290 Shares 2686 views

Proste panele słoneczne ręcznie.

Bateria słoneczna nazywa urządzenie uniwersalne dla okrągłej-przemiany energii słonecznej w energię elektryczną. Obecnie duża liczba takich urządzeń można kupić w odpowiednich sklepach. Tylko warto zauważyć, że koszt takich urządzeń jest dalekie od możliwości statycznych średnia płaca człowiekiem. Jednak urządzenia te oferują wysoką wydajność, ponieważ są one wykonane z różnych specjalnie leczonych rozwiązań krzemionki. Ponadto, jakość ogniw słonecznych są produkowane przy wysokich temperaturach i wymaga specjalnego czyszczenia i dużych inwestycji. Ale w zamian za jakość i wydajność nowoczesnych modeli fabrycznych może ogniw słonecznych z rękami z różnych materiałów pod ręką.

W artykule tym opisano, że wytwarzanie baterii słonecznej, która jest wykonana z niewielką ilością tlenku miedzi zamiast roztworów o krzemu. Opisujemy wszystkie potrzebne materiały, w których domowy panel słoneczny będzie pracować dla większej wydajności:

1. Arkusz małe miedzi z materiałów ekonomicznych. Typowo, koszt takiego arkusza wynosi od 150-160 pocierać. za metr kwadratowy. W sumie do 2 paneli słonecznych własnymi rękami, potrzebujemy około 10 centymetrów kwadratowych materiału.

2. Dwa uniwersalny zacisk typu „krokodyl” i czułym instrumentem – amperomierz, który będzie mierzył prąd elektryczny naszego akumulatora.

3. Nowoczesne elektryczny piekarnik gotowanie lub typ palnika gazowego. To urządzenie, musimy zaprojektować ogrzewanie, dlatego najlepiej jest kupić oddzielny palnik do 700 watów, dzięki czemu urządzenie może być podgrzewana do czerwonego.

4. 2 butelki z tworzywa sztucznego z odciętymi szyi. Najlepiej jest użyć zwykłej butelki 2-litrowy jakiejkolwiek wody mineralnej. Jest również prawdopodobne, aby wziąć kilka łyżek soli kuchennej i wody.

5. Uniwersalny arkusz papieru ściernego lub wiertarki ze specjalną dyszą typu ściernego. Ponadto, w celu zamocowania urządzenia stosować zwój blachy.

Jak zrobić ogniwo słoneczne własnymi rękami.

Najpierw musimy wyciąć niewielki fragment blachy miedzianej do wielkości kawałek został zakupiony elektryczny płytę palnika. Następnie umyć ręce i nosić rękawice ochronne, aby uniknąć pozostawienia widocznych plam na tłuszcz i brud urządzenia. Ponadto, trzeba myć blachy miedzianej ze specjalnym detergentem. Więc zmyć z niego cały tłuszcz lub innych miejsc, które będą przeszkadzać w produkcji baterii i doprowadzić do utraty mocy.

Na ogół starają się usunąć wszelkie zabrudzenia i plamy. Może być również stosowany z papieru ściernego lub ściernym typu pędzla na wiertło, aby całkowicie usunąć i usunąć powłokę miedzi na ciętej blachy. Następnie położyć czystą i przetwarzane blachy miedzianej na palniku elektrycznym i włączyć go do maksimum. Miedzi na płytce zacznie się nagrzewać i szybko utlenia się, a zobaczysz, że piękne plamy czerwono-pomarańczowe zaczynają pojawiać się na powierzchni obrabianego arkusza. Kiedy miedź ogrzewa się do najwyższej temperatury, barwna plama zamieni się czarny tlenek miedzi. Takie ogniwa słoneczne własnymi rękami lepiej nie dotykać bez chłodzenia.

Ochłodzić powierzchnię arkusza w powolny, miedź stopniowo zmniejszać. Reszta zespołu ogniw słonecznych z ich własnymi rękami wyprodukować dość szybko bez większych trudności. Drugi arkusz miedzi jest przycięta na wymiar pierwszego i ich części są połączone starannie. Następnie, gdy dwa arkusze umieszczono w butelce i krokodyle „przyłączony” do obu tych blach. Drut z pojedynczego arkusza miedzi jest dołączony do dodatniego i prowadzone przez drugą płytkę z tlenku miedzi – minus. Teraz 2 łyżek sól miesza się z gorącą wodą i ostrożnie wlać do butelki.