757 Shares 3523 views

sos pieprzowy stek: Przepisy w domu

Słowo „sos” jest pochodzenia francuskiego i oznacza „sos”. Jest to przyprawa do dania głównego, która obejmuje warzywa, przyprawy, bulion, śmietanę i wiele innych składników. Od czasu pojawienia sosów we Francji w XVII wieku, zaczęli dawać imiona nazw tych produktów, dla których zostały one wytworzone. I pojawił pieprz sos, musztardę, cebulę i tak dalej. D. Dziś skupimy się na sos na bazie pieprzu, który jest tradycyjnie przygotowane steki z mięsa.

Klasyczny sos pieprzowy

Jednocześnie ostry i delikatny kremowy sos pieprzowy smak doskonale harmonizuje z mięsa. To jest tradycyjnie stosowany jako przyprawa do steków wołowych i innych „męskich” dań.

sos pieprzowy dla receptury stek jest sugerowane poniżej, jest wykonany z pieprzu. Co będzie to kolor zależy od preferencji kucharza. W oryginale mieszaniny biały, czarny, różowy i papryki zielone, ale można wziąć jeden z prezentowanych gatunków. Przed gotowaniem należy wstępnie szlifować.

Upiec cebulę na patelni dodać pieprz, sól, wlać brandy i podpalił go z meczu. Tutaj musimy być szczególnie ostrożni, jak płomienie wzrośnie wystarczająco wysokie. Po 2 minutach, brandy odparowano. Teraz możliwe jest dodawanie śmietany (70-100 ml), do wrzenia i usunięcia ciepła lub gotować aż grubości. To wszystko zależy od pożądanej konsystencji. Podawać na gorąco, podlewanie sos stek lub zimno w spodki.

Tradycyjny sos pieprzowy stek: przepis ze zdjęciem

Smak konwencjonalny sos pieprzowy ma wyraźny notatki śmietanę. On jest łagodny, ale z pikantnej przyprawy na podniebieniu. Gotować po prostu, nawet niedoświadczony gotowanie.

Do tego sosu jest brane szalotki, które dodatkowo dają jej delikatną strukturę. Trzecia część łodyga możliwie precyzyjne i narybku w maśle. Dodaj świeżo zmielony pieprz, przepuszcza przez specjalnego młyna i solą. Wlać brandy, zapalić. Po 2 minutach dodać śmietanę. Trzymaj sos pieprzowy na ogniu aż do uzyskania gęstej konsystencji.

Oryginalny pieprzu na bulionu mięsnego

Nawet najlepszy stek naprawdę ujawnia jego smak tylko w połączeniu z sosem. Dodaje skórkę do mięsa, soczyste, co dosłownie topienie się w ustach. Tradycyjnie podawane sos pieprzowy stek na bazie pieprzu, brandy i śmietany. Na specjalnym smaku, można umieścić skoncentrowany bulion – tylko jedną łyżeczkę, a sos nabiera zupełnie innym tonem.

Po pierwsze, w maśle z drobno posiekanych warzyw karmelizacji cebulę i czosnek. Na sos jest bardziej odpowiedni szalotka, która ma słodki smak, ale dopasowanie i cebulę. Głowę trzeba ½ i 2-3 ząbki czosnku. Gdy cebula się Barwnik karmelowy, dodano łyżkę skoncentrowanego bulionu kilka czarno-zielona papryka (może być trochę zgniatać wałkiem), 50 g koniak, a bezpośrednio potem zapalić zawartości naczynia. Jest to cecha przygotowania tego sosu – alkohol palić, a zapach pozostaje.

W ostatnim etapie wytwarzania szalce wylano kremu: 100-150 ml, w zależności od zawartości tłuszczu (% wyższą niż w opakowaniu, tym mniejsza jest objętość). Teraz sos pieprzowy na stek trzeba sprowadzać do gęstej konsystencji. Mogą natychmiast wlać gotowane mięso lub służyć oddzielnie spodki.

Pepper Steak (pieprz stek) z sosem

Cechy gotowanie to stek jest to, że jest smażone w pieprzu, który musi się toczyć przed wysłaniem na patelni. A następnie w tym samym oleju gotować sos, biesiadowanie na aromat i smak pieczonych mięs.

Czarny pieprz do panierki nie jest konieczne szlifowanie, zmiażdżyć go całkiem sporo i można zwinąć ją do steków po obu stronach. W tym samym czasie na patelni roztopić masło. Włożyć steki i smażyć na dużym ogniu, aż chrupiące. Następnie wysłać mięso „relaks”, w szalce bez usuwania go przed ciepłem, dodać 20 g koniak, 200 ml śmietanki, dodanie gorczyca łyżce i sól do smaku. Gotować przez pieprzem stek (których receptury przedstawiono powyżej) przez 10 minut. Następnie dodać do patelni smażone steki przed, wyłączyć grzanie i niech chłonąć sos przez 5 minut z każdej strony.

Pieprzny czerwony sos

Sos ten można nazwać analogiem słynnego Red Devil (Red Devil), jeśli nie skład. W oryginale, jest wykonana z czerwonego pieprzu cayenne. W recepturze tej substancji nie jest obecny, ale nie gorzej, a nawet wygrywa, ponieważ ma bardziej naturalny skład.

Aby przygotować gorący sos pieprzowy w domu, trzeba będzie dwa duże słodka czerwona papryka, 1 chili papryka, ½ cebuli i 2 ząbki czosnku.

Posiekaną cebulę i czosnek i smażyć na oleju roślinnym. W gorącej patelni dodać pokrojone dzwon paski pieprz chili. Sauté wszystkie składniki do miękkości, doprawić solą. Przenieść gorącej masy w misce mieszalnika i miesza do jednorodności. Przejazd do spodków i służyć do tradycyjnej befsztyk.