504 Shares 2635 views

Resekcja wierzchołka korzenia jako sposób ratowania zęba

Radectomy – Zabieg ten ma na celu usunięcie wierzchołka pacjenta w celu uzdrowienia i konserwacji. W praktyce lekarskiej coraz częściej przeprowadzane resekcji małych zębów trzonowych i siekaczy centralnych.

Radectomy jest wskazanie w przypadku:

 • tworzenie na górnej torbieli korzenia zęba;
 • Niezdolność do konwencjonalnego leczenia próchnicy zębów, ze względu na wpływ na jego uszczelnienie długi okres czasu;
 • znaczące kanały zębowe krzywizny;
 • obecność ciała obcego w części korzenia zęba;
 • nasilenie zapalenia przyzębia;
 • Złamanie korzenia zęba;
 • Obecność perforacji ściany korzenia zęba.

W niektórych przypadkach resekcja korzenia zęba jest uważane za nieskuteczne i niewłaściwe. Takie przypadki to:

 • lub ostrego zaostrzenia przewlekłego zapalenia przyzębia ;
 • silny ruchomość zęba ;
 • dostępność do korzenia zęba dużej ziarniaków;
 • całkowite zniszczenie korzenia zęba.

Przeprowadzenie tej operacji jest przeciwwskazany u pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Radectomy nie może być wykonane w czasie choroby u pacjenta z dławicą, ostrej niewydolności oddechowej, SARS, grypa, etc.

Często głównym zajęciem chirurga stomatologicznego, wbrew powszechnemu przekonaniu, nie jest problemem usunięcie zęba i wdrażanie środków, aby go zapisać. Ząb do usunięcia, z reguły tylko w rzadkich przypadkach, gdy normalne leczenie stomatologicznych już nieaktywny. Resekcja wierzchołka korzenia zęba, z powodzeniem prowadzone w stomatologii chirurgicznej w ostatnich dziesięcioleciach, jest jednym z głównych sposobów oszczędzania zęby. Podobna operacja odbywa się pod infiltracji lub przewodzenia znieczulenia jest następujący.

Na dziąsła z zębem pacjentów prowadzone małe nacięcie, przez które przy późniejszym cięcia tej części zęba, gdzie miejscowe zapalenie, guz lub torbieli. Po przeprowadzeniu tej procedury, specjalista ma dostęp bezpośrednio do korzenia zęba i kładzie na nim pieczęć, aby zapobiec dalszemu rozwojowi stanu zapalnego. Wczesne leczenie ran promuje wprowadzanie do niego specjalnych preparatów sprzyjających szybkiej regeneracji tkanek. Dziąseł nacięcie podlega sieciowaniu. Po wygojeniu dziąsła na REANIMOWAĆ korony zęba może być dostarczona.

Po zabiegu pacjent jest wolno używać silnych i pikantnych potraw. Ponadto, raz na trzy miesiące do roku po zabiegu zaleca się odwiedzić dentystę i zrobić prześwietlenie korzenia zęba.

Chirurgiczne usunięcie górnej części zęba, odnosi się do liczby minimalnie inwazyjne, chociaż bardzo skomplikowanych procedur chirurgicznych. Stwierdził on, co do zasady, w normalnych warunkach, klinikę dentystyczną. Operacje wymagane poprzedza depulpation (usunięcie z pulpy lub wiązki nerwów), jeśli nerw dentystyczny nie została jeszcze usunięta. Procedura ta w obecnych warunkach jest dość szybkie i bezbolesne dla pacjenta.

Należy pamiętać, że usunięcie górnej części korzenia zęba jest zabieg chirurgiczny, a zatem, jak w przypadku każdego zabiegu, może to spowodować komplikacje (stabilność zmniejszona do zębów, dziąseł zapalenie z powodu infekcji), którzy spotykają się dziś, na szczęście bardzo rzadko.

Resekcja wierzchołka korzenia odkłada usunięcie zęba przez długi okres czasu. Zazwyczaj przez kilka lat życia ząb wpływ takiego postępowania, nie martwi się o jego właściciela. Ponadto, jeśli to konieczne, jej główne może być stosowane jako podłoże do protezy. Główną wadą tego procesu jest zniszczenie integralności anatomicznej zęba, które zwykle prowadzi do obniżenia jego głównej funkcji ze względu na skrócenie korzenia.