369 Shares 5826 views

Co jest arboreta i ogrody botaniczne

Często odwiedzić park odpocząć, uciec od zgiełku i zanurzyć się w cichej i spokojnej atmosferze. Ale mogą być tworzone nie tylko do rekreacji i rozrywki, ale także, na przykład, mają tematykę badań. Parki wiele różnych gatunków, takich jak historycznego, zoologiczne i pomnika, ale w tym artykule będziemy mówić o arboretum i ogrodu botanicznego. Spójrzmy na ich przeznaczenie i historii.


Szkółki: Definicja

„Arboretum” w języku greckim oznacza „drzewo”. Łacińska nazwa będzie brzmieć jak „Arboretum”. Arboretum – strefa arboretum, który jest przeznaczony do rekreacji publicznej. Obszar ten jest zarezerwowany dla jego uprawy w otwartym roślin drzewiastych ziemia, które są umieszczane na pewnych podstawach, takich jak ozdobne i geografii. Należy zauważyć, że większość z arboretum są ogrody botaniczne, ale nie mogą być niezależne jednostki. Arboretum zaczęły pojawiać się w związku z rozwojem tej dziedziny botaniki jako Dendrologii.

Uwaga arboretum z najbardziej zróżnicowaną kolekcję drzew: Soczi, Leśnictwa Akademii Inżynierskiej w Petersburgu, a także Głównego Botanical Garden RAS (Moskwa). Za granicą są następujące przykłady: Arboretum Kórnickie parków w Polsce arboretum w Kew (niedaleko Londynu), arboretum z Nikitsky Ogród Botaniczny w Krymie. Arboretum mogą mieć wąskie podejście, to tylko niektóre rodzaje roślin mogą być uprawiane w nich. To może być siringarii (specjalność uprawy liliowy) populetumy (topola) albo koniferetumy Pinar (iglasty) frutitsetumy (krzewy) vititsetumy (pnącze).

Istnieje powszechne reguła dla wszystkich arboretów: wszystkich drzew i krzewów znajdujących się w systematyczny sposób. Oznacza to, że ci, którzy należą do tego samego rodzaju, zostaną zasadzone na osobnej stronie. Zwiedzanie Arboretum, można zapoznać się z niesamowitym światem roślin, zagrożonych lub już nie występują w przyrodzie.

Historia wystąpienia

Drzewo w świecie roślin zawsze zajmowały ważną rolę, ponieważ w całej historii ludzkości przyniósł ogromne korzyści dla ludzi. W 18 wieku prace nad Dendrologii, ale oni po prostu odzwierciedlać opis zewnętrznych oznak roślin. Później, naukowcy zaczęli radzić sobie z takimi problemami, jak aklimatyzacji drzew, uczyć ich genetyka, a także tworzenie nowych gatunków. Szczególną uwagę zwrócono na wstępie – wprowadzenie upraw w tych miejscach, które nie są charakterystyczne dla ich siedliska.

Zadania stojące przez te podmioty

Arboreta i ogrody botaniczne są bezpośrednio związane z ziemiami obszarów specjalnie chronionych. Są to oddzielna kategoria obszarów chronionych, gdzie istnieją specjalne kolekcje roślin w celu wzbogacenia flory i różnorodności biologicznej. Ponadto, są one zobowiązane do przeprowadzenia szeroko zakrojonych działań, badań i nauczania. W tych agencji ochrony środowiska do rozwoju bazy naukowej architektury krajobrazu, ogrodnictwa ozdobnego, ogrodnictwa, wprowadzeniem dzikich roślin w kulturze, aby chronić je przed szkodnikami i chorobami, a także wiele innych.

Reżim prawny arboretum i ogrodów botanicznych

Spójrzmy na który te tereny. Grunty, na których znajdują się ogrody botaniczne i arboreta są przekazywane na własność niektórych instytucji. Wewnątrz urządzenia te są podzielone na różne obszary funkcjonalne: ekspozycja, naukowych, doświadczalnych i administracyjnych.

pomniki przyrody, szkółki, ogrody botaniczne mają szczególny reżim prawny. Pierwszy ustanowiony na mocy decyzji rządu rosyjskiego i organów wykonawczych Federacji Rosyjskiej na wniosek uprawnionych organów państwowych w dziedzinie ochrony środowiska.

Ci, którzy są zaangażowani w działek, które są pomniki przyrody, są zobowiązani do prowadzenia działań w celu zapewnienia szczególnej ochrony reżimu. ogrody botaniczne i arboreta są oba spotkania regionalne i federalne. Na ich terytorium są zakazane czynności, które nie są związane z wykonywaniem ich zadań i może zagrozić integralności kwiatowymi obiektów.

Przykładem znanego Arboretum w Rosji

Dendrologiczne, botaniczne parki i ogrody rozłożone na całym świecie. Wiele z nich w Rosji. Dobrym przykładem takiego parku można nazwać Soczi Arboretum, która jest częścią Soczi Parku Narodowego. On, podobnie jak w innych podobnych obiektach, działa jako drużyna Zielonej Collection. Położony w samym sercu kurortu, jak wspaniałym obszarze egzotycznych flory i fauny. Istnieje ponad 1700 gatunków drzew i krzewów, które zostały zebrane z różnych części świata.

