127 Shares 9147 views

Malowanie dysków własnymi rękami – to łatwe

Koła kół ostatecznie tracą piękno, które miały na magazynach. Podczas operacji na nich nieuchronnie są ślady na skutek uderzeń kamieni i korozji, różne zadrapania, które zepsują cały wygląd. Ale w większości przypadków takie defekty skupiają się tylko na górnych warstwach ochronnych. Mogą więc zwrócić stary wygląd, co wymaga malowania płyt. Prawie każdy może wykonywać takie prace ręcznie.

Aby wykonać ten sam rodzaj pracy , musisz:

– mydła ciepłej wody i mydła;

– starter;

– szczotka metalowa;

– sieczka, noża lub płaskiego wkrętaka;

– rozpuszczalnik lub aceton;

– papier ścierny:

– farba;

– lakier.

Etapy malowania tarcz

Lakierowanie felg – to dość długie wydarzenie. Więc musisz być cierpliwa. I wszystkie prace nad kolorowaniem można podzielić na kilka oddzielnych etapów.

Czyste czyszczenie

Najpierw trzeba oczyścić dyski z brudu, kawałków rdzy i starej farby. Początkowo oderwać górne warstwy zanieczyszczeń śrubokrętem lub małym nacięciem. Lub innego narzędzia, z którym będzie to najbardziej wygodne do pracy.

Miękkie czyszczenie

Następnie wyczyść felgi z drobnych pozostałości starej farby. Prace te można wykonywać ręcznie przy użyciu papieru ściernego lub szlifierki z kółkiem emulsyjnym. Rezultatem pracy jest tarcza kół bez śladów starej farby.

Płukanie dysków

Po poprzednich etapach pracy na płytach jest wiele drobnych pyłów, które należy starannie usunąć. Jeśli tego nie zrobisz, malowanie tarczami własnymi rękami będzie niespełna i krótkotrwałe. W celu zmycia pozostałego zabrudzenia, najlepiej umyć ciepłą wodą z mydłem , kilkakrotnie spłukać ciepłą wodą i osuszyć.

Primer

Czyste i suche tarcze muszą być traktowane roztworem startera. Jest to konieczne, aby powierzchnia miała dobrą przyczepność do powłok lakierniczych. Zanim jednak rozpocznie się proces zalewania, należy odtłuścić powierzchnię tarczy. W tym celu odpowiedni jest aceton lub biały spirytus. Proces samoczyszczania przeprowadza się w kilku etapach: nakłada się jedną warstwę zaprawy, po 10 minutach nakłada się drugą warstwę, a następnie trzecią. A jeśli podczas gruntowania na powierzchni zostanie utworzona kropla, należy ją usunąć papierem ściernym drobnoziarnistym. Po nałożeniu wszystkich warstw dyski są suszone przez określony czas przez producenta gleby, aby zapewnić najlepszy kolor.

Barwienie

Malowanie pędzlem ręcznym na tym etapie polega na nakładaniu farby na gruntowaną powierzchnię. Zasadę stosowania nie różni się od stosowania startera. Jedyną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, wskazanych na pojemniku farbą. Po naniesieniu ostatniej warstwy farby dysk pozostawia się w normalnej temperaturze pokojowej w dobrze wentylowanym miejscu, aż zostanie całkowicie sucha. Jest to konieczne przy wysokiej przyczepności farby i gruntowanej powierzchni.

Malowanie dysków farbą proszkową można również wykonać, ale tutaj istnieją już niuanse, które są nieodłącznie związane z tą metodą barwienia. Ponadto metoda ta jest prawie niemożliwa do wdrożenia bez dostępności odpowiedniego sprzętu.

Lakierowanie

Ostatni etap należy stosować do malowanej i wysuszonej powierzchni lakieru. Ta operacja jest konieczna, aby utworzyć warstwę ochronną dla farby, a także, w zależności od rodzaju lakieru, połysku. Po nałożeniu lakieru należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia zgodnie z instrukcją użycia.

Wszystko! Malowanie dysków własnymi rękami jest zakończone. I jak widać, ta operacja nie jest szczególnie kosztowna, zarówno finansowo, jak i fizycznie, z wyjątkiem czasu.