107 Shares 6288 views

Amortyzatory „Gazelle”: opis, producenci, komentarze i poglądy

Klapy „Gazela” jest jednym z głównych jednostek zawieszenia samochodu. Kierując maszyna jazda w rzeczywistości, bez tych elementów jest praktycznie niemożliwe. Główną funkcją amortyzatorów – eliminację wibracji podczas ruchu maszyny.

Jakie są amortyzatory na „Gazela” jest lepsza: gaz lub olej?

Naprawiane przez amortyzatory zapewnienia bezpieczeństwa i obsługi.
Wszystkie elementy tego typu są podzielone na dwie główne grupy: wypełniony gazem lub gazem oraz hydrauliczny lub olej.

Każdy typ ma swoje własne cechy, zalety i wady, a spór, który z nich jest lepszy utrzymywany przez dziesięciolecia.

oleo

Drgania pojazdu są tłumione przez obieg oleju z jednej komory do drugiej i niską prasowalność. W rezultacie, drgania przetwarzania energii cieczy smarującej, jest ogrzewany.

amortyzatory olej „Gazelle” mają pewne wady:
• komorę kompensacji zawiera pewną ilość powietrza. Wraz ze spadkiem ilości ropy przechodzi przez komorę bez wysiłku. W rezultacie – szok niemal przestaje zgasić wahania.
• Płyn smarujący może zawierać pęcherzyki powietrza. Ponieważ sprężone powietrze jest łatwiejsze niż zawiesina w oleju przepływa w czasie pracy nie jest smar i mieszaninę sprężonego powietrza. W związku z tym, skuteczność tłumienia hydraulicznych spada.
• lepkość oleju podczas pracy jednostki może zmieniać się w wyniku ogrzewania, co powoduje przyspieszanie jej przepływu. Ze względu na ten efekt znika tłumienia. W zimnie, sytuacja jest zupełnie odwrotna. „Gazela” zawieszenie jest trudne pracy tak długo, jak środek smarujący nie jest całkowicie rozgrzany.
• Częsta jazda na drogach, które sprawiają, amortyzatory „Gazelle”, aby skutecznie działać, może prowadzić do obniżenia wietrzenie oleju i amortyzacji.

Amortyzatory gaz

Komora kompensacji wypełniona gazem takim szczegółowo tłoczonego pod wysokim ciśnieniem do środka. Dla takiego Amortyzatory następujące funkcje.

W porównaniu do oleju napędowego mają większą sztywność, a tym samym prowadzenie samochodu przy dużej prędkości trochę łatwiejsze. Ponadto unika się efektu aquaplaning.

Zmiana temperatury nie ma wpływu na amortyzatorach wypełnionych gazem. Podczas jazdy nie jest ustalona żadnych zmienia efektywność ich pracy.

Ponadto, amortyzatory gaz różnią trwałość.

Jednak i one mają swoje wady:
• amortyzator gazowy „Gazela” droższe niż ich odpowiedniki oleju o 20-30%.
• Części wysoka sztywność obniża komfort poruszania się samochodem.
• Zawieszenie samochodu może nosić się szybko ze względu na zwiększoną sztywność amortyzatorów gazowych.

Gaz lub olej?

Biorąc pod uwagę charakterystykę każdego rodzaju amortyzatorów, możliwe jest, aby wprowadzić następujące wnioski.

Tight gazu jest zwykle instalowane w pojazdach, które są eksploatowane w dość trudnych warunkach. Mają one jednak trochę „ale”: można ich używać tylko z dobrych drogach utwardzonych. Zmiana niektórych innych amortyzatory są często towarzyszy zastąpienia niektórych elementów zawieszenia.

Olej jest najlepiej wykorzystywany do jazdy po drogach, nie odróżnić stan dobry, lub montowane na pojazdach, które straciły sztywność ramy.

naprawy amortyzatorów

Podczas operacji amortyzatory mogą zawieść. W tym przypadku, muszą zakończyć wymianę lub naprawę. Tuleja zawieszenie „Gazelle”, jak szczycie łodygi, chroniony przez gumową osłonę, która chroni elementy przed zabrudzeniem.

Jeśli masz jakieś piski i grzechotki podczas jazdy po drogach należy zdiagnozować zawieszenie. Przede wszystkim wygląda wokół trzonka: Jeśli to się nie powiedzie, nie było oznak korozji lub uszkodzeń, konieczne jest, aby zmienić szczegóły.

Shock "Gazelle" przód

Wymiana odbywa się w następującej kolejności:

• pojazdu podnoszone przez gniazda, po której koło jest usunięte. Jeżeli praca jest wykonywana na dziurę widzenia, jest to możliwe do zrobienia.
• Kluczem do odkręcić nakrętkę 19 śruby, która zabezpiecza amortyzator.
• usunąć zewnętrzną pralki.
• górny amortyzator jest zmniejszona w analogiczny sposób.
• Usunięto samej przepustnicy i wewnętrzną podkładką.
• tuleje są usuwane ze specjalnymi oczkami.
• Zainstalowane nowe amortyzatory.

Tylny amortyzator „Gazelle”

Wymiana na tylnego zawieszenia wykonane najdogodniej w otworze obserwacyjnym.

• poluzować nakrętkę dolnego i górnego mocowania zawieszenia.
• Element zostanie usunięty z dwoma kołkami.
• Na górnej podkładki czopu usunięte.
• Korki gumowe zostały usunięte z występów.
• tuleje pożądane zmiany, a następnie amortyzatory są ustawione w miejscu.

Amortyzatory „Gazela”: producenci

Zagraniczne firmy oferują szeroki zakres niż krajowy, ale koszt ich produktów jest znacznie wyższa. Wśród rosyjskich producentów należy zauważyć „Plaza”, jest zaangażowany w rozwój i produkcję części zamiennych do jedynego naszego przemysłu samochodowego. „Wilgoć” Firma oferuje bardzo szeroką gamę części do tuningu zawieszenia. Istnieje kilka firm, które produkują części do samochodów krajowych wysokiej jakości.

Firmy wymienione powyżej oferują szeroką gamę produktów. Szczegóły są zazwyczaj idealne do samochodów krajowych. Można ustawić amortyzatory „Gazelle” UAZ – są w pełni zgodne z konstrukcji tych maszyn. Z importowane produkty to nie będzie działać: ofiara jest konieczna w celu dostosowania gładkość, zarządzania lub przesunąć mechanizm jako całości. Główną zaletą szoku krajowym nadal jest fakt, że są one oparte na rosyjskich warunkach – zarówno klimatycznych i drogowych, odpowiednio, a życie mają znacznie dłużej.

Do tej pory auto części rynku można spotkać różne modyfikacje amortyzatory – z olejem hydraulicznym. Rosyjscy producenci oferują car „Gazelle” hydrauliczne komponenty olejowe zwiększona pojemność, zwiększając wydajność i stabilność maszyny hamowania przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu planowania i poprawę zarządzania.

Produkowane przez rosyjskich firm amortyzatorów dostosowanych do pracy w trudnych warunkach. Wszystkie dane techniczne są potwierdzone dane z testów i certyfikaty jakości.

Midget krajowe samochody „Gazelle” pracować w bardzo trudnych warunkach, a to wpływa nie tylko na stan całej maszyny, ale także jego poszczególne części – a szczególnie zawieszenie i amortyzatory wstrząsów.

Według statystyk, hydropneumatyczne urządzenia średnio trwa półtora roku użytkowania, a okres ten może się różnić w zależności od stylu, jakość nawierzchni drogi, obciążenie jazdy. W związku z tym elementy zawieszenia muszą być wymieniane co roku. Wybór odpowiednich przepustnic całkowicie zależy od preferencji kierowcy i jego stylu jazdy. Eksperci nadal posiadają opinię, że „Gazelle” idealny stanowią część produkcji krajowej, zaprojektowany z uwzględnieniem specyfiki klimatu i dróg. Zgodnie z tym, takie amortyzatory służyć znacznie dłużej niż zagraniczne odpowiedniki.