159 Shares 5407 views

Jak napisać autobiografię podczas ubiegania się o pracę

Podsumowanie – nie jest jedyną rzeczą, która jest wymagana od pracownika podczas ubiegania się o pracę. Co więcej, jeśli wybierasz się do dużej korporacji, gdzie jest ścisły wybór kandydatów. W takim przypadku rekruter może poprosić o opis i zalecenia. Ważne jest również, aby wiedzieć, jak pisać autobiografię.

Wydaje się, dlaczego potrzebuję autobiografii, kiedy pracuję, kiedy mam wznowienie, które zawiera takie informacje, jak edukacja, doświadczenie i umiejętności? Faktem jest, że biografia koncentruje się bardziej na wewnętrznym świecie twórcy. To znaczy, teoretycznie, powinno ujawnić pewne cechy swojej osobowości, których nie zobaczysz w CV.

Więc jak pisać autobiografię tak, że lubi nasz potencjalny pracodawca? Właściwie nie ważne, nawet to, co zawiera się w takich epistolarnych gatunkach, jak wiele tego robisz. Autobiografia idealna do prezentacji to gdzieś arkusz papieru A4 wypełnionego z jednej strony. Jednocześnie można pisać zarówno odręcznie, jak i wpisać historię swojego życia na komputerze. Z nią najbardziej prawdopodobne, aby zapoznać się nie tylko z przyszłym szefem, ale także z menedżerem zasobów ludzkich, a także z psychologiem. W rzadkich przypadkach zdarza się, że pisemny jest badany przez grafologa – ważne jest, aby napisać go ręcznie.

Jakie punkty powinny mieć dobrą autobiografię? Przykładem pracy niespecyficznej, dajemy teraz. Natychmiast dokonać rezerwacji: jeśli jesteś twórcą, możesz dać sobie radę w prezentacji, jeśli przykładasz się na stanowisko księgowego lub menedżera, lepiej nie być oryginalny.

Najważniejsze jest to, jak napisać autobiografię – trzymać się pewnego planu przedmiotów, zachowując swobodny styl prezentacji. Możesz zacząć od daty urodzenia: gdzie i kiedy się urodziłeś. Następnie napisz o zawodzie twoich rodziców. Na przykład: "Urodziłem się w Nowosybirsku w rodzinie nauczyciela i inżyniera". Następnie opowiedz nam, jak uzyskać wykształcenie – od szkoły po uniwersytety. Określ specjalne kursy, które przeszły.

Następny punkt autobiografii to twoje doświadczenie zawodowe. Krótko opisuj, w jakich firmach i na jakie stanowiska udało Ci się pracować i co przyniosło Ci tę organizację. Jednocześnie należy pamiętać o tym, jak rozwijała się Twoja kariera, jakie sukcesy osiągnęły w pracy. Jeśli masz gratulacje i nagrody, wspomnij je. Jest to niewątpliwy plus w walce z innymi osobami poszukującymi pracy.

Człowiek nie powinien zapominać o takim punkcie, co obowiązek wojskowy. Służył? Określ, w jakiej części i kiedy, jakie masz rangi wojskowe . Kobiety mogą pisać o okresie urlopu macierzyńskiego io tym, jaka rola, jaką odgrywał w ich życiu.

Następnie opowiedz nam o swoim stanie małżeńskim, podaj krótkie informacje o żonie i dziećmi.

Na koniec wskaż dane paszportowe i kontakty do komunikacji: telefon, e-mail. Podaj datę i podpis. Warto wspomnieć, że podczas tworzenia autobiografii nie wymyślaj żadnych faktów z życia. Pamiętaj: łatwo sprawdzić, co napisałeś. Ale aby odzyskać utracone zaufanie pracodawcy swoich marzeń jest prawie niemożliwe. Teraz znasz główne punkty, jak napisać autobiografię do pracy. Sukces w zatrudnieniu!