348 Shares 7368 views

Jak zrobić puree-base, wiele opcji

Puree można przygotować z wielu produktów – cukinia, groszek, pomidory, jabłka. Najczęściej jednak są puree. Ta metoda przygotowania ziemniaków jest znana wszędzie tam, gdzie rośnie, lub gdzie jest importowana, to znaczy prawie na całym świecie. Czasami nazywa się to ziemniakami, a my jesteśmy świadomi takiego narzędzia do gotowania jako "tolkushka". W ścisłym znaczeniu ziemniaki puree nie są tylko pokruszone (wycierane, pokruszone) potrawy, ale potrawa zmiażdżonych ziemniaków z różnymi dodatkami i składnikami. Pomimo wszystkich prostych i prostych cech tego potrawy, każda gospodyni domowa ma własne tajemnice i sposoby na robienie puree puree, pyszne, przestronne i niespotykane.

Niezależnie od tego, czy przepis na ziemniaki wybierasz, pierwszy etap gotowania jest zawsze taki sam. Jest to wybór, oczyszczenie i gotowanie bulw ziemniaka.

Dobra jakość oryginalnego produktu to gwarancja i doskonała puree. Z reguły przy zakupie ziemniaków rzadko interesuje nas odmiana, więc rady sławnego kucharza V. V. Poghlobkina – wybierz odmiany o wysokiej zawartości skrobi, w warunkach miejskich nie działa, ale skonsultuj się ze sprzedawcą wciąż tego warta.

Przed gotowaniem puree ziemniaczanym należy wybrać dobre rośliny korzeniowe – bez wady i zgnilizny, nie mrożone, a nie kiełkowe. Dokładnie umyj je pędzlem w bieżącej wodzie, suchej i czystej. Puree z ziemniaków gotowanych w mundurze jest zazwyczaj wytwarzane jako półprodukt dla kotlet ziemniaczanych i naleśników.

Przed dokonaniem zacieru, ziemniaki muszą być gotowane. W tym celu zwykle wybieramy bulwy o średniej wielkości, jeśli są duże – a następnie pocięte na kilka części. Podczas gotowania do gotowania, rondel rozgrzewa soloną wodę. Kiedy jest blisko wrzenia, obniżyć obrane ziemniaki i gotować, aż będzie miękka. W bulionu można dodać liść laurowy i kilka groszek papryki słodkiej. Woda powinna być niewiele, nad ziemniakami tylko na palcu. Gotować w niskich temperaturach, gotowanie nie powinno być gwałtowne.

Kiedy ziemniaki stają się miękkie, odprowadzamy wodę, usuwamy liście laurowe i groszek papryki. Szalka nie jest pokryta pokrywką, aby para (wilgoć) parowała trochę.

Ponieważ łatwiej jest wyrabiać tłuczone ziemniaki na wodzie i łatwiej jest je żuć (wytrzeć przez sito, zacierać łyżeczką) – często gospodynie domowe to ograniczają. Ale nawet tu jest sztuczka – trzeba to zrobić bardzo szybko, dodając gorący bulion, w którym gotowano ziemniaki, tak że puree nie były suche. W tym "crush" dodajemy masło.

Takie danie można sadzić, ale nie cieszyć. Jak zrobić puree obecne, klasyczne? W tym celu potrzebujemy pół kilograma ziemniaków, szklankę mleka, 50 gramów masła.

Kiedy ziemniaki są gotowane, woda jest osuszana i trochę wysuszona przy bardzo małym ogniu. Nadal gorąco wstrząsając lub przechodząc przez młynek do mięsa. Dodamy olej i stopniowo wlewamy mleko, dokładnie wymieszaj, aby nie było grudek. Puree można pobić gejem, ale teraz gospodyni jest częściej używana przez mikser.

Ziemniaki gotowane w ten sposób, zwykle służyły jako naczynia boczne. Ale jeśli w puree dodać krakersy (kawałki smażonego bekonu) lub boczek (100 gramów) i pastę pomidorową (50) gramów, otrzymasz całkowicie niezależne naczynie.

Wspaniała garnek jest otrzymywana, jeśli pokonasz dwa jaja w zacieru i dodaj drobno posiekane cebulki. Umieścić masę w głębokiej patelni lub sałatce i wsunąć do piekarnika, podgrzaną do 180 stopni, przez 20 minut. Podgrzewaj garnek z kwaśną śmietaną i sałatką warzywną.

Wiedząc podstawowe zasady przygotowywania puree puree, każda kobieta decyduje na swój sposób pytanie "jak gotować puree ziemniaczane?". Wszystko zależy od preferencji smakowych, narodowych tradycji, a wreszcie od dostępności produktów.