Soczi Arboretum z jego struktur architektonicznych, rzeźb i fontann wygląda jak dzieło sztuki. Pojawił się na południowym ośrodku pod koniec 19 wieku, aw latach 50. ubiegłego wieku został przebudowany. Obecnie park obsadzony ponad 2 tysięcy gatunków przedstawicieli fauny na świecie. Od dawna wpisany w programie wycieczki większości turystów. To jest tropikalna królestwo zachwyca różnorodność egzotycznych roślin, które kwitną nawet w zimie. Niedaleko, w dzielnicy Adler, również znajduje się arboretum „Southern kulturę”.

Jaki jest ogród botaniczny?

Zgodnie z definicją, która dała ogrodu botanicznego w Międzynarodowych ogrodu botanicznego, jest to organizacja, która posiada udokumentowane kolekcji żywych roślin, które są wykorzystywane w celu badań naukowych, jak również procesów edukacyjnych, różnorodności biologicznej i flory pokazów prezentowanych w nim. Inna definicja stwierdza, że ogród botaniczny – tereny zielone, stworzony do celów wymienionych powyżej. Że istnieje różnica w interpretacji tego pojęcia jest tylko w tym, że jest on nazywany terytorium lub organizacji.

W dzisiejszym przedstawieniu przez to określenie ma specjalnie chroniony miejską działkę, na podstawie zasobów, które są ogrody, zielone udokumentowany zbiór. W ogrodach botanicznych zwykle działają szklarnie, żłobki, zielników, zwiedzanie i działów edukacyjnych.

Zbiór Głównego Botanical Garden, który znajduje się w Moskwie, istnieje wiele gatunków roślin z krajów półkuli północnej, które nie są od razu w stanie przyzwyczaić się do niezwykłego klimatu dla nich.

Po raz pierwszy wprowadzono Botanical Garden?

Pierwszy ogród botaniczny powstał w XIV wieku we włoskim mieście Salerno, który był znany w średniowieczu, najstarszej szkoły medycznej w Europie. Jeden z najbardziej znanych lekarzy było wtedy Matthaeus Silvaticus, który również był botanikiem. W tamtych czasach głównym źródłem leków były różne rośliny.

Ten człowiek po raz pierwszy odkrył ogród botaniczny: to studenci, którzy w przyszłości byłoby zostać lekarzem, aby zapoznać się z roślin leczniczych. Nazwę nadano mu na cześć rzymskiej bogini mądrości – „Garden of Minerva”. Stał się miejscem, gdzie zaczęli uprawiać rośliny do celów naukowych. Te ogrody były później rozprzestrzenił się we Włoszech, a następnie pojawił się w innych krajach europejskich. Na początku trzymali orientacji medycznej, a następnie zaczęły być tworzone, a także z innymi celami.

Działalność ogrodów botanicznych

W naszym kraju, pierwszy ogród botaniczny pojawił się pod Piotra I, czyli w 1706 roku. Został on stworzony, aby uprawiać rośliny lecznicze w nim, a nazwa podkreśla tylko jego ostrość – „farmaceutyczny Garden”. Ale jak on niósł i zadania edukacyjne. Król potem zasadził ogród w modrzew, jodła i świerk, dzięki czemu odwiedzający mogą zobaczyć wyraźnie różnice między nimi.

ogrody botaniczne są chronione obszary naturalne i instytucji naukowych. Ich powierzchnia jest podzielona na sektory, które odpowiadają niektórych strefach klimatycznych. Dla tych roślin, które nie mogą osiedlić się w otwartym polu, zbudować szklarnię, gdzie tworzone są odpowiednie warunki. Jako instytucje akademickie, ogrody botaniczne wykonać następujące zadania: opracowanie roślin i ochrony rzadkich gatunków. Gdy te instytucje są zielnik zbiory biblioteki literatury dotyczącej botaniki, istnieją wydziały poznawcze.

Chiny to największy ogród botaniczny, zakres terytorium, które jest niesamowite. jest przekreślona przez 13 rzek, są góry i doliny. W Ogrodzie Botanicznym Nikita, który znajduje się na półwyspie Krym, rośnie drzewo oliwne, którego wiek wynosi ponad 2000 lat. Ale najbardziej duży ogród botaniczny w Europie jest główny ogród botaniczny o nazwie N. V. Tsitsina Rosyjska Akademia Nauk (Moskwa). Najbardziej wysunięty na północ punkt w świecie, w którym istnieje taki obiekt – jest Norwegia. W naszym kraju znajduje się na Półwyspie Kolskim.

wniosek

Na podstawie zawartych tu informacji, staje się bardziej oczywiste niezbędne udogodnienia, takie jak arboretum i ogrodach botanicznych. Niosą wiele funkcji i odzwierciedlają całe piękno flory naszej planety. W tych częściach naturze człowieka, w jednym miejscu można zobaczyć różne rodzaje roślin zebranych z całego świata.