700 Shares 1285 views

Jak zrobić monolitycznej podłogi

Zgodnie z sufitów w domach zazwyczaj oznacza organizację wyraźne rozgraniczenie między piętrami. Dawniej stosowane do tego drewniane belki, które pasują w szczeliny. Te dolnym podpuszczony sufitu parteru, a górna była umieszczona podłogi top. Jednak drewno nie jest bardzo dobrze znane w tej roli, więc budowniczowie zaczęli używać nowoczesny sufit monolityczny.

Jest on wykonany z betonu zbrojonego, który ma lepszą jakość niż drewna, a praktycznie żadnego zużycia. Więc dzisiaj można znaleźć starych budynków, gdzie murowane spadła w ruinę, a monolityczna płyta nakładania praktycznie zużyte, a nawet mogą być wykorzystywane do innych celów.

Na typowych budowach wykorzystywane do tych celów konstrukcji betonowych. Są wytrzymałe, niezawodne i łatwe do zainstalowania. Jednakże istnieją projekty, których typowa płyta nie mogą być stosowane ze względu na ich wielkość, lub na plac budowy nie jest wolny dostęp do tej technologii, która pozwoliłaby go zainstalować. W takich przypadkach jest konieczne, aby monolityczny sufit ręcznie. Proces ten jest często określany jako „betonowania”, ponieważ jest to niezbędne do wykonywania pracy z płynnym betonem.

Przed rozpoczęciem takich prac konieczne jest, aby preparaty. Cegła lub murowanych na poziomie nakładania organizacji budowy do belki. Mogą być metalu (w postaci prętów kanału) lub drewna. Są one umieszczone w równej odległości od siebie. Co więcej, jest ona obliczana w każdym przypadku oddzielnie, ale nigdy więcej niż jeden metr. Te belki i będą stanowiły podstawę, na której jest monolityczna sufitu.

Kolejny proces nazywany jest „wzmocnienie”. Sugeruje on, montaż zbrojenia między belkami. Jest to konieczne, aby związać kawałek metalu ze ścian domu i ewentualnie same belki. Na kordy wzmacniające między zalecane stosowanie drutu spawalniczego, gdyż kurczenie się betonu podczas spawania może odkształcać lub nawet przebić.

W rezultacie, należy uzyskać siatki metalowej wraz z belek, która zajmuje przestrzeń, w której to być monolityczny sufit. W ten sposób wszystkie elementy takich gęstych kraty połączonych ze sobą oraz ze ścianami domu.

Po wzmocnieniu niezbędny do montażu ramy drewniane, które będą poniżej powtarzane kształt stropu. Takie deskowanie monolitycznej płyty muszą być bardzo niezawodny. Więc to jest często używane drewniane deski, które podparte dolne podpory.

Dalej jest proces wylewania betonu. Dla dużych ilościach jest lepiej zamówić gotowe rozwiązanie, ponieważ jest to niezbędne do podjęcia pracy w jednym zamachem. Jest to konieczne, aby dokładnego ubijanie, aby uniknąć pustych przestrzeni w końcowym produkcie.

Po wielu procesach nakładania gotowy rekomendowane osłonę, aby zapobiec przedostawaniu się wilgoci i ochrony przed wpływami środowiska. W tym stanie, powinno być do całkowitego zestalenia. Dla większej pewności budowniczych przypisać do niego kilka dni, po których film jest usuwany i demontażu szalunku. Stałe sufit jest gotowy.