508 Shares 2487 views

Ucz się od tego, co zwierzę jest gruby płaszcz

W świecie przyrody wielu mistrzów: najszybsza zwierzęce – gepard, który jest w stanie rozwinąć prędkość do 130 km na godzinę, która jest w niewielkiej odległości mogą wyprzedzać samochód; najsilniejszy – lew, który jest często nazywany królem afrykańskiej sawannie; najgłośniej – niebieski wieloryba – jego krzyk słychać na 800 km! I jakie zwierzę jest najbardziej gęste włosy? Przeczytaj o tym w artykule.

W większości z grubej sierści zwierzęcia?

Odpowiedź jest prosta – szynszyle. Tak, to było w tej niewielkiej długości ciała gryzonia jest rzadko więcej niż 35 cm, bardzo grube futro. Szynszyle – to mistrzowie zwierzę świata gęstość futra.

niesamowite wełna

Za 1 metr kwadratowy. zobacz powierzchnię rachunków cielę szynszyli przez co najmniej 25 tys włosy! Oprócz jego sierść ma specyficzną strukturę, czy innych zwierząt z tej samej pęcherzyka włos rośnie tylko jedna, to gryzoń jeden „dom” rośnie do 80 meszkiem (włosia audio zakresy grubości od 12 do 25 mikronów). Teraz, gdy wiesz, mają bardzo gęstą sierść zwierzęcia.

Futro z szynszyli tak gęsty, że nigdy nie atakują pasożyty. Oni po prostu nie mogą przedostać się włosków na skórze, gryźć zwierzę.

Gryzonie w środowisku naturalnym występują w Ameryce Południowej. Kochają się pływać w płytkiej piasek lub kurz, ale przede wszystkim w popiół wulkaniczny. W ten sposób oczyszczony z brudu futro szynszyle, spadł włosów lub usunąć nadmiar wilgoci.

Jedzenie tych gryzoni jest wspólne dla roślinożernych – rośliny, głównie zbóż, nasion, mchu, porostów, kora, czasami mogą złapać i zjeść małego owada.

drugie miejsce

Jest jeszcze inna odpowiedź na pytanie, jaka jest gruba sierść zwierzęcia. Wół piżmowy, lub wół piżmowy, – duże zwierzę do 140 cm i ważący ponad pół tony, na ziemi idzie ponad milion lat. Jest to kolejny zwycięzca niezwykle grubej wełny. To całkowicie zakrywa ciało, tylko rogi są nadal otwarte, kopyta, usta i nos. Z jego niesamowite płaszcz wół piżmowy łatwo transportuje najgroźniejszych mrozy nie są rzadkie w jego siedliska – północne ziemie Ameryki Północnej, Grenlandii, północno-wschodniej części Alaski.

Ale oprócz gęstości wełny wół piżmowy jest zaskakujące w swojej materiału. Strand wiszące na ziemię i osiągają do 60 cm długości! Szczególnie długo włosach z tego dużych rogatego zwierzęcia pod szyję. Płaszcz lato jest krótsze niż w zimie.

odkrycia

Z artykułu dowiedziałeś się od tego, co zwierzę jest najdłuższym i grube włosy: futro szynszyli gęstość jest niekwestionowanym mistrzem w świecie fauny i wół piżmowy jest na drugim miejscu, a właściciel bardzo grube i bardzo długie włosy.