897 Shares 9909 views

Spalanie Bush – unikalną roślinę

Płonący krzew – zakład zaskakujące wzmianki o nim w Biblii i starożytnych manuskryptów. Jego nazwa jest całkiem uzasadnione, ponieważ w okresie letnich upałów w przypadku braku elektrowni wiatrowej jest spowite we mgle światła, które zapala świeci mecz, a sama roślina nie cierpi. Występuje więc niezwykłe ze względu na parowanie olejków eterycznych produkowanych we wszystkich naziemnych częściach krzewu.

Według oficjalnej klasyfikacji tej rośliny nazywamy Dictamnus. W języku potocznym nazywa dziki anyż i fraxinella. Spalanie Bush – wieloletnia roślina zielna należącej do rodziny Rutaceae. Średnica może osiągnąć wysokość 1 m na 80 cm. Korzenie potężnego drzewiastych. Łodygi są proste, mocne, rozgałęzionego na górze, lipkovatye w dotyku. Pierzaste liście, o kształcie podobnym do liści popiołu (stąd jeden z tytułów).

Obszar uprawy tej rośliny jest dość szeroka, od Morza Śródziemnego aż na Daleki Wschód. W naturze yasentsy rosną wśród krzewów, na brzegach lasów, skalistych klifów.

Płonący krzew – zakład skromny, bardzo wytrzymałe. To bezproblemowo rośnie w pełnym słońcu i półcieniu jak ubogich glebach, a uprawiany. Fraxinella ma charakterystyczny zapach, coś przypominający anyż anyż, popularne wśród małych ludzi.

To wieloletnie kwitnie na początku lipca i kwitną przez miesiąc. Duże, szeroko otwarte dzwon z długich zakrzywionych pręcików, białe lub różowe – to jest jej kwiat. Płonący krzew produkuje racemes luźne kwiatostany, które przyciągają i ich zapach. Ale nie powinniśmy tego robić, albo pojawia się ból głowy, osłabienie i senność. Jeśli dotkniemy roślinę, otulony mgłą, można uzyskać oparzenia z tworzeniem się pęcherzyków i niegojących rany, po których blizny mogą pozostać. W pochmurną pogodę, roślina jest całkowicie nieszkodliwe.

Ripple fraxinella możliwe przez nasiona, sadzonki i podział. Nasiona dojrzewają w wczesną jesienią, siać je lepiej przed zimą, jako dobrego kiełkowania, one nie różnią. Wiosna lub jesień (ale nie w lecie!) Może być podzielony na „buszu”. Spalanie Bush najprostszy neodrevesnevshie propagowane przez sadzonki, które muszą być brane „do nogi”. Korzystnie, po ich ukorzenienia przetwarzania stymulator ukorzenienia i bezpośrednio umieścić w sposób stały, utrzymując na odległość 40 cm, ponieważ Przeszczep cierpią źle. Wyhodowanych z nasion roślin kwitnie, zwykle w czwartym roku, ale z sadzonek – można zadowolić kwitnienia następnego.

Pomimo faktu, że palenie krzew – roślina jest trująca, jest on powszechnie stosowany w medycynie ludowej i tradycyjnej. Przy jego pomocy w leczeniu depresji, alergii, infekcji dróg oddechowych, malarii tropikalnej, świerzb, padaczki i wydalają robakami. Jednak nie jest to konieczne, aby angażować się w siebie. Jest on używany w kuchni. W Gruzji, na przykład, z jej kwiaty produkowane przyprawy i mięsne przystawki.

W krajobrazie projekt fraxinella stosowane w mixborders, a w jednym sadzenia. On dobrze dogaduje się z suchych roślin, takich jak kochający daylilies, Monarda, Heuchera, etc. Biorąc pod uwagę specyfikę roślin, nie należy umieszczać go w pobliżu torów, zwłaszcza dla tych, którzy mają małe dzieci i zwierzęta. Być może nie trzeba umieścić na swojej stronie, a także podziwiać z daleka.