlifowania dokładnego więcej. Najdalszym zęby, które pojawiają się na 20 lat, zwane zębami mądrości.
Całkowita struktura zęba jest, że istnieje zębiny i rdzeń. Rdzeń zęba składa się z zakończeń nerwów i naczyń krwionośnych, i zębina korony zęba powleczone stałą szkliwa. korony dentystycznej kilku powierzchni, ponieważ rdzeń jest otoczony ze wszystkich czterech stron. Sama szkliwa jest najtrudniejsza substancji w całym organizmie ludzkim, ponieważ składa się z wapnia.
Struktura szczęk składa się z kilku zębów (w stanie dojrzałości wynosi 32), zamocowany w górnej i dolnej szczęki kości. Pomiędzy obie części połączone są szczęki skroniowo-żuchwowego stawów, dzięki czemu może być otwieranie i zamykanie ust. łatwych kliknięć, że nie jest to poważny odchylenie można usłyszeć podczas gwałtownych ruchów.
Należy przeznaczyć zębów mlecznych i stałych, ponieważ każda grupa ma swoją funkcję. pojawiają się zęby mleczne w pierwszym roku życia, stopniowo wypadają i są zastępowane przez stały wzrost. Struktura podstawowych zęby przystosowane do jedzenia stałych pokarmów, do którego dziecko przyzwyczaja się stopniowo. Również dziecięce zęby są niezbędne dla prawidłowego tworzenia stawu szczękowego oraz osoby jako całości. Zazwyczaj 1,5-2 lat dziecko powinno mieć 20 zębów mlecznych. Zwłaszcza pojawienie się pierwszego i kolejnego niestałego zębów to ból i zapalenie dziąseł. Bardzo często, że dziecko staje się bardziej drażliwy i nastrojowy, jego temperatura ciała wzrasta, jest biegunka.
Stała struktura zęba tworzy się w 6-7 lat. Kolejność absolutnie takie same jak w erupcji zębów mlecznych. Ostateczna zmiana występuje około 12-13 lat, nie licząc zębów mądrości, które rosną znacznie później. Bardzo często, ząb mądrości rośnie boleśnie i powoli zaczyna się załamać. Aby uniknąć zniszczenia struktury zęba faza, zaleca się, aby usunąć je na zainfekowanym zęba nie jest naruszone przyległe struktury.
Oczywiście, struktura zęba musi być utrzymywana przez całe życie. Niedostatecznie ustna właściwa opieka zdrowotna oraz brak środków zapobiegawczych może prowadzić do poważnych chorób dziąseł i próchnicy. Należy pamiętać, że wiele z tych produktów ma negatywny wpływ na kondycję i zdrowie swoich zębów, więc po każdym posiłku trzeba oczyścić jamę ustną z resztek żywności. Idealnym rozwiązaniem jest regularne czyszczenie za pomocą szczotki i pasty, ale to nie zawsze jest dostępny w nowoczesnej strumienia życia. W chwili obecnej istnieje wiele sposobów na utrzymanie czystości jamy ustnej w ciągu dnia (gumy do żucia, nici, wykałaczek, etc.).

Proces czyszczenia zębów jest oddzielny rozdział w stomatologii, ponieważ nie jest techniką jakościową i rządzi do czyszczenia zębów. Kiedy wszelkie nieprawidłowości i odchylenia wskazane, aby szukać pomocy u specjalisty, który bada i przepisać odpowiednie leczenie lub profilaktyka chorób przytrzymaj